Lucjen

Lucia C.

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 18.11.2017  16:10

Po Zrodení Planéty opíc som si neplánovala pozrieť ďalšie časti, pretože som to vopred vyhodnotila ako stratu času. Lenže potom som sa dozvedela, že tam hrá Woody a toho som si, i keď v malej roli, nemohla nechať ujsť. No nakoniec ma opice vtiahli do deja ešte dávno predtým, než sa Harrelson dostal na scénu. Nehovorím, že by som mala chuť si Reevesove 143 minútové dielo pustiť druhýkrát - myslím si, že nemá taký prešpekulovaný dej, aby mal čo ponúknuť pri opakovaní. No pri tom prvom nadhodil dobrú zápletku, ktorá tentokrát viedla od bodu A do bodu B ;) a napätie sa spoľahlivo stupňovalo. Objavia sa aj klasické scény, ktoré z vás ťahajú slzy; no nestihnú liezť na nervy. Myšlienka zmutovania víru veľmi zaujímavá... Akcia spolu s hudobným doprovodom v podstate nemá chybu. oproti prvej časti sto a jedna. Ak váhate kvôli rozčarovaniu z Wyattovho diela, nemusíte. Matt Reeves je úplne iná liga.

• 12.11.2017  01:18

...možno budete čakať, kedy humor vymení dráma a napätie. Nebuďte zbytočne sklamaní. Reynolds a Jackson sa jednoducho bavia. Takto vtipne poňatú akciu poväčšine nemám rada, no práve dnes si ma film našiel, alebo skôr ja jeho v správnej chvíli. Hughes ide na istotu, nevymýšľa nič nové, no zato recykluje overené scény, dialógy a typy postáv (sexy ochranca, sexy priateľka s ktorou je pohádaný a nepriateľ z východu...) veľmi elegantne. Hudba je výborne ladená a dotvára nadnesené scény, ktoré ma nejedenkrát rozosmiali. K štvrtej hviezdičke chýbalo málo. Možno práve jeden seriózny moment. Neuvidíte nič nové, na druhej strane sa určite nebudete nudiť. Ak áno, môžte aspoň skúsiť spočítať, koľkokrát povie Samuel motherfucker. ;)

• 11.11.2017  01:02

Marston rozhodne vie, ako spraviť príťažlivý námet maximálne fádnym. Začína totiž od konca - a ten je z toho najmenej zaujímavý. Complete Unknown rozpráva o zmene identít prostredníctvom flashbackov - do hája, prečo? Najsilnejšia časť príbehu je iba v pozadí a väčšinu času sa film venuje súčastným životom postáv. Keď začnete pozerať až po polhodine, vôbec o nič neprídete. Nejaké budovanie atmosféry tu je, ale ku koncu sa zúfalo vytráca a nebyť tvárí Shannona, Bates a Weisz tak neudržím viečka otvorené do konca...Ako trailer na 9 životov Známej neznámej Jennifer by to bolo super...ale toto nie je trailer...

• 31.10.2017  17:23

Remo ma jednoznačne presvedčil o tom, že Müller má o čom rozprávať. Následne však po každej sfére jeho života iba skĺzol, veľmi zľahka podryl iba tú o jeho chorobe. Ja poznám Richardové piesne, nie jeho samého a tak to bolo pre mňa značne mätúce. Čakala som od filmu presne opačný efekt. Jediné, čo bolo konzistentné, bola chladná, miestami až beznádejná atmosféra. Inak sa skákalo rôzne od jeho vzostupu, cez jeho osudové ženy až po jeho chorobu. Každá časť by vystačila na jeden samotný dokument a tak je tento 90 minútový pokus trochu zúfalý. Režisér vytvoril viac otázok, než odpovedí. Chcem o Rišovi vedieť viac!

