Hilarity for Charity (2018) (pořad)

Na to aký ansámbel komikov, som sa kupodivu až tak nebavil. Ale myšlienka a aktivita je to každopádne pekná a chválitebná. No ale tento dátum, kedy som to sledoval budem mať asi navždy spojený s niečím iným a osobným ničím príjemným. Škoda, lebo za iných okolností by som tomu šancu ešte dal. Sorry Sethíku, ale ty určite chápeš ako subjektívne táto brandža funguje.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Najväčšia zbytočnosť na svete! Ten akože šokujúci zvrat na záver bol odhadnuteľný snáď po prvých piatich minútach filmu. A zvyšok bolo iba chrastením papiera. Dve za ústredné herecké trio. Ale ako ma relatívne nudili prvé tri filmy, toto bola proti nim katastrofa.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Toto už je preslniečkované dokonca aj na mňa. "Ideme chlapcov presvedčiť, že Francúzsko je najlepšie miesto na svete, tak si polovicu jeho obyvateľstva zaplatíme ako komparz." Ešte k tomu sa to strašne vlečie a dynamika z "jednotky" sa vytratí asi po 20 minútach. Čo sa musí nechať je, že snáď všetci herci bez výnimky sú super sympaťáci. Uvidíme, čo ukáže trojka (ktorá zákonite musí prísť...).

Daawat-e-Ishq (2014)

Veľmi slabé a nemá to hádam ani jedno memento, ktoré sú v hindy romance úplnou samozrejmosťou. Roy je rošťák k zulíbání aj napriek dementnému mustážu, ale ona... na jednu stranu je nádherná, o to pokoj... Ale ako mi zhruba od polovice liezla na nervy... Ghraaa! Inak viem si predstaviť, že keby tu tatka zahrá Boman Irani, bolo by to niekde úplne inde... suma sumarum: Príjemné nič.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Čo toto hľadá v rebríčku nechápem. Pri "12 úkoloh..." mi to dávalo zmysel, lebo tam bol ten monty pythonovský absurdný humor. Ale tu je mimo tej archaickej animácie samá vata. Zasmial som sa presne dva krát ("Jeho kamenopis je hroznej, nedokážu to přečíst" a "kde jsou tady informace? - nevím, zeptejte se na informacích") Aj na tú krátku stopáž je to žalostne málo. No dobre, aj odhalenie ako Rímske koloseum dnes vyzerá ako vyzerá bolo milé. Díky Obe.

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Tak v prvom rade "Ďakujem" tuzemským distribútorom za takto sprznený názov. Ale za to film nemôže. Do hĺbky prepracované postavy (Hader, Wiig sú momentálne dvaja moji najobľúnejší komici, ktorí ma svojou prekvapujúcou schopnosťou zahrať plnohodnotnú drámu proste zahriakli), hudba.. taká nijak neprekvapivá na takýto druh filmu, ale pasuje a nikdy neurazí. A story ako celok šrotújúci. Dance scénu som po filme musel dať 10x po sebe. Tá bola eiffelovkou toho ako sa dá vo filme vypovedať, že aj napriek všetkému Ťa, brou proste nedokážem nemilovať... a že slovami to ide väčšinou oveľa ťažšie.

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Niekde som tu dočítal definíciu tohto ako "absolútny film". Absolútny súhlas. Bez zaváhania a preháňania dávam 10 z 5. Je mi jasné, že o príbeh tu primerane nejde, ten je "iba" fakt veľmi pekný. A s ohľadom na ten experimentálny rozprávačský koncept... Keď si tú story vybavujem, v živote nikdy by som neveril, že existuje pocit typu "prečítať si film". Hlboký zásah a keď sa z neho trochu otrasiem, určite sa moje hodnotenie potvrdí, keď sa začnem zamýšľať nad tým koľko za tým muselo byť mravenčej roboty v kombinácii s dokonalým citom a hlavne vášňou pre film ako taký. PS: Už som videl kadečo, ale Bollywoodsku superstar Shah Rukh Khana v maďarskom filme... No to mi poser Tatry.

Anna (2019)

Čo sa Bessonovi musí nechať je to, že nech od neho pozerám čokoľvek, či už z režisérskej, scénaristickej, ba dokonca aj produkčnej dielne, v 99% prípadoch sa bavím a drží ma to od začiatku do konca a to aj pri filme, ktorý je fakt hovadina (a že takých má na triku nemálo!). Hádam s výnimkou frenčíze Taxi, tá ma nikdy moc nebrala. Ale toto je fakt sakramensky vyšperkovaná vec. Je to inteligentne napísané (plottwisty a preskakovanie chronológie kupodivu dávajú zmysel), sexy natočené, akcia prekvapivo vypiplaná (márovačka v reštike je naprosto úžasná, čo do strihu, kontaktnosti, krvavosti, či kamery... Takáto pedantnosť sa len tak často nevidí.. Teda ak nepozeráš zrovna nejaký ten fajnový ázijsky merantau... ehm :-). Všetky 4 hlavné postavy som si užil, ale nedá mi nevypichnúť: Kto je to Sasha Luss a kde ju SAKRA vyhrabali?! Ja som sa pristihol, že pri pohľade na ňu sa mi v pár momentoch otvára papula. Wou!

Kazma v práci (2018) (pořad)

Aj ľudia ako Kazma musia evidentne z niečoho platiť účty... Ja teda len dúfam, že tu sa iba zbierajú po halířích prostriedky na ďalšiu (snáď) megalomanskou OMS. Koncept tohto celého je prudko primitívny. Ale vždy si to pustím, dopozerám do konca a čas od času sa dokonca nahlas zasmejem. Áno, sú momenty a nie je ich málo, kedy sa chytám za hlavu, ale asi nenapíšem žiadnu novinku, že tento týpek je tak neskutočne nevtieravo-uletene sympatický, že sa mu nedá nefandiť. Áno, je to lowcost brak, ale vďaka kazmičovi občas fakt zábavný.

Svědek obžaloby (1957)

Veľmi výborné. Akurát som skoro od začiatku ten plotwist šípil, ale na zážitku z kvalitného súdnického filmu mi to neubralo. Skvelá vec s úžasnými hereckými výkonmi.