Jil Jung Juk (2016)

Jak nejlépe v Indii v roce 2020 pašovat heroin? Smíchat jej s barvivem a natřít jím auťák na růžovo! Když trojice nekňubů vezme od jednoho mafiána kšeft dopravit růžovou káru čínským partnerům s vidinou snadného výdělku, ještě netuší, že brzo začne jít o krk, zvláště když se jim do cesty připletou konkurenční gauneři, policisté a zaměstnavatelovi ne zrovna loajální pohůnci. Zkrátka další tamilská černá gangsterská komedie. Jen s jednou taneční vsuvkou a bez jediné ženské postavy. Přece jen mi i přes hromadu vizuálních gagů druhá půle přišla trochu únavná, proto za mě jen průměr.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Pamatuji se, že dvojka mi jako malému přišla povedená, jenže hlavní důvody byly 1) viděl jsem ji před jedničkou 2) v té době se mi líbilo prostě všechno, kde byly nějaké fantasy atrakce jako magické bytosti a příšery, kouzla, pohádkové světy a podobně. A taky jsem neznal knižní předlohu. Dneska, když jsem se na dvojku podíval po asi 20 letech znova a navíc těsně po prvním dílu, vidím jen špatně odvyprávěnou zpatlaninu bez atmosféry s mizernými novými herci, na které je nejlepší pár nápadů převzatých z Endeho předlohy, které jsou necitlivě vhozeny do průměrného příběhu o záchraně kouzelné říše. Dneska už mi toto nestačí.

Joker (2012)

Je to nehorázně hloupoučký a podivně poslepovaný film, ale nemůžu odhlédnout od faktu, že mi to ani trochu nelezlo na nervy a nasmál jsem se opravdu dost. Dobrá muzika a fajn herci. Popsal bych to jako takové Blízké setkání třetího druhu z indického vidlákova, kde jsou všichni vesničani uprchlí blázni z nedalekého ústavu. Na to, jaké to má ohlasy a jak se od toho Akshay Kumar nakonec distancoval jsem čekal úplnou hrůzu a dostal celkem fajn odpočinkovou komedii s ufony na vypnutí mozku.

Captain America: Občanská válka (2016)

Já ten Marvel musím obdivovat - na to, kolik už vypustil komiksáren si stále udržuje výbornou kvalitu, a ikdyž žádný produkt tohoto studia bych pro sebe neoznačil za zásadní nebo srdcový, pořád mě dokážou zápletky strhnout, jejich hrdinové zajímat a celkově dokonale uspokojit mou potřebu po drahém, nadupaném a zábavném blockbusteru. Třetí Cap jmenovitě možná trochu trpí příliš vysokým počtem postav, na druhou stranu se mi líbil scénář, dynamická akce a perfektně vygradované finále. A bitka na letišti je ta nejlepší týmová akce snad od X-menů dvojky. Super.

Bajirao Mastani (2015)

Tohle tak vidět na velkém plátně! Pro mě jakožto fanouška indické filmové produkce, opulentních historických palácových romancí a Bhansaliho vizuálu naprosto úžasný film. Bitev nebo akce si sice člověk moc neužije, zato vysokorozpočtové výpravy, krásných kostýmů a dekorací, i skvělých hereckých výkonů ale ano. Pro věčné romantiky ideální film. Jen bych prosil nějaký delší režisérský sestřih, bylo vidět že spoustu toho nechali ve střižně.

Koyla (1997)

Vlastně jsem se provinile bavil docela dost, jen za to bych uvažoval o třetí hvězdě... ale takhle sprostě vykrádat Vangelise, ne, to se nedělá!

Bohové Egypta (2016)

Čas od času mi sedne i takováto popkornová výplachovina. Nemám nejmenší problém ani s příběhem, který je přesně na míru pohádkově jednoduchoučký a přímočarý, ba dokonce nejede zaplaťpánbů na vódní vlně demýtizace a protivného ztemňování - takže si vedle všemožných bohů a potvor dočkáme i ploché Země a staříka za kormidlem táhnoucího za sebou Slunce na řetězu. Nemám ani nejmenší problém s herci, a už vůbec ne s herečkami, ani s triky (jejich kvalitu já ale nikdy moc neřeším). Takže film jako romantická pohádka pro malé i velké kluky pobavil, ikdyž je hodně digitální a přeefektovaný. 70%

Naanum Rowdydhaan (2015)

Nemůžu si pomoct, ale mě přijdou současné tamilské filmy často zábavnější než jejich hindské protějšky. Jo, mají často přemrštěnou stopáž a stíhat anglické titulky napasované na ty jejich kulometné dialogové výměny dá dost zabrat, ale zrovna v tomto případě se jedná o zdařilou masalu plynule přecházející od srdceryvného dramatu o pomstě po bláznivou komedii, která díky sympatickým hrdinům chytne a pobaví. Podíl na tom má fakt, že hlavní postava spíš než další machr co zneškodní deset grázlů se srpy jedním úderem, je takové po uši zamilované dobračisko, které si tak trochu hraje na velkého drsňáka, ale moc mu to nejde. A zmiňovat se že to má povedenou hudbu je skoro jako nosit dříví do lesa. Celkově prima odpočinková zábava.

Rudhramadevi (2015)

Zápletka je pohádkově vděčná - na trůn se místo očekávaného dědice narodí dědička, a jelikož je království obklopeno nepřáteli zvenčí i zevnitř, co na trůn mají zálusk, rozhodnou se milí rádcové předstírat, že ona je on, učit ji ohánět se s mečem, velet armádám, moudře vládnout a lidu pravdu nepovědět - tato lež však nevydrží věčně... Takže děj mě poměrně zabavil. Herecky taky OK - Anuška je fajn (těším se na ni v druhém Baahubalim, snad tam už nebude celou dobu namaskovaná jako čarodějnice), pro Nithyi Menon mám slabost už nějaký ten pátek a Rana Dagubbati hraje stoprocentního klaďáka - taky příjemná změna. Pěkné jsou ještě některé kostýmy, jinak ale s klady končím, všechno ostatní je docela hrůza - mluvím hlavně o vizuálu, kde tvůrci vytvářejí filmový svět skrz ošklivé, strohé CGI jako ze zastaralé videohry. Veškerá akce, bitvy a choreografie ve srovnání s Baahubalim taky bída, některé momenty byly jak ze zlého snu. Například telugská představa Benátek v časech Marka Pola. Uff, takže bohužel, tohle se dle mého moc nepovedlo.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Řekl bych staromódní vánoční komedie s trochou toho potřeštěného pohanského strašení, která připomíná, že ti co nerespektují pravého ducha Vánoc budou patřičně potrestáni a do té správné předvánoční nálady se mi film strefil dokonale. Správná blbinka.