Lucjen

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.1.2018  00:42
    Kalvárie (2014)

Vážim si, že pán režisér tému zneužívania detí kňazmi, načrtnutú v úvode, nežmýka do poslednej kvapky (a divákovej slzy). Ani sa okolo nej netočí v dialógoch. Tie sú plné cynizmu a mnohé z nich sa nečakane vykľujú do vtipnej slovnej prestrelky či zaujímavej filozofie. McDonagh je s nimi obratný a je si toho vedomý. Nepreháňa to s ničím, miestami pôsobí Calvary až trochu sterilne, ale má to svoj účel. Samotné plynutie príbehu už má pár zádrhelov, ale hluché miesta zas spoľahlivo vypĺňajú tie tisíckrát spomínané scenérie. Nechcela som sa opakovať, ale nedajú sa nespomenúť. Filmom ma spolu s kňazom sprevádzalo 12 postáv, každá z nich bola niečím osobitá, no v konečnom dôsledku všetko stojí a padá práve na postave dobrého kňaza. Či obstál alebo padol, na to je odpoveďou už samotné meno Brendan Gleeson. Na tých tučných ryšavých chlapoch niečo je ... a Aidan Gillen už bol len takou čerešničkou... :)

• 10.1.2018  23:41

Na moje veľké prekvapenie tretia Grantova žena (určite rolu nedostala kvôli tejto skutočnosti... faakt!) nehrá až tak zle. Len nemám jasný názor na tú "zápletku" v podobe neskutočne zaľúbenej dievčiny, ktorá uháňa pána doktora ako sa dá. Miestami je to svojou absurdnosťou originálne, vtipné a istým spôsobom roztomilé... bohužiaľ sa to strieda s momentami, kedy som sa za postavy cítila trápne a neúspešných vtipov je tu toľko ako úspešných. No a najväčšie mínus - márne som hľadala chémiu medzi hlavnými hercami, ktorí sa o rok zobrali. Mám na Granta strašnú slabosť a tak si s ním pozriem naozaj čokoľvek... Tentokrát to čokoľvek bolo trochu vedľa.

• 7.1.2018  01:46
    Harvey (1950)

Myslím, že žáner komédia tu nie je úplne adekvátny. Aby ste náhodou neboli sklamaní, že tu Stewart nesype hlášku za hláškou a celkovo vtipných scén je tu pomenej. Rozhodne majú humorný podtón, ale namiesto hlášok je tu niekoľko myšlienok, ktoré vás donútia pozastaviť sa. Stopercentne sa o tom uistí netrpezlivý taxikár v závere filmu, kedy vám ju doslova naservíruje na striebornom podnose, keby ste si ich pri tom úpornom hľadaní komédie nevšimli. Jimmy tu hrá jednu zo svojich najcharizmatickejších postáv; celý príbeh sprevádza jeho priateľkosť, milý úsmev a pekné slová. Ja sa ho jednoducho neviem nabažiť. Harvey ale nie je iba filmom, ktorý vás zahreje pri srdci. Jednoducho a trefne polemizuje nad pomyselnou hranicou bláznovstva. Pretože kto má právo zadefinovať ju? Keby bolo takých bielych zajacov (dobre, nemuseli by byť iba bieli!) ako Harvey viac, svet by bol oveľa príjemnejší. A čo keby boli iba imaginárni. :) Krásna záležitosť, ktorá mohla byť natočená snáď iba v tej dobe. Dnešná produkcia by mohla zbytočne skomplikovať to, čo je naopak veľmi jednoduché.

• 6.1.2018  02:41
    Štístko (1966)

Wilder tentokrát svojím ostrovtipom trochu šetrí a všetok ho sústredí do postavy vypočítavého právnika a tak iba Matthau chodí a ku všetkému má nejakú sarkastickú poznámku; prestrelky medzi ním a Lemmonom, na ktoré som sa tak tešila, sa nekonajú. Ale Walter našťastie všetko dopĺňa svojími grimasami a tak humorná stránka filmu nestagnuje, i keď pán režisér už bol v tomto smere aj v lepšej kondícii. Na druhej strane tentokrát hrá viac aj na sentimentálnu strunu a hrá na ňu veľmi dobre. Postava futbalového hráča Boom Booma je sympatická a aj ten protirasistický podtón je fajn, dokonca sa tu mihli aj nejaké náznaky humoru, ktorý by som vo filme zo 60. rokov nečakala. Lemmon tentokrát nemá veľmi výraznú úlohu ale všetko si to vynahradí v závere, kedy sa zázračne vylieči. :) Snáď len Judi West tu hrá takú prvoplánovú postavu, našťastie nie je na plátne dlho. Takže pravda, Wilder má v svojej tvorbe rozhodne výnimočnejšie kúsky, ale jeho priemerný film je v širšom ponímaní, oproti iným režisérom, stále vysoko nad priemerom. Ja som sa bavila.

• 6.1.2018  00:08
    King Creole (1958)

Elvis často vyspevuje v mojej izbe a nedokáže sa mi ohrať. Som ním jednoducho fascinovaná a tak som bola zvedavá, či ma podobne uchváti aj ako herec. No, narovinu - nie. Vo filme má rozhodne väčšie meno než samotný herecký um, ale zas žiadna katastrofa sa nekonala. Rock n' rollový kráľ sa prechádza po uliciach, háda sa s otcom, bozkáva ženy a pri všetkom sa s pootvorenými ústami tvári tak nejak rovnako, zmätene. Ale stále pri tom dokáže byť sexy a všetko vyrovnáva svojím spevom, ktorý samozrejme nemá chybu. Príbeh a zápletka nie sú zlé, len tá naivnosť im mnohokrát nesvedčí. Pár scén je tu vyslovene päsťou na oko. Tam, kde Elvis nespieva a nehrabe sa vo vlasoch to zachraňuje predovšetkým Matthau v roli mafiánskeho bossa a uhrančivá Carolyn Jones. Ale teraz si nalejme čistého vína. Respektíve ja som si ho už naliala počas filmu. ;) Bez Presleyho by tento kúsok bol šedou myškou medzi muzikálmi 50. a 60. rokov. Ale on tu je! Tak nebudem viac polemizovať a prihodím aj tú hviezdičku navyše. :)

• 5.1.2018  00:36

Sarkastický humor ten ja veľmi môžem, ešte k tomu ak ho servíruje Jack Lemmon, ktorý bol pre podobné uštipačné postavy ako Peter Wilson stvorený. Horkosladká komédia však vie veľmi plynule prejsť aj do vážnych momentov, kedy sa šovinistický maliar musí vysporiadať so slabnutím svojho zraku a vtedy je tu preňho oporou okúzľujúca Barbara Harris. Vyváženie medzi komédiou a drámou je perfektné a tvorcovia pridali aj čerešničku na torte v podobe nočnej prestrelky Lemmona a Robardsa - veľké vybočenie z celkovej atmosféry filmu, ktoré sem však výborne zapadlo. "...the venom in your drawings is only a pose. A pose? I hate women even when I'm on vacation." :)

• 2.1.2018  19:45

Prekvapivo originálne, dosť výrazne vybočujúce z neustále opakujúcich sa romantických vzorcov, ale predsa mi to nesadlo. 61 minút je jednoducho málo na rozpracovanie príbehu do takej hĺbky, aby vyznel seriózne. Loretta Young je výborná, ťahá zo svojej postavy čo sa dá, len ani to úplne nestačí ... najväčším prínosom tohto krátkeho snímku je mladý Cary, ktorý je očarujúci i na tom malom priestore, ktorý mu film ponúka.

• 1.1.2018  23:53

Čakala som napínavý thriller; dostala som drámu s komickými prvkami - respektíve s komickou postavou v podobe Jamesa Stewarta. Zhruba do polovice filmu napätie spoľahlivo stúpa - naozaj som tŕpla, kedy predpovedaná katastrofa nastane a lietadlo sa pokazí.. no namiesto toho Pán Honey pokazil lietadlo sám. :) No trochu podivní vedec je odhodlaný všetkým dokázať, že sú jeho výpočty správne - v mmohom mi jeho postava pripomínala Pána Smitha, ktorý išiel do Washingtonu. Príbeh spolu s tempom neskôr začína slabnúť, ale ešte stále je tu geniálny Stewart, ktorý všetko ťahá do zdarilého konca; až k momentu, kedy si vedec po všetkých svojich výpočtoch uvedomí, že do nich zabudol započítať teplotu ... no ... prižmúrim oko, ale na tú štvrtú hviezdičku to nevyškriabem ani tak. Škoda toho nevyužitého napätia.

• 1.1.2018  14:14

Filmy s Dwaynom nevyhľadávam, ani Harta veľmi nemusím, rodinným komédiám sa väčšinu času vyhýbam a českému či slovenskému dabingu tobôž. A predsa som sa ocitla na Jumanji s dabingom v kine. Bola som pripravená na všetko, nemala som žiadne očakávania. Aj to znásobilo moje obrovské prekvapenie. Tínedžeri v úvode mi síce veľmi nesadli, no veľmi rýchlo ich vystriedali herné postavy a príbeh dostal spád. Už po niekoľkých minútach som sa smiala a vtipné scény fungovali takmer po celý čas. Atribúty herného systému boli vo filme veľmi šikovne využité, o vizuálnej stránke sa pri novodobých filmoch nemusíme baviť. Jasné, boli tu aj tie výsostne rodinné momenty kedy postavy museli prehodnotiť celý svoj život a podobné hlúposti, ale budem si nahovárať, že to tvorilo dobrý podklad pre výchovu prítomných detí v kine. Snáď po prvýkrát mi Dwayne Johnson vyslovene sedel v danej úlohe a neprotivil sa mi každý jeho pohyb a slovo. Slovné prestrelky medzi ním a Hartom ťahali humornú stránku filmu a ja iba ľutujem, že som bola na český dabing, v ktorom určite veľa vtipných momentov zaniklo. Štvrtú hviezdičku si nakoniec nechám pre seba kvôli trošku škrípajúcim posledným minútam v hre a predovšetkým - zápletka Jumanji je úžasným alibi na všemožné akčné scény; Kasdan ju však využíva veľmi triezvo, zbytočne. Tento film by uniesol aj väčší úlet!

• 1.1.2018  13:34

Hneď na začiatku očarí Showman nádherným vizuálom. Piesne a choreografie sú chytľavé, energické a aj to zakomponovanie modernej hudby prekvapivo funguje. Jackman svoju päťdesiatku šikovne skrýva a aj jeho spev je tu akýsi lepší, než v Bedároch... zrejme ho technológie podržali. ;) No tu už pomaly končím s plusmi, pretože film má dve línie a ani jednej sa dostatočne nevenuje. Je tu tá s Barnumovou rodinou, ktorá je veľmi príjemná a asi najviac rozpracovaná - príbeh však načne aj osudy "divnoľudí", ktorí by si rozhodne pozornosť zaslúžili, ale v celom ponímaní tu tvoria skôr spievajúce a tancujúce rekvizity, čomu vôbec nerozumiem. Tvorcovia absolútne nevyužili možnosti, ktoré im podivní ľudkovia ponúkali. A pokus o ozvláštnenie so zaľúbenou švédskou speváčkou bol vzatý z rýchlika a vyznel úplne to prázdna. A zakončím ešte s plusom; s najväčším prekvapením, ktorým bol pre mňa výborný Zac Efron - či už ako spevák alebo jedna z hlavných postáv; bol najzaujímavejší a trochu neochotne priznávam, že zatienil aj môjho obľúbeného Hugha.

• 28.12.2017  20:19

Veľmi zľahka poňatá dráma o otcovi, manželovi, ktorý bojuje s bipolárnou poruchou. Maya Forbes sa sústredí skôr na tie humorné momenty a aj keď to vytvára veľmi príjemnú atmosféru, tentokrát je to práve to, čo by som filmu vytkla. Samozrejme, sú tu aj scény zamerané na Cameronovu chorobu - a predsa sú akési urýchlené a riešené s veľkým nadhľadom. Na jednej strane oceňujem, že režisérka neskĺzla k citovému vydieraniu, na tej druhej sa tu jednoducho žiada viac vážnosti. A tak mi zostáva len sklamaný úsmev, pretože si viem brilantného Marka v tých vyhrotených situáciach živo predstaviť.

• 28.12.2017  13:59

Joan Fontaine tu hrá mladú dámu, ktorá sa jednoducho nevie rozhodnúť a tak je zasnúbená už 6 krát. A ako naschvál, keď už konečne vysloví áno pred oltárom... spoznáva toho pravého ;) Veľmi ľahká romantika, nijak nevybočujúca z koľají 40. rokov. Za tú pridanú hodnotu tu film vďačí práve Joan s nádherným úsmevom a vždy správnemu Jimmymu Stewartovi. Tí dvaja by mohli hrať aj v niečom oveľa predvídateľnejšom (pravda, ak by mohlo byť ešte niečo predvídateľnejšie) a predsa by ma to bavilo. :)

• 25.12.2017  00:45

Začalo to obrovským nápadom...a tam to mohlo aj skončiť. Skvelá myšlienka, ktorej úspech bol však podmienený správnym uchopením. Podarilo sa a ja môžem iba ľutovať, že som si na tento zážitok nekúpila lístok. Vôbec neviem, prečo som váhala. Tásler je pán...:)

• 21.12.2017  22:20
    Holiday Inn (1942)

...pri totálne presladenej White Christmas pri krbe som sa roztopila...:) Trochu som sa toho samého spievania a tancovania bála - ale iba po prvé vystúpenie, od ktorého som dychtivo čakala na ďalšie. Americký patriotizmus tu silne kričí, respektíve spieva v jednotlivých gýčových piesniach o najvýznamnejších sviatkoch, ale je to jednoducho príjemné a úsmevné. Ústrední herci nemajú chybu. Je tu pár ikonických scén a mám také tušenie, že som Holiday Inn nenavštívila poslednýkrát v období Vianoc...

• 2.12.2017  20:05

"Spomenula" som si, aký je T. Hanks sympaťák a tak som v posledných dňoch vyhľadávala filmy s ním. Vedela som, že tu si ho toľko neužijem, ale možnosti sa mi pomaly zužujú. Vedela som aj čo mám čakať, preto ma neprekvapili ani nijak neiritovali rodinné, emotívne scény. Niekoľko myšlienok bolo skutočne pekných. 11. september 2001 je v kinematografii spracovaný nespočetnekrát, ale ani to mi neprekážalo. Najväčším problémom bol ten najmenší človek na scéne. Hanksov syn bol jeho dokonalým protikladom: neskutočne, ale neskutočne ma iritoval! Určite tomu prispel aj scenár, ktorý ho postavil do pozície otravného spratka, no Thomas Horn mal na tom tiež veľký podiel. Proti Sandre nič nemám, naopak spolu s Violou Davis zachraňovala aspoň pár scénok a bola tu krásna. Daldry natočil oveľa lepšie filmy s mladými chlapcami v hlavnej úlohe. Jeden predčítal a druhý tancoval.

• 26.11.2017  23:17
    Philadelphia (1993)

Niekoľkokrát som Philadelphiu obišla s tým, že ma jednoducho ničím nepritiahla a T. Hanks z galérie ma skôr desil. Už dávnejšie som sa rozprávala s bratom, že som to nevidela a prekvapilo ma, že on bol prekvapený. "Ty si to ešte nevidela?" a keď toto povie mne môj brat, tak je niečo zle. Asi o rok na tento rozhovor som sa k tejto dráme konečne odhodlala. Bála som sa jej právom; Jonathan Demme prenáša ťaživú atmosféru z Mlčania jahniatok aj na Philadelphský súd. Z kontroverznej témy veľmi elegantne ťaží emotívne momenty, vie pritlačiť, no vie aj kedy prestať. Dnes jeho film nie je taký úderný - práva homosexuálov sa za 24 rokov posunuli výrazne ďalej; i keď rozhodne poznám ľudí, ktorí sa len pri slove gay otrasú. Princíp tejto problematiky tu stále je: ľudia by nemali odsudzovať, diskriminovať chorých, na druhej strane ich strach zo smrteľnej choroby je opodstatnený... Demme sa tu nehrá na vševediaceho, nedal mi odpoveď. Zostal mi iba skľúčujúci pocit a úžas nad Hanksovým a Washingtonovým výkonom. Prvýkrát na mňa Tom nepôsobil sympaticky a to je sakra čo povedať - v jeho prípade to myslím ako pochvalu. ;) Zvláštnym, kontrastným osviežením je hudba; zo Springsteenovej piesne mi nabiehajú zimomriavky...

• 23.11.2017  01:22

Pani režisérka sa po nevydarenom muzikáli vrhla na veľkú výzvu v podobe prvej britskej premiérky v histórii. Spočiatku je rozprávanie nesúrodé, skáče sa naozaj sem a tam a zo začiatku ma to skôr rušilo v politickej línii príbehu. Film zachytáva iba najdôležitejšie momenty Železnej Lady; mnohokrát možno chýba väčší rozbor samotnej osobnosti dámy - všetko v jej službe verejnosti je vysvetlené iba povrchne, akoby z rýchlika. No ako sa dej postupne vyvíja, prekvapuje životopis svojou komornosťou. Margaret Thatcherová tu nevystupuje iba ako žena na čele vlády, Lloyd prichádza s portrétom milujúcej ženy a matky, ktorá sa musí vyrovnať so stratou najbližšieho človeka a tiež s úbytkom svojich síl. Nečakane dojímavé bez násilných scén, pomalých záberov a plaču. Čo povedať k Meryl Streep? O tejto Pani herečke bolo povedané už naozaj všetko, jednoducho nedokáže sklamať, aj keby nebodaj chcela. Vyzdvihla by som aj Broadbenta, ktorý jej s tými veľkými psími očami zdatne sekundoval. Keď prižmúrim jedno oko, porovnám svoje očakávania s výsledkom a nepremýšľam nad dôveryhodnosťou niektorých skutočností, vychádzajú mi slabšie štyri hviezdičky.

• 21.11.2017  21:56

Nikdy by mi nenapadlo, že si Schwimmer (bolo veľmi náročné odpustiť si oslovenie Ross Geller) sadne na režisérsku stoličku a sadol si teda k riadnej gýčovine. Simon Pegg napísal príbeh o ryšavom, poloplešatom chlapovi s pivným bruchom, ktorý utiekol od svojej krásnej snúbenice v deň ich svadby... Úplne nereálne, už len samotné spojenie škaredého Brita s niekým, kto vyzerá ako Thandie Newton. Lenže to by ten škaredý Brit nesmel byť Simon Pegg - ktorý je síce veľmi nepekný, no jeho podivné črty niekoľkonásobne prevyšuje jeho nekonečná charizma. Nepovažujem za spoiler, že sa nakoniec všetko na dobré obráti a vlastne proti tomu vôbec nič nemám - pretože som nič iné nečakala. Jednoducho relax.

• 18.11.2017  16:10

Po Zrodení Planéty opíc som si neplánovala pozrieť ďalšie časti, pretože som to vopred vyhodnotila ako stratu času. Lenže potom som sa dozvedela, že tam hrá Woody a toho som si, i keď v malej roli, nemohla nechať ujsť. No nakoniec ma opice vtiahli do deja ešte dávno predtým, než sa Harrelson dostal na scénu. Nehovorím, že by som mala chuť si Reevesove 143 minútové dielo pustiť druhýkrát - myslím si, že nemá taký prešpekulovaný dej, aby mal čo ponúknuť pri opakovaní. No pri tom prvom nadhodil dobrú zápletku, ktorá tentokrát viedla od bodu A do bodu B ;) a napätie sa spoľahlivo stupňovalo. Objavia sa aj klasické scény, ktoré z vás ťahajú slzy; no nestihnú liezť na nervy. Myšlienka zmutovania víru veľmi zaujímavá... Akcia spolu s hudobným doprovodom v podstate nemá chybu. oproti prvej časti sto a jedna. Ak váhate kvôli rozčarovaniu z Wyattovho diela, nemusíte. Matt Reeves je úplne iná liga.

• 12.11.2017  01:18

...možno budete čakať, kedy humor vymení dráma a napätie. Nebuďte zbytočne sklamaní. Reynolds a Jackson sa jednoducho bavia. Takto vtipne poňatú akciu poväčšine nemám rada, no práve dnes si ma film našiel, alebo skôr ja jeho v správnej chvíli. Hughes ide na istotu, nevymýšľa nič nové, no zato recykluje overené scény, dialógy a typy postáv (sexy ochranca, sexy priateľka s ktorou je pohádaný a nepriateľ z východu...) veľmi elegantne. Hudba je výborne ladená a dotvára nadnesené scény, ktoré ma nejedenkrát rozosmiali. K štvrtej hviezdičke chýbalo málo. Možno práve jeden seriózny moment. Neuvidíte nič nové, na druhej strane sa určite nebudete nudiť. Ak áno, môžte aspoň skúsiť spočítať, koľkokrát povie Samuel motherfucker. ;)

• 11.11.2017  01:02

Marston rozhodne vie, ako spraviť príťažlivý námet maximálne fádnym. Začína totiž od konca - a ten je z toho najmenej zaujímavý. Complete Unknown rozpráva o zmene identít prostredníctvom flashbackov - do hája, prečo? Najsilnejšia časť príbehu je iba v pozadí a väčšinu času sa film venuje súčastným životom postáv. Keď začnete pozerať až po polhodine, vôbec o nič neprídete. Nejaké budovanie atmosféry tu je, ale ku koncu sa zúfalo vytráca a nebyť tvárí Shannona, Bates a Weisz tak neudržím viečka otvorené do konca...Ako trailer na 9 životov Známej neznámej Jennifer by to bolo super...ale toto nie je trailer...

• 31.10.2017  17:23

Remo ma jednoznačne presvedčil o tom, že Müller má o čom rozprávať. Následne však po každej sfére jeho života iba skĺzol, veľmi zľahka podryl iba tú o jeho chorobe. Ja poznám Richardové piesne, nie jeho samého a tak to bolo pre mňa značne mätúce. Čakala som od filmu presne opačný efekt. Jediné, čo bolo konzistentné, bola chladná, miestami až beznádejná atmosféra. Inak sa skákalo rôzne od jeho vzostupu, cez jeho osudové ženy až po jeho chorobu. Každá časť by vystačila na jeden samotný dokument a tak je tento 90 minútový pokus trochu zúfalý. Režisér vytvoril viac otázok, než odpovedí. Chcem o Rišovi vedieť viac!

• 28.10.2017  19:07

Na Before we go ma odrádzali dve veci...Kapitán Amerika nepatril k mojím obľúbeným hercom a námetov "dvaja cudzinci, jedna noc" už je spracovaných až až a poväčšine ma bolia zuby z množstva cukru, ktoré sa z nich sype. Vôbec netvrdím, že tých 89 minút tu nie je sladkých. No Nick a Brooke sú tak neskutočne očarujúci, že mi to neliezlo na nervy. Návšteva u starčeka, ktorý predpovedá budúcnosť už bola veľa a vôbec sa tam nemusela objaviť, ale to tak už s tými romantickými filmami býva... no nie každý má tak snovú, pokojne plynúcu atmosféru. Po Gifted mi Kpt. Amerika len potvrdil, že keď zahodí štít, je veľmi príjemný. Nadpriemerná jednohubka, ktorá nie je až tak predvídateľná, ako sa zo začiatku môže zdať - nedajte sa odradiť. Nebránila by som sa ďalšiemu režisérskemu počinu od Evansa.

• 25.10.2017  19:52
    Oklamaný (2017)

Som si istá, že na papieri pôsobí príbeh veľmi zaujímavo, miestami určite aj desivo no Coppole sa podaril presný opak. Asi hodinu som sledovala pár slečiniek, ich mená si vôbec nepamätám - iba viem, že jedna z nich bola Nicole a druhá Mary Jane zo Spidermana. Je tu osobitá atmosféra, dopĺňaná rovnako osobitou hudbou, s týmto režisérka nemá problém. S plynutím deja je to ale príšerné. Je tu vysoké riziko, že než sa dostanete k vytúženému zvratu, zaspíte. A je to škoda, pretože konflikt medzi vzrušenými dievčatami, ženami a jediným mužom v dome vôbec nie je zlý. Oh, takmer by som zabudla spomenúť Farrella a má to svoj dôvod - inak skvelý herec tu vôbec nedostal šancu vyniknúť. Taká šedivá myška medzi historickými drámami. O nič neprídete, ak ju prehliadnete, na druhej strane úplná strata času to tiež nie je...

• 19.10.2017  17:08
    Trestanec (2017)

Tak ma princ krasoň z Game of Thrones opäť pritiahol k filmu, ktorý by ma inak nezaujal. Nikolaj tu teda ako princ krasoň rozhodne nevyzerá. Za to ale hrá výborne - priznám sa, že som trochu pochybovala o tom, že sa z jemného blondiačika premení na takého drsňáka. Prostredie väzenia je veľmi atraktívny priestor (ehm - na temné thrillery, inak asi nie) a Waugh z neho po stránke atmosféry ťaží všetko čo sa dá. Ale správna dráma nemôže byť drámou bez nejakého silného emotívneho pozadia - a tu to jednoducho nefunguje. Waldau hrá muža, ktorý pre svoju rodinu obetuje všetko; ale cítiť som s ním nedokázala, pretože všetko čo som si o nej zapamätala je, že manželku hrala Lake Bell. Ako studené krimi spĺňa Shot Caller všetky aspekty - ako vzťahovka ani jednu. A veru sa Waugh tými častými flashbackmi snažil, len v nich zabudol prepnúť tú chladnú atmosféru.

• 1.10.2017  12:27
    Sedm (1995)

Fincherovu sedmičku mi odporúčalo viac ľudí s rovnakými slovami: "Nebudeš dýchať. Neodtrhneš oči. Ty si to ešte nevidela?" a tak som sa jej vyhýbala sedem rokov... dobre, asi nie presne toľko, ale keď už sa tu všetci oháňajú tými sedmičkami, tak chcem aj ja! Trochu neochotne priznávam, že mali celý čas pravdu. Nedýchala som, nedokázala som odtrhnúť oči. Genialita Finchera nespočíva vo veľkom počte explicitných záberov, ktoré niektorých užívateľov rozčúlili - mňa fascinovala jeho trpezlivosť a precíznosť. S ničím sa neponáhľa. A vo výsledku ani nič zbytočne nekomplikuje, ako sa môže zo začiatku zdať. Z môjho pohľadu v tom naozaj nie je viac, aj keď sa tomu pripisuje mnoho ďalších významov a superlatív. Pán režisér vytvoril plnokrvný krimi thriller s dobrým príbehom tak, ako to bývalo v deväťdesiatkach zvykom, len do toho zľahka a atraktívnym spôsobom zaplietol ešte náboženský motív a stvoril dokonalého psychopata. O tom, že obsadil výborných hercov snáď netreba polemizovať.. no prekvapil ma Kevin Spacey - tohto pána som až do tohto momentu veľmi neobľubovala - ale svojím niekoľko minútovým vystúpením si ma úplne získal.

