Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Príbeh: Liga Spravodlivosti podľa Zacka Snydera. Herecké obsadenie: Presne také isté ako v pôvodnej Justice League. Prevedenie: Konečne sa dostávame k veci, vďaka ktorej je táto verzia tak úžasná a jej existencia je veľmi nutná. Prevedenie v Synderovom podaní je temnejšie a výpravnejšie s veľkým citom na detail a osudy hlavných postáv, kde ich spoznávame skutočne do hĺbky a táto retrospektíva vrhá úplne iné svetlo na finálny súboj. Pocity: Keď som videl stopáž filmu, dostal som panický záchvat. Ale utieklo to ako voda a dokonca mi bolo málo. Pridaná hodnota: Ďakujem každému, kto má prsty v tom že tento Cut uzrel svetlo sveta lebo je to úplne iná káva ako pôvodný film. 98%

Po čem ženy touží (2000)

Príbeh: Dar ktorý mu bol daný sa snaží využiť najlepšie ako sa len dá. Herecké obsadenie: Mel Gibson v tejto rovine je dosť presvedčivý čo je pre mňa osobne dosť veľké prekvapenie. Prevedenie: Vo filme je krásne zobrazené, že vnútro ženy je nádherne rozmanité a aj ke%d máte schopnosť čítať ich myšlienky, tak ich nedokážete úplne presne pochopiť. Pocity: Oddychovka, ktorú som očakával s dobrým nápadom, ktorý oceňujem. Pridaná hodnota: Romantiky z doby milénia so všetkými zabehnutými klišé, ktoré ale vo filme veľmi dobre fungujú. 85%

Tenet (2020)

Príbeh: Vedenie osudu v minulosti aby sa naplnila budúcnosť. herecké obsadenie: Tak ako som Patizóna v minulosti neznášal, tak v tomto filme to celé ťahal on a jeho postava. Washington bol po celú stopáž dosť nevýrazný hlavný hrdina a dosť ťažko som mu veril jeho invergenciu. Prevedenie: Nolan je majster v tom čo robí. Bohužiaľ jeho majstrovstvo si vychutnáte iba v ten daný moment kedy ho máte pred sebou. Akonáhle opustíte kinosálu a necháte odležať film v hlave nijakú dobu, ak sa vás niekto po týždni spýta o čom to bolo tak tápete v pamäti ale neviete nájsť slová. Podobne som to mal s "Počiatkom" a iné to nie je ani teraz. Hry z časom sú jednoducho zabudnuteľné. Pocity: Bavil som sa. Po celú dĺžku prepálenej stopáže som sa bavil a to zhľadávam ako najdôležitejšie kritérium a preto som sa tento raz vyhol priemernému hodnoteniu. Pridaná hodnota: Christopher Nolan tak ako ho poznáme so všetkým čo k nemu patrí. Akurát nabudúce lepšie trafiť hlavného hrdinu. 73%

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Príbeh: Ak sa položia karty na stôl, nikto si nemôže byť ničím istý. Herecké obsadenie: Kameňom úrazu nemeckej modernej kinematografie je, že sa v nej objavujú stále rovnaký herci. Nehovorím, že je to zlé len napríklad takým Elyasom M'Barekom som už presýtený. Ale inak dobrý herecký výkon a nič vyslovene odpudivé. Prevedenie: Celý film sa v podstate odohráva v jednom byte a tak musí byť kladený dôraz na verbálny humor a toho je tu habadej. Pocity: Príbeh nie je vyslovene silený a netlačí na pílu. Občasná absencia zdravého rozumu je pre podobné komédie prirodzená a tak sa niet čomu čudovať, že sa jej ani u nevyhneme. Pridaná hodnota: Ďalšia vydarená Nemecká komédia. Celkom originálny príbeh a svieže prevedenie sympatických hercov. 78%

Krok za krokem - Domácí ochranka (1992) (epizoda)

Príbeh: Dana mentálne vyzreje na Franka a ten jej dovolí schôdzku s Mikom od neho z práce, ktorého ale predchádza jeho povesť. Prevedenie: Tento seriál je založený na rodinnej zábave a mravných ponaučeniach. Ale keď u to ponaučenie tak nijak čakáte stráca to dych. Keď som bol malý fagan tak mi seriál mal čo dať. Dnes keď už viem rozoznať dobro a zlo je to dosť infantilná zápletka. 70%

Krok za krokem - Modelka (1992) (epizoda)

Príbeh: Karen je pozvaná na modelingové fotenie. Carol s tým nesúhlasí ale Frank ju presvedčí. že je to pre jej dcéru veľká šanca ako preraziť. Prevedenie: ja jednoducho Karen ten jej afekt nežerem a nie je ani vtipný. Celú časť ťahá na svojich ramenách Carol a fotograf, ktorý je za všetky prachy. 75%

Krok za krokem - Šéfka (1992) (epizoda)

Príbeh: Deti dostali prácu v novej reštaurácií. Dana je ale trocha premotivovaná a tak podnik pod jej rukami krachuje. Našťastie sa Carol a Frank podujali jej pomôcť. Prevedenie: Páči sa mi tá veková interakcia podávaná s humorom. Rovnako aj to poučenie z vlastných chýb. Táto časť mala čo ponúknuť po všetkých stránkach. 93%

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Príbeh: Ak vás napadne, že s vidinou blížiacej sa smrti neznámemu cudzincovi v lietadle prezradíte všetky životné tajomstvá? Nerobte to! Herecké obsadenie: Najväčším lákadlom filmu je Alexandra Daddario, ktorá sa konečne predviedla aspoň v nijakej hereckej rovine. Ale dalo sa z jej zjavu vyťažiť určite viac. Tyler Hoechlin je celkom sympatický a ako ústredná dvojica sa k sebe títo dvaja celkom hodili. Prevedenie: Zaujímavá zápletka ale na druhej strane strašne klišoidné rozuzlenie. Celkom uveriteľné nakoľko medzi hlavnými protagonistami fungovala celkom dobrá chémia. Pocity: Na naladenie romantického večera celkom ideálna voľba. Pridaná hodnota: Film moc nezaťaží mindset a nie je to ