Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Zatím nejpodivnější Stoller. Film osciluje mezi trapnými fóry, podivnými WTF momenty (fake orgasm, zmrzlý palec, proslov kamaráda alkoholika na "druhé svatbě") a mezi mrazivě přesně popsanými vztahovými a životními peripetiemi. Taky film chytne dech až poměrně pozdě, hodně za druhou půlkou. Nakonec vše ukončí podivné happy end klišé, ale něco z filmu hluboko zůstane. Emily Blunt třeskutě a nepříjemně přehárává, ale nakonec se to usadí. Zvláštní, nejednoznačný mix.

Bitevní loď (2012)

Berg je dobrej, co si budem povídat. Mě se zdá že tady v tomhle blckbusteru fungovalo všechno jak má a navíc to pěkně odsejpá, žádní Avengers!

Podivní (2010)

Pro mě jedna z nejlepších zombie žánrovek. Můžu na to koukat furt.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál se mi líbil ( a to jsem ve fotbale byl vždycky naprostá "lata"), ale tady mám pocit, že to bohužel úplně nevyšlo. Krobot dobrej, ale je to celé nějaké ploché. Měla to být Kronika ohlášené smrti Pepika Hnátka, a to by asi chtělo trochu osudovosti (i když možná je divné něco takového chtít v takovém filmu), střet s kolotočáři je taky skoro do počtu a fór se železničním přejezdem se už v českém filmu v posledních letech objevuje potřetí (Muži v říji, Poupata). Nějak to vyzní do ztracena asi jako když Noha celej film uhání tu holku od kolotočů a o ona mu pak na střelnici řekne, že to nějak odešlo...No tak takhle odešel celej Pepik Hnátek...

REC (2007)

Spousty řvoucích španělů. Ani v rámci hry s žánrem se to nedá brát úplně vážně.

Jehla (1988)

Jehla je kult. Poprvé viděl ve Veselí nad Moravou na Semináři ruských filmů. Zvláštní halucinace, psychedelie - ovšem trochu na jiný, "ruský" způsob. Trochu postmoderní a přitom plné lokální syrovosti.

Muži v říji (2009)

Věčná sláva Sedláčkovi za to, že naučil filmové herce mluvit česky. U žádného jiného režiséra současnosti nezní ve filmech čeština tak pěkně. Opravdu. Sedláček pochopil, že čeština při své květnatosti musí být pronášena stroze a bez emocí, aby byla ve filmu snesitelná. Příští generace filmařů mu za to poděkují. Druhá jeho nehynoucí zásluha potom tkví v tom, že nechal hrát skutečně ženské typy a ne různé prototypy "protivných pražských holek". Jinak film je trochu divný a hodně dobrý.

František je děvkař (2008)

Prušinovský umí jako jeden z mála lidí napsat věty, které kupodivu působí, že je vypouští z úst živé osoby a taky jako jeden z mála českých filmových režisérů umí vést herce tak, aby působili jako živé osoby (to tady umí v "realistickém" stylu leda ještě Sedláček). V Čechách je to zázrak. Nicméně František při jistých nedokonalostech (divná hudba, neustále halekající Ďábel z Vinohrad) dobrá komedie. Opravdu dobrá + skvělý Noha a femme fatale Nesvačilová. I ten Polášek je dobrej.

Nevinnost (2011)

Takže když má Aňa pracovat v nemocnici, tak ne třeba jako sestřička, ale rovnou zdravotní klaun (jo to bude dobrý, Jarchoni!), který ležákům v posledním tažení na eldéence fouká bubliny? Hnus, naprostý hnus. Ano, je to pěkně natočeno. Použití jako by osmičky pro vzpomínku na letní tábor kde Vetchý Geislerovou porvé zneužil je taktéž funkční. Ale celý film je v podstatě otevřený výsměch lidské soudnosti jako ostatně většina Hřebejkových a Jarchovského počinů. Fuck off.

Medvídek (2007) odpad!

Bože to bylo příšerný. Ještě s tím moulou Macháčkem (já vím, že ve skutečnosti je to jistě správnej týpek) a ty neskutečně vyhoněné Jarchovského "scénáristické", respektive Hřebejkovy režijní nápady ("nekdo má narozeniny", "chlapi si tancujou"). Tohle bude jednou parádní trash pokladnice.