Dr. House (2004) (seriál)

Doktor Gregory House - na obrazovce ho skoro všichni milujeme, ale ve skutečnosti bychom si k němu nezašli ani pro Paralen :-). Hugh Laurie se své sarkastické role zhostil naprosto skvěle, je hlavním tahounem celého seriálu a svým černým humorem odzbrojuje své další lékařské kolegy i televizní diváky. Pět hvězdiček ode mě však nedostane. Většina dílů je vlastně to samé v bledě modrém - přijde pacient, něco záhadného mu je, udělají z něj pokusného králíka. Do konce dílu dostane nejméně 4 diagnózy, jednu horší než druhou. Geniální doktor jej však na poslední chvíli zachrání, přestože mu už v organizmu koluje nejméně 10 různých léků. Na pozadí toho všeho se odvíjí vztahy na pracovišti, kterým se mohlo dát klidně více prostoru. Přesto seriál patří do mého TOP10.

Comeback (2008) (seriál)

Na Tv Nova velmi vydařený počin. Comebacký styl humoru mě prostě baví, zregeneruje a dostane do lepší nálady. Věřím však, že večerní společnost s Ozzákem, nemusí být příjemná pro všechny.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Oproti seriálu Pravá krev jde o slabší upírskou oddechovku, ale aspoň o dvě třídy lepší než Twilight sága. Ian Somerhalder hraje naprosto skvěle Damona Salvatoreho, kterého jsem nejdříve naprosto nesnášela a dnes si bez něj Deníky naprosto neumím představit. Díky němu se nestala ze seriálu trapná telenovela o milostném trojúhelníku. Filmové spracování deníků je mnohem lepší než knižní předloha. Neustálé zvraty, napětí, překvapivý vývoj děje ... to je důvodem, proč se dívat.

Ally McBealová (1997) (seriál)

"Jo, jednou jsem měl sekretářku, a ta mi nabídla k volnému užívání své levé ňadro, když bude mít volné pátky." Tento seriál Vás prostě nemůže nudit, každý si v něm něco najde. Co postava, to perla, scénárista se opravdu vyřádil. Málo který seriál mě dokáže rozbrečet smíchy.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Na Brutální Nikitě jsem v podstatě vyrostla. Je to moje srdcová záležitost. V době, kdy se u nás objevila v televizi, pro mě neexistoval lepší akční seriál.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Hop nebo trop je pohodový seriál ze života obyčejných lidí, který vám určitě zlepší náladu. Miluji hlavně první díl, ve kterém mi Ladislav Ondřej se svým odporem ke sportu, a lyžování zvláště, strašně připomíná mě samotnou. Ivana Chýlková mi sice v hlavní roli zprvu moc neseděla, ale po boku Romana Zacha jsem si na ni zvykla.

Dohola (2001)

Příjemný film s hezkým příběhem v zajímavém prostředí mezi vlasovými kreacemi. Doporučuji k odpolednímu čaji :-), hlavně těm, kdo mají rádi herce Alana Rickmana.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Než jsem viděla první díl tohoto pořad, myslela jsem si o sobě, že jsem bordelářka. A ono ne! Ve srovnání s americkou hrůzou jsem super čistotná češka. Sice mi přijde ujeté postavit pořad na bordelu v domácnosti, ale důvod, proč jsem se podívala i na další díly, byly zajímavé návody jak si poradit s domácí špínou. Nikdy by mě třeba nenapadlo čistit zaschlou starou samolepku na skříňce majonézou, případně že se popsané dveře od rtěnky mají postříkat lakem na vlasy a následně smýt mýdlovou vodou. Člověk v životě utratí majlant za čistící prostředky, a ono kolikrát stačí zajít do ledničky pro tatarku nebo něco podobného :-).

Nejpřísnější rodiče na světě (2008) (seriál)

Zajímavý, někdy šokující pořad. Člověk se aspoň podívá, jak to v některých rodinách vypadá a funguje. Pak si začne nejspíše vážit toho, co má doma. Pravidelně bych se na to ale dívat nesnesla.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na první pohled mi přišlo, že se na tento seriál můžou dívat jen úchylové. Ani nevím, v jaké chvíli mě však děj a postavy chytly a já jsem zůstala věrná až do čtvrté řady. Buď jsem úchyl nebo je seriál fakt dobrý, i když místy ujetý :-).