Green Lantern (2011)

Docela paradox, poněvadž v tom filmu nefunguje prakticky nic - od hlavního hrdiny, přes romantickou linku až po směšné záporáky. Přesto ale nemůžu říct, že by mě Lantern nějak sral. Bavil jsem se obstojně, i když vlastně ani nevím proč. 5/10

Rango (2011)

Výborná první polovina plná odkazů a svěžích nápadů, pak už ale jen bezkrevná nuda, která opakuje pořád to stejné dokola a jen zbytečně natahuje stopáž.

Mys hrůzy (1991)

Neuvěřitelná Scorseseho režie, i podruhé jsem byl napnutej jak struna. Tesat do kamene.

Zrození Planety opic (2011)

Ukotvené, semknuté, logické a především gradující, aneb důkaz, že v jednoduchosti dokáže být neuvěřitelná síla. Tahle opičí jízda mě možná nestrhla tolik, jak bych možná čekal, jinak ale zabodovala téměř na všech frontách. Několik okamžiků nezapomenutelných. 8/10 UPDATE: Po druhém zhlédnutí nemůžu jinak - ten film má naprosto všechno a je strhující ve všech ohledech. Esence dokonalého blockbusteru. 100 %

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nechápu, co na filmu, který postrádá byť jedinou epickou scénu, mohlo stát 250 milionů. Nuda a šeď zabalená do více než dvou hodin.

Princ a pruďas (2011)

Chápu, proč se na to davy lidí těšily už od traileru, ale mě tahle koncepce středověké fantasy se spoustou nadávek působí prostě samoúčelně. Líbí se mi, že Princ a pruďas více méně funguje sám o sobě v rámci žánru, ovšem ta hromada sexuálních narážek mě nechala absolutně chladným. Nesmál jsem se, ale na umření mi taky rozhodně nebylo, podruhé bych to byl ale schopen absolvovat pouze v podnapilém stavu. 5/10

Forrest Gump (1994)

Nikdy nepochopím, co na tomhle citovém parazitovi budou všichni vidět. Mám rád filmy, co mě dokážou "pohladit po duši", ale tohle je vyloženě extrém. Pokaždé si asi po hodině stopáže říkám, že by to mělo každou chvilku končit, místo toho mě ale čeká dalších 90 minut, ve kterých Hanks buď běhá nebo kouká jako idiot.. Nic víc se tam neděje, konec (kterému předchází asi dvacet dalších) je pak vyloženým vysvobozením. Akademici by zasloužili vyliskat, že místo Shawshanku ocenili tuhle šílenou nudu.

Transformers 3 (2011)

Jen lehce nad úrovní dvojky (hlavně díky lineárnějšímu scénáři), pořád ale plné dějové vaty a v závěru opět docela monotónní. Nechápu lidi kolem sebe, kteří říkají, že si Bay vzal k srdci všechny výtky ohledně dvojky. Ani prd, závěrečná akce má zase hodinu a z toho největší část pobíhají vojáci po městě a ostřelují je roboti (a je to nuda). Až pak se konečně serve všechen plech a můžou rolovat titulky. Na druhou stranu, Optimovo sólo mě málem odpálilo ze sedačky, stejně jako akce na silnici, tam byl Bay v neuvěřitelné formě. Jinak ale ve spoustě ohledů zklamání...snad kromě Rosie, která mě příjemně překvapila. Možná za to může i dabing, který z ní dělá několikanásobně lepší herečku. 6/10 //////// Při druhém zhlédnutí první půlka takřka k nepřežití, závěrečná akce ale naopak přesvědčivá.

Sucker Punch (2011)

Asi dvě hodiny po skončení si ze Sucker Punch nepamatuju skoro nic, snad jen že to bylo zpomalený a hlavní hrdinka mě neskutečně srala.... a taky to, že už dlouho mě film tolik neurážel, jak byl blbej. Kdybych byl producent, Snyder za mnou přišel s tímhle scénářem a po Watchmenech řekl, že na to chce aspoň 80 mega, tak bych ho seřval jak alíka. Výsledek je tristní, Snyder si možná plní dětské sny, přijde mi ale, že to dost možná nemá v hlavě úplně v pořádku. Tenhle fetiš totálně selhává po stránce vyprávění a kromě nabušeného vizuálu, pár povedených momentů a neskutečně sexy Jamie Chung nenabízí téměř nic. Tam je moment z Watchmenů, jinde z 300, dojde i na vykrádačky Já, robot či Pána prstenů... a mě to nebaví, vlastně mě to přestalo bavit po (opět výborných) úvodních titulcích. Sucker Punch u mě s postupujícím časem pořád klesá a klesá... zatím slabé 4/10 a doufám, že u Supermana bude Snyderovi studio stát za prdelí a krotit ho.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Až se chce říct: taková ta klasická peggovsko-frostovská pohodička. Odkazy nahuštěná, lehce politicky nekorektní, přitom ale zatraceně upřímná. Funkčních vtipů bych možná čekal ještě o něco víc, i tak jsem se ale těch 100 minut příjemně pobavil. Spokojených 7/10.