• Romantický

Barfi (2012)

3,5. Milý příběh, ale příliš dlouhý a občas překombinovaný.

Kokpit (2012)

Valle nepředstírá, že je letuška, ale pilotka. Hrdina se z něj stane pro to, že druhý pilot skončí v bezvědomí a zaměstnavateli se hodí ženská hrdinka. Díky tomu není vůbec snadné zbavit se ženského alter ega.

Krycí jméno Tygr (2012)

Veer Zaara v tajných službách. Kolikátá variace příběhu? Aneb když agent miluje agentku a dokážou se za svou lásku mimořádně poprat. V lásce jim ovšem nebrání rodiče, ale šéfové tajných služeb. Plytké, nicméně zábavně natočeno. Jako Salmanova nefanynka musím říct, že na něj snesitelné. 50% Gaja Gamini: Ach ty rozporuplné komentáře mladých, co ještě nevědí, čí jsou. :-) V podstatě řečeno: „Film byl hrozný, akce dobrá. A proto jsem od akčních scén odcházela.“ :-))

Get Ready to Be Boyzvoiced (2000)

Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmála. Hudební mockument. Jeden z klipů. Tklivá píseň, kterou jeden z protagonistů složil poté, co ho opustila dvanáctiletá přítelkyně.

Koktejl (2012)

Největší klišé: Každá Indka si nakonec touží vzít Inda a vrátit se do Indie. Nezáleží na tom, jak dlouho žila v Evropě nebo jinde a jak zhýrale žila. Stačí jeden rozhovor s tradiční indickou „matkou“ a ta touha se probudí. Ale na to, jak to skončí, jsem během filmu párkrát změnila názor a byla to celkem zábavná podívaná. Saif Ali Khan je sice o 13 (14) let starší než obě herečky, ale na otce fakt nevypadá. Na vrstevníka ovšem úplně taky ne.

Ferrari Ki Sawaari (2012)

Sharman Jhoshi se ve filmu chová jako idiot. Dost mě to iritovalo. Pokud film o "kriketovych" snech, tak rozhodně Iqbal.

Chandni Chowk to China (2009)

Chtěla jsem si odpočinout u opravdu nenáročného filmu. Čekala jsem, že to bude blbost. A byla jsem příjemně překvapena. Pro Gaja Gamini: Nechápu, jak člověka, který má nasledováno spoustu indických filmů, mohly iritovat patetické promluvy zde. Mně připadalo, že mají mírný nádech parodie. A obvykle bývají mnohem delší a nesnesitelnější. :-) V tomhle filmu jich opravdu není tolik, aby mě stačily začít štvát a nutily mě ke zrychlenému sledování filmu. Naopak pro mě není těžké pochopit, že příznivec japonských, čínských a korejských filmů bude zklamán. Je to prostě indický film.

Začátek (1970)

Uvědomila jsem si, že krásná Nasťa v životě moc velkých rolí nezahrála. Marfuša ano. :-)

Dárek z lásky (2004)

Výprodej za 10 korun na Hlavním nádraží. Kvalita odpovídala pořizovacím nákladům.

Moskva slzám nevěří (1979)

Další moje nostalgická sovětská vzpomínka, ke které jsem měla potřebu se po letech vrátit.