• 22.9.2017  18:48
    De halvt dolda (TV seriál) (2009)

V prípade De halvt dolda mám pocit, že scenárista aj režisér mali vždy jasnú predstavu o konci, ktorý vás totálne dostane - ale z nejakého mnou nepochopeného dôvodu sa k týmto dychberúcim záverom dopracovali štyrikrát neskutočne nezáživným, až uspávacím spôsobom. Hlavne posledný diel som sa snažila nestrácať pozornosť, ale jednoducho to nešlo. A koniec opäť stál za to, škoda toho zvyšku. Viem si tento krátky seriál predstaviť ešte kratší - dvadsať minút na každú časť by úplne postačilo. A úvodný aj záverečný monológ naozaj stačilo povedať v prvom a poslednom diele. Film mi ich zopakoval štyrikrát, ako keby som mala alzheimera.

• 21.9.2017  15:48

Tak po veľmi vlažnej (až ľadovej) dvojke som si k tretiemu pokračovaniu sadla s obavou. Avšak tentokrát na to išli režiséri trochu inak. Scenár zadali nejakým pánkom, ktorí po dejovej stránke nepriniesli do série Ja Zloduch nič nové, ale povinnosť si splnili viacmenej bez nejakej pohromy, pretože nebudete umierať nudou a po nástupe Gruovho brata Drua sa možno aj pousmejete. ;) Tvorcovia tentokrát zabodovali niečím až smiešne jednoduchým - hudobnými peckami z osemdesiatok. Ja viem, rozprávka rozhodne nie je o soundtracku - no najmenší sa zabavia tak či tak a nech mi žiaden dospelý nehovorí, že ho nepoteší (prípadne nezobudí, ale myslím že zaspať nestihne) Take On Me, Jump alebo Bad od Jacksona. A ak ani jedno z toho, tak 99 Luftballons vás už musí zlomiť. Ja som jednoducho 90 minút mala presne tú radosť, ktorú mám, keď rádio zahrá moju obľúbenú pesničku. :) A spolu s rozkošnou Agnes som nič viac nepotrebovala. A ešte Gruova múdrosť na záver... Źivot je niekedy jednoducho taký. Dúfame v jednorožca, a dostaneme kozu.

• 16.9.2017  22:30

Jack sa po šiestich rokoch vrátil a musím povedať, že na ňom nie je vidieť ani jeden rok. Dokonca ešte na pár minút omladol o dve desaťročia - ten chlap asi fakt našiel prameň mladosti. :) Piráti majú stále ten druh humoru ktorý mám rada, len už ním nesršia tak ako v predošlých dieloch...niekde Na vlnách podivna, bez Verbinskiho sa to jednoducho zaseklo. Dejová línia je fajn - rozhodne pritiahne vašu pozornosť, ale vaše nervy nechá pokojné - všetko je žalostne predvídateľné, od záhady ohľadom Tridentu (to najvtipnejšie na celom filme) až po rodinné zväzky. Ale tá dobrodružná atmosféra je tu stále a je strašne sympatická a úsmev vám z tváre nezmizne - ako by mohol, keď je tam kapitán Sparrow? Mne teda zmizol iba v momente, keď som si v obsadení prečítala meno David Wenham a nespoznala ho v samotnom filme... Z tohto sa budem musieť ísť vyspovedať.

• 15.9.2017  20:04

Nenapadlo by ma, že sa zasmejem pri komédii, kde sa dvaja chlapi prezliekajú za ženy...a nezasmiala som sa iba raz. Už by som mala prestať spochybňovať Wildera - čohokoľvek sa chytí, nemôže to byť zlé. Marilyn bola naozaj krásna, ale mňa najviac bavil Jack...tak ako vždy. Ten chlapík ma vie dojať ako alkoholik v dráme a rozosmiať v komédii prezlečený za ženu. Ako inak by ste nazvali herecký um? ;)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13