• 28.10.2017  19:07

Na Before we go ma odrádzali dve veci...Kapitán Amerika nepatril k mojím obľúbeným hercom a námetov "dvaja cudzinci, jedna noc" už je spracovaných až až a poväčšine ma bolia zuby z množstva cukru, ktoré sa z nich sype. Vôbec netvrdím, že tých 89 minút tu nie je sladkých. No Nick a Brooke sú tak neskutočne očarujúci, že mi to neliezlo na nervy. Návšteva u starčeka, ktorý predpovedá budúcnosť už bola veľa a vôbec sa tam nemusela objaviť, ale to tak už s tými romantickými filmami býva... no nie každý má tak snovú, pokojne plynúcu atmosféru. Po Gifted mi Kpt. Amerika len potvrdil, že keď zahodí štít, je veľmi príjemný. Nadpriemerná jednohubka, ktorá nie je až tak predvídateľná, ako sa zo začiatku môže zdať - nedajte sa odradiť. Nebránila by som sa ďalšiemu režisérskemu počinu od Evansa.

• 25.10.2017  19:52
    Oklamaný (2017)

Som si istá, že na papieri pôsobí príbeh veľmi zaujímavo, miestami určite aj desivo no Coppole sa podaril presný opak. Asi hodinu som sledovala pár slečiniek, ich mená si vôbec nepamätám - iba viem, že jedna z nich bola Nicole a druhá Mary Jane zo Spidermana. Je tu osobitá atmosféra, dopĺňaná rovnako osobitou hudbou, s týmto režisérka nemá problém. S plynutím deja je to ale príšerné. Je tu vysoké riziko, že než sa dostanete k vytúženému zvratu, zaspíte. A je to škoda, pretože konflikt medzi vzrušenými dievčatami, ženami a jediným mužom v dome vôbec nie je zlý. Oh, takmer by som zabudla spomenúť Farrella a má to svoj dôvod - inak skvelý herec tu vôbec nedostal šancu vyniknúť. Taká šedivá myška medzi historickými drámami. O nič neprídete, ak ju prehliadnete, na druhej strane úplná strata času to tiež nie je...

• 19.10.2017  17:08
    Trestanec (2017)

Tak ma princ krasoň z Game of Thrones opäť pritiahol k filmu, ktorý by ma inak nezaujal. Nikolaj tu teda ako princ krasoň rozhodne nevyzerá. Za to ale hrá výborne - priznám sa, že som trochu pochybovala o tom, že sa z jemného blondiačika premení na takého drsňáka. Prostredie väzenia je veľmi atraktívny priestor (ehm - na temné thrillery, inak asi nie) a Waugh z neho po stránke atmosféry ťaží všetko čo sa dá. Ale správna dráma nemôže byť drámou bez nejakého silného emotívneho pozadia - a tu to jednoducho nefunguje. Waldau hrá muža, ktorý pre svoju rodinu obetuje všetko; ale cítiť som s ním nedokázala, pretože všetko čo som si o nej zapamätala je, že manželku hrala Lake Bell. Ako studené krimi spĺňa Shot Caller všetky aspekty - ako vzťahovka ani jednu. A veru sa Waugh tými častými flashbackmi snažil, len v nich zabudol prepnúť tú chladnú atmosféru.

• 1.10.2017  12:27
    Sedm (1995)

Fincherovu sedmičku mi odporúčalo viac ľudí s rovnakými slovami: "Nebudeš dýchať. Neodtrhneš oči. Ty si to ešte nevidela?" a tak som sa jej vyhýbala sedem rokov... dobre, asi nie presne toľko, ale keď už sa tu všetci oháňajú tými sedmičkami, tak chcem aj ja! Trochu neochotne priznávam, že mali celý čas pravdu. Nedýchala som, nedokázala som odtrhnúť oči. Genialita Finchera nespočíva vo veľkom počte explicitných záberov, ktoré niektorých užívateľov rozčúlili - mňa fascinovala jeho trpezlivosť a precíznosť. S ničím sa neponáhľa. A vo výsledku ani nič zbytočne nekomplikuje, ako sa môže zo začiatku zdať. Z môjho pohľadu v tom naozaj nie je viac, aj keď sa tomu pripisuje mnoho ďalších významov a superlatív. Pán režisér vytvoril plnokrvný krimi thriller s dobrým príbehom tak, ako to bývalo v deväťdesiatkach zvykom, len do toho zľahka a atraktívnym spôsobom zaplietol ešte náboženský motív a stvoril dokonalého psychopata. O tom, že obsadil výborných hercov snáď netreba polemizovať.. no prekvapil ma Kevin Spacey - tohto pána som až do tohto momentu veľmi neobľubovala - ale svojím niekoľko minútovým vystúpením si ma úplne získal.

• 22.9.2017  18:48
    De halvt dolda (TV seriál) (2009)

V prípade De halvt dolda mám pocit, že scenárista aj režisér mali vždy jasnú predstavu o konci, ktorý vás totálne dostane - ale z nejakého mnou nepochopeného dôvodu sa k týmto dychberúcim záverom dopracovali štyrikrát neskutočne nezáživným, až uspávacím spôsobom. Hlavne posledný diel som sa snažila nestrácať pozornosť, ale jednoducho to nešlo. A koniec opäť stál za to, škoda toho zvyšku. Viem si tento krátky seriál predstaviť ešte kratší - dvadsať minút na každú časť by úplne postačilo. A úvodný aj záverečný monológ naozaj stačilo povedať v prvom a poslednom diele. Film mi ich zopakoval štyrikrát, ako keby som mala alzheimera.

• 21.9.2017  15:48

Tak po veľmi vlažnej (až ľadovej) dvojke som si k tretiemu pokračovaniu sadla s obavou. Avšak tentokrát na to išli režiséri trochu inak. Scenár zadali nejakým pánkom, ktorí po dejovej stránke nepriniesli do série Ja Zloduch nič nové, ale povinnosť si splnili viacmenej bez nejakej pohromy, pretože nebudete umierať nudou a po nástupe Gruovho brata Drua sa možno aj pousmejete. ;) Tvorcovia tentokrát zabodovali niečím až smiešne jednoduchým - hudobnými peckami z osemdesiatok. Ja viem, rozprávka rozhodne nie je o soundtracku - no najmenší sa zabavia tak či tak a nech mi žiaden dospelý nehovorí, že ho nepoteší (prípadne nezobudí, ale myslím že zaspať nestihne) Take On Me, Jump alebo Bad od Jacksona. A ak ani jedno z toho, tak 99 Luftballons vás už musí zlomiť. Ja som jednoducho 90 minút mala presne tú radosť, ktorú mám, keď rádio zahrá moju obľúbenú pesničku. :) A spolu s rozkošnou Agnes som nič viac nepotrebovala. A ešte Gruova múdrosť na záver... Źivot je niekedy jednoducho taký. Dúfame v jednorožca, a dostaneme kozu.

• 16.9.2017  22:30

Jack sa po šiestich rokoch vrátil a musím povedať, že na ňom nie je vidieť ani jeden rok. Dokonca ešte na pár minút omladol o dve desaťročia - ten chlap asi fakt našiel prameň mladosti. :) Piráti majú stále ten druh humoru ktorý mám rada, len už ním nesršia tak ako v predošlých dieloch...niekde Na vlnách podivna, bez Verbinskiho sa to jednoducho zaseklo. Dejová línia je fajn - rozhodne pritiahne vašu pozornosť, ale vaše nervy nechá pokojné - všetko je žalostne predvídateľné, od záhady ohľadom Tridentu (to najvtipnejšie na celom filme) až po rodinné zväzky. Ale tá dobrodružná atmosféra je tu stále a je strašne sympatická a úsmev vám z tváre nezmizne - ako by mohol, keď je tam kapitán Sparrow? Mne teda zmizol iba v momente, keď som si v obsadení prečítala meno David Wenham a nespoznala ho v samotnom filme... Z tohto sa budem musieť ísť vyspovedať.

• 15.9.2017  20:04

Nenapadlo by ma, že sa zasmejem pri komédii, kde sa dvaja chlapi prezliekajú za ženy...a nezasmiala som sa iba raz. Už by som mala prestať spochybňovať Wildera - čohokoľvek sa chytí, nemôže to byť zlé. Marilyn bola naozaj krásna, ale mňa najviac bavil Jack...tak ako vždy. Ten chlapík ma vie dojať ako alkoholik v dráme a rozosmiať v komédii prezlečený za ženu. Ako inak by ste nazvali herecký um? ;)

• 7.9.2017  19:05
    Hej-rup! (1934)

K Hejrupákom ma dostali nekonečné chvály na adresu pána Wericha. Aký je (bol) bystrý, vtipný a podobné ekvivalenty. Al... nie, nakoniec za touto vetou nebude nasledovať žiadne ale, i keď som sa naň predpojato chystala. Pánom V a W to spolu klape, obzvlášť v hudobných scénkach, ktoré som tu ani nečakala. Je tu pár skutočne vydarených momentov a dojem kazí iba zlá kvalita zvuku, ale to 83-ročnému filmu nemôžem veľmi vyčítať. Ani ten trošku naivný sociálnodemokratický podtón, ktorého som sa značne bála. Čo musím vytknúť je rozhodne dĺžka, ktorá by sa dala osekať pokojne o dvadsať minút. Sčítané, podčiarknuté, nebránim sa ďalšiemu počinu Wericha, no ani sa za ním zrovna nehrniem.

• 3.9.2017  17:30

...chápem, že po filmoch ako Obecná škola, Kolja alebo Tmavomodrý svet môže byť pre niekoho táto neskutočne pokojne plynúca záležitosť rozčarovaním. Sám Zdeněk vo svojej knihe píše o o svojich dvoch rokoch na dedine ako o krátkom intermezze, ktoré sa mu však hlboko zarylo do pamäti. Presne taký je aj film, ochudobnený len o pár autorských myšlienok a názorov, jediná maličkosť ktorú by som vytkla. Eda a jeho pohľad na svet je typicky detský - takmer bezkonfliktný, vnímajúci nebadateľné detaily. Osemročný chlapec rieši obrovské problémy ako napríklad členstvo v parte kamarátov - "vojakov", ktorí sú maximálne nemilosrdní a majú jasné názory. :) Nečakajte obrovské zvraty, i keď sa tu minimálne jeden nájde. Nebudete plakať od smiechu (vlastne som mala pocit že z 15 ľudí v kine som sa smiala iba ja s priateľom. Neviem, v kom je chyba, snáď v mojom sluchu...) Nečakajte ani žiadne žmýkanie emócii. Pohodlne sa usaďte, zhlboka sa nadýchnite, vydýchnite a nechajte sa unášať. Svěrákovci sú tak akurát sentimentálni, tak akurát vlasteneckí a veľmi málo dramatickí. Po strništi bos je v tom pravom slova zmysle pohladením po duši. K hercom sa myslím, vôbec netreba vyjadrovať, všetci do svojich úloh zapadli - vyzdvihla by som jedine Kaisera, ktorého som veľmi rada po dlhej dobe videla, obzvlášť v najzaujímavejšej postave príbehu.

• 28.8.2017  18:12

Verte či nie, ale aj keď je tu napísaná USA, za 96 minút som sa necítila ani na moment trápne. Bola som ohľadom ďalšej komédie s hviezdami po 80ke trochu skeptická. No Freeman, Caine aj Arkin to ešte stále vedia roztočiť. Možno už nie v takom závratnom tempe ako voľakedy, no stále ma proste bavia. Vtipov mohlo byť viac, ale nesťažujem sa; určite lepšie, než ich strieľať viac a do prázdna. Starčekovia sú posledné roky proste in (nielen v kinematografii..) a Braff vďaka tomuto trendu stvoril jednu príjemnú oddychovku. PS: Trochu sa hanbím, že je Morgan nominovaný v jednej morbídnej výzve... mal by byť nesmrteľný.

