Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Samozrejme som nečakal nič iné ako dementný scenár a skoro až supermanovské "řádení". Dovtedy by som bol aj na päť, lebo akcie je tu dósť veľa a na americké pomery dósť dobrej. + skoroaž neriadený pátos. Ale ! Ale zase Idris Elba?! + Menej vytupelo sa to ozaj nedalo napísať? Do toho nefunkčné bífy medzi hlavnými svalovcami a mimózne zaradený K.Hart na veľkej potrebe... jo a tá akože sexy kočka nebola vôbec až tak hot. Takto... netrpel som nudou, ale do budúceho dielu by som poprosil menej kecania a viac akcie, lebo na tom to v prvom rade celé stojí (A v tomto prípade žiaľ na tom druhom aj padá).

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Silná osobnosť v čistom debakli so systémom. Alpa dokonalý a Warden bravúrne sekunduje. Záverečná scéna ako si hlavná postava rezignovane sadne na schody pod "slepú pani s váhami" mám za jednu z najsilnejších v rámci filmografie.

Batman vs. Hush (2019)

Zase raz vypiplaný príbeh + viac než uspokojivá kadencia padouchov. Obzvlášť ma ale dala dole tá romantická línia okolo Seliny a Bruca. Nemálo citátov by sa mohlo tesať do kameňa.

U Zlaté rukavice (2019)

Jeden z mnohých filmov toho vrhu, že poďme šokovať. Ukážeme ľuďom všetko, čo je Ti nechutné aj napísať a máme z toho filmárske veľdielo. Tri nechávam, lebo som bol fakt zvedavý kam to pôjde a donútilo ma to dopozerať do konca. Ale neviem to ohodnotiť ináč ako čistú filmársku onaniu.

Pirát silnic (2007)

Ach na ten nabúšený kasting a ten mne celkom sympatický absurdný plot (nevlastný syn je tak vytáčaný tatkom, že ho chce strašne zbiť-mimo iného aj za to, že po ňom hádže nindža hviezdice :-D-ale starký je chorý na srdce, tak sa mladý rozhodne svojím neschopným stuntnadaním vyzbierať prachy na transplantáciu, aby ho konečne mohol nakopať do řite). A Sanberg s bajúzom a tým bizardným nemožným afrom tiež podchvíľou naťahoval kútiky, ale to je tak všetko. Holt, idiotské komédie tiež treba vedieť robiť, aby stáli za reprízu. Tu sa to moc nepodarilo.

Nepolapitelný padělatel (2018)

Yun-Fat opäť vládne. Zdroj jeho charizmy asi nikdy nepochopím, ale zakaždým tomu tlouštíkovi proste fandím. Ale teraz k filmu. Vypiplaný čo sa rozprávania týka do precíznosti. Hudba/farby všetko do seba krásne zapadá, ale SPOILER ALERT: Plottwistov tu bolo trochu uletene moc. Pri akčnej rúbanici v drevenici som bol nastavený na plnú pálku (#hardboildstuff), ale ten prekombinovaný záver to stiahol do priemerna.

Joker (2019)

Fuh... tak toto som nečakal. Trochu predlohyznalí (za ktorého sa považujem aj ja sám) padnú do kolien. Ja som padol. Geniálna sonda do pošahanej mysle človeka "milión" a keď mu realita zakaždým uštedrí len facku za čokoľvek, o čo sa pokúsi... To už poháre nie že pretekajú, ale rovno kypia. A Phoenix jak ho nemám, ukazuje, že oskara by som mu za toto fakt doprial! Film, čo mi po dlhej dobe zarezonoval najviac. Nechápem, že to natočil Todd. Čo je ale viac menej jasné, že taxidrivera má napozeraného odpredu odzadu...

Parazit (2019)

Žánrovo tak prevrstené až sa pri tom v istých momentoch človeku skoro až nedá dýchať. Naivita strieda komédiu, ktorú strieda napätie, ktorú strieda erotika, ktorú strieda... RELATIVNY SPOIL: Byť tam obsadený napríklad Samuel Jackson, bol by som si istý, že toto vzišlo z Tarantinovej chorej hlavy.

John Wick 3 (2019)

Ono ma tu fakt vyrušuje ako sa to tiahne od akcie k nejakému príbehom heroickému paškvilu. Niekto mi to odporučil ako nonstop rúbanicu, ale ja som v tom Cranka vôbec nevidel. Že sa Wick dostal do nejakej púštnej rite, aby našiel gro syndikátu mi bolo vrcholne jedno, ale tu tomu bolo podpísaného oveľa viac priestoru. Avšak pod štyri to nejde, lebo akcia je úplne (Ale fakt, že úplne!) SKVOSTNÁ! Vraždí sa tu všetkým od pištoliek, mačetami, autami, perami (a mám na mysli tie, ktorými sa píše...), knihami, či koňmi. Plus veľmi ustriehnutý strih. Ono takto. Ten film je skvelý, ale primitívnejšie využitie "auto-pes-mafia" mi prišiel oveľa lepší. Možno za to, že bol revolučný, ale rozvariť to celé na drámu mi nepríde ako dobrý nápad. Každopádne nemalý úspech to ešte stále žerie, takže jedine moja smola v schopnosti pochopiť:-)