• 15.8.2017  18:29

...a to som si myslela, že Grant nemá vo svojej, ani terajšej dobe ekvivalent.... Cary je možno krajší, ale charizmy majú obaja na rozdávanie. Už dlho som sa tak nepobavila a tak trochu na Buriana žiarlim - sama som priateľa asi nikdy nerozosmiala tak ako tento fúzatý pán...;)

• 9.8.2017  15:09
    Čára (2017)

O tom, že ide o slovenský film vás uistí hneď prvých päť minút, kedy zaznejú všetky možné nadávky nášho národa - anglické titulky k tomuto filmu musia byť veľmi nezáživné. Ťažkú, temnú atmosféru veľmi rafinovane, zľahka prelína humor - no naozaj iba na chvíľku, aby vás nasledujúca scéna prudko schladila (niekedy doslova). Všetko podporuje fakt, že reálie sú bezchybné (možno až na ružový mercedes... i keď, ktovie.) Bebjak sa nevyhýba brutalite - no nestavia na nej. Mala by som pár výhrad k vlažnému záveru a práve preto nemôžem dať plné hodnotenie. Možno stačilo vymedziť trošku viac priestoru aj psychológii postáv. Veľká škoda, pretože si oň film naozaj kričal. Keď sa Slováci nesnažia zo slovenskej kinematografie spraviť niečo, čo nie je, sú naozaj výborní. Nie som hrdá na to, o čom Čiara hlavne prostredníctvom postavy Andyho Hryca hovorí - o tom, že sa v tejto krajine dá za peniaze kúpiť všetko a každý - no za to, že na Slovensku vznikol takýto film sa rozhodne nehanbím. Spolu s Únosom plnia aj inú úlohu než len zábavu - pripomínajú, čo sa tu neustále deje. PS: Neodpustím si to, som predsa iba žena - Maštalírovi to v tých obtiahnutých tričkách naozaj seklo!

• 5.8.2017  13:21
    The Circle (2017)

Zažili ste už ten typ konverzácie, kedy niekto povie niečo veľmi trápne - a dostane vás do pomykova, pretože neviete, či to myslí vážne - a teda netušíte, či sa máte nasilu usmiať alebo schuti zasmiať, pretože daná osoba iba vtipkuje? Presne takéto momenty mi pripomenul film The Circle. Začalo to tak pozvoľna, Hanks sa na úvod zahral na Steva Jobsa a predstavil nejakú novú úžasnú technológiu, Watson sa usmievala na každú stranu. A popri nich sa rozvíjal príbeh, ktorý bol najprv trochu zvláštny, ale neštval ma. Potom som začala zdvíhať jedno obočie, neskôr druhé a keď sa do priemernej sci-fi drámy začal neúspešne tlačiť thriller v podobe odhaľovania nejakého "strašne" desivého utajeného zámeru - v ten moment už som sa mračila. A potom som sa aj s priateľom pozastavila - berie sa The Circle smrteľne vážne, alebo chce v duchu paródie poukázať na vážne negatíva novodobej technológie, ktorá nám nemusí byť iba na osoh? Pretože tento výkričník netreba prehliadať a v tom prípade by som nemala s iróniou a nadsadením problém. Bojím sa však, že James Ponsoldt toto všetko naozaj myslí úplne vážne, nevtipkuje a ťahá svoj film ako "thriller". Jedine, že by nie. Nie som si istá a tak zostanem pri veľmi zmätených dvoch hviezdičkách. O jednom som sa však presvedčila - Tom Hanks NEMÔŽE hrať zápornú postavu. Má na to jednoducho príliš sympatický ksicht, tak nech už sa prosím, nepokúša.

• 3.8.2017  17:22
    Obr Dobr (2016)

Keď som na tento film narazila, len som sa nad obrom s veľkým nosom a ušami pousmiala a zabudla na jeho existenciu. To som si ale nevšimla, že obra hrá Mark Rylance, do ktorého som sa zapozerala rovnako ako Spielberg. Režisér zrejme od lásky k nemu mäkne a som za to rada - natočil vďaka tomu rodinné fantasy, ktoré vás pohladí po duši. Tempo rozhodne nie je závratné a o napätí sa nedá hovoriť - ja som ho tu však ani nehľadala. Rodičia možno prispia, no som presvedčená, že deti budú spokojné. Je tu rozkošné malé dievčatko, dobrý obor a sny. Všetko nádherne hrá farbami, bliká, žiari. Zapojenie kráľovnej sa mi zdalo už trošku moc, na druhej strane rozosmiala 24-ročného chlapa tak úprimne, že si nedovolím ani slovko kritiky. :) Spielberg má remeslo stále pevne v rukách a Mark Rylance so svojím skromným pohľadom, vo svojich 57 rokoch vychádza na výslnie. Neviem sa dočkať ďalšieho filmu s ním.

• 30.7.2017  22:40

Xavier Dolan je vo svojich 28 rokoch majstrom atmosféry. Rôznymi uhlami kamery, pestrými farbami a predovšetkým (ako vždy) geniálnym výberom hudby, si s mojimi pocitmi 97 minút robil čo sa mu zachcelo. Na jeho vizuáli som závislá čím ďalej, tým viac. S príbehom to ide skôr opačným smerom. Tak ako ma v tomto smere sklamal Tom na farme, ani táto melodráma ma úplne neočarila. A rozhodne na to mala predpoklady, no nedostatok priestoru. Jemne sa načrtá strach, bolesť, výčitky, chyba v komunikácii, surová ignorancia - toto Xavier proste vie, vyžíva sa v tom. No tentokrát ako keby sa ponáhľal, v mnohých momentoch dialógy iba kĺžu po povrchu, aj s tak vynikajúcimi hercami ako V. Cassel a N. Baye. Dolan tak za necelú hodinu trištvrte rozhodne ani na sekundu nenudí, avšak nenapĺňa potenciál. Vôbec by som sa neurazila, keby som bola s Louisom na návšteve dlhšie. Režisér sa opäť premieta do hlavnej postavy minimálne cez sexuálnu orientáciu, i keď tentokrát jej nedáva dôležitú úlohu, akoby sa z tohto už vyrozprával - som teda zvedavá, s čím príde nabudúce.

• 29.7.2017  21:55
    Jurský park (1993)

Všetci režiséri sa v danom žánri a obzvlášť v USA snažia zo svojich počinov spraviť veľkofilm. Útočia hercami, hudbou, kamerou, dokonalými trikmi - no často sa pri ich pokusoch iba uškŕňam. Spielberg mi dnes ten úškrn zotrel svojím kultovým sci-fi z 90. rokov. Nemôžem povedať, že by som sa dinosaurom vyhýbala, ale jednoducho ma ich téma nikdy veľmi nezaujímala. Nejdem básniť o trikoch, na to ho vidím príliš neskoro. No aj keď si ich odmyslím, nezostáva mi prázdny, plytký dej ako tu niektorí spomínajú. Výlet do Jurského parku bol príjemný, napínavý, humoru bolo popri akcii tak akurát - nejedenkrát zo mňa vytiahol úsmev. Všetci hlavní predstavitelia ma bavili, obzvlášť S. Neill. A vrátim sa k začiatku svojho komentáru - veľkoleposť tu dýchala z každého záberu. O takejto atmosfére môžu mnohí súčasní režiséri iba snívať...Mojej piatej hviezdičke chýba iba tá nostalgia o ktorú som sa pripravila zbytočným dlhoročným odkladaním.

• 25.7.2017  01:42
    Velký dar (2017)

Je tu všetko čo ste už videli. Nadané dievčatko ktorému zomrela mama, sexy chlap (neverím, že dávam taký prívlastok niekomu kto hrá Kpt. Ameriku) v rozopnutej kockovanej košeli, ktorý síce nemá kariéru, no je strašný pracant a sympaťák. A áno, je tu dokonca aj úžasne milá učiteľka malého dievčatka a prísna stará mama. Bodkou za všetkým je rozkošný jednooký kocúr. Jasné, že ani raz nezaváhate, ako sa zápletka rozuzlí a či budú všetci na konci šťastní. Takéto filmy sa inak ako happyendom nemôžu skončiť. No Gifted má jednoducho šmrnc. O triedu vyššie ho ťahá nielen kamera a výborní herci, ale aj kupodivu zmysluplné dialógy, z ktorých vám nebude trápne a veľmi jemný humor, ktorý je správne načasovaný a vykúzli vám minimálne úsmev na tvári. Väčšinou takéto typy filmov odporúčam s tým, že naň musíte mať náladu, aby sa Vám páčil. Marc Webb vám ju naopak spraví sám. Veľmi jasná odpoveď, že aj gýčovina sa dá natočiť elegantne a dobre.

• 23.7.2017  01:47
    Mlčení (2016)

Dve slová. Bez emócií.

• 14.7.2017  20:26
    Banditi (2001)

Nie, nie, nie a ešte raz nie. Obsah znel lákavo, dokonca som medzi riadkami vyčítala, že by to mohlo byť vtipné - neviem čítať medzi riadkami a už sa o to nebudem pokúšať. 110 minút dialógov, v ktorých som sa snažila nájsť niečo, na čom by som sa zasmiala, neskôr niečo nad čím by som sa aspoň pousmiala, od druhej polovice filmu som bola rada za rozhovor, ktorý ma nenútil prevracať očami. Posledných 10 minút ma prekvapilo svojou nápaditosťou, no aj napriek tomu nie som schopná odpustiť filmu takmer dve hodiny nudy. Ak si hovoríte, že sa na to pozriete kvôli Brucovi Willisovi, žiadneho Johna McClane nečakajte, tu je hviezda akčných filmov dosť nudná. Chlapi (a možno aj niektoré ženy) si užijú aspoň pohľad na krásnu Cate, aj keď ani tá tu nehrá bohvieako zaujímavú postavu.

• 1.7.2017  19:51
    Léto 1993 (2017)

Najprv som sa cítila dezorientovane. Prečo matka Fridy zomrela? Čo všetko za tým je? Chýbala mi tá omáčka okolo. Carla Pipó omáčky nemá rada. 96 minút sa sústredila výhradne na samotné prežívanie dievčatka. A vo výsledku nepotrebujete do detailu vedieť, ako sa to stalo a prečo sa hlavná postava ocitla u strýka. Ide iba a iba o malú kučeravú Fridu. O jej nešťastí a túžbe po láske, niekedy aj nesprávnym spôsobom. Možno to znie trochu nezáživne, Leto 1993 vsádza na atmosféru a kameru. Nemám filmu veľmi čo vytknúť, možno si ma iba nenašiel v správnom čase, aby som ho patrične docenila. Určite si však nájde svojich divákov. A neskôr možno aj mňa. Nebránila by som sa druhému pozretiu.

• 1.7.2017  19:41

Maria je taká stratená duša, plná nenaplnených prianí..no jednoducho nie je dostatočne zaujímavá na to, aby potiahla celý film. Častejšie som sa za ňu cítila trápne, než by vo mne vyvolala nejaký súcit, alebo akúkoľvek inú emóciu. Nie som si úplne istá, kde má námet pôvod, či je to niečo blízke režisérke, alebo nedajbože autobiografia, pani na to vyzerala príliš sympaticky. Možno som mala vydržať na diskusiu po filme, aby som viac pochopila...ale potom... aký má film význam, keď nevie hovoriť sám za seba? Jedna za to, že som sa párkrát pousmiala, druhá za krásnu Bárbaru Lennie, i keď hrala takú šedú myšku.

• 1.7.2017  19:35
    Raw (2016)

Kvôli zaradeniu do žánru "psychologická dráma" som bola pripravená na niečo zmysluplné a desivé. Neurobte tú istú chybu. Raw sa možno vďaka kamere a plagátu tvári ako niečo viac, no dovolím si povedať, že je to proste B-éčkový horor v krajšom kabáte. Potvrdil mi to zborový smiech na premietaní. To, že 90% z divákov bolo pod vplyvom alkoholu tu nehrá rolu, naozaj. Záleží iba na vás, ako sa k Raw postavíte. Skúste si ho pustiť bez nejakých očakávaní. Možno, ale naozaj iba možno, by snímok mohol očariť fanúšikov Eda Wooda. Na existenciu tohto veľkého režiséra som takmer zabudla, ale Julia Ducournau mi ho po dlhšej dobe pripomenula.

• 30.6.2017  23:57

Pokúsim sa nespomenúť môj odpor k matematike. Ako je už zvykom, od prvej sekundy zapôsobí krásna kamera, kostýmy, všetko jednoducho kričí farbami - to už ale naozaj nie je žiadne prekvapenie. Netreba hovoriť, že sa 127 minút tiahne v duchu "Amerika je najlepšia", to je jasné už z obsahu. Popri propagande vykukne aj pár momentov, ktoré majú nábeh vyvolať nejaké pocity - z témy rasizmu sa dá ťažiť vždy dobre. Ale ani jeden z nich nefunguje naplno, pretože vám film aj cez svoju dlhú stopáž nedá šancu vytvoriť si k postavám vzťah - prepína medzi nimi tak často, že sa vám to jednoducho zleje dokopy (nie, nemyslím to pretože sú všetky tri čierne, nie som rasistka!), celé je to nekonzistentné. Dokonca aj taká výrazná osobnosť ako Octavia sa tam akosi stráca a to už je čo povedať. Škoda....z témy sa vyťažiť dalo. Dve dávam nakoniec za obsadenie a vizuálnu stránku. Inak, už som spomínala, že nemám rada matematiku?

• 26.6.2017  13:34

Dve Brazílčanky sa vydajú do Ruska na herecký kurz. A aká je zápletka? Žiadna. Film je veľmi zvláštne, jednoducho natočený - režisér naozaj nič nekomplikuje. Je muchou na stene, iba pozoruje čo sa deje a zlepuje jednotlivé kúsky dokopy. Sú to veľmi malé detaily, ktoré robia príbeh o hereckom kurze fascinujúcim - vzťah dvoch kamarátok z detstva a podivný kameraman. Treba poznamenať, že dve ženy z Brazílie naozaj do Ruska na herecký kurz prišli - a práve táto informácia dáva celému snímku iný rozmer. Prečo by ste teda mali vidieť akýsi biograficko-fiktívny príbeh o zdanlivo nezaujímavých postavách? Kvôli tej nesmierne vťahujúcej atmosfére. Neviem však povedať, ako veľmi by ma tento kúsok očaril bez diskusie s režisérom...(nie, nechválim sa!)

• 18.6.2017  21:00

Nakoniec to vôbec nebola taká pohroma, ako naznačovala galéria. Ako malý Lucius som vyrastala na disneyovkách, animovaná Kráska a zviera patrili na môj obľúbený zoznam. Nepúšťala som si ju trikrát za deň ako Levieho kráľa či Lady a Trampa, no piesne som aj tak poznala naspamäť. Bolo veľmi príjemné si ich pripomenúť, pri niektorých som mala chuť si opäť zaspievať. K deju nemám veľmi čo povedať, nemal šancu ma prekvapiť vzhľadom na dôverne známy animák, tak ešte niečo k postavám - E. Watson zahrá všetko. A ak aj nezahrá, nejako si to nevšimnete, pretože má v sebe jednoducho kúzlo, ktoré vás opantá. S Danom Stevensom už je to trochu horšie. Respektíve nie s ním, ale s jeho zvieracou podobou...s technikou dnešnej doby sa to dalo stokrát lepšie, Condon! ...oh, Emma Thompson nemohla byť lepšia v podobe čajníka. :) A E. McGregor so škótskym prízvukom hrajúci sa na Francúza? A haló, Magneto v podobe hodín? Notak, jedno oko musím privrieť a dávam tú tretiu hviezdičku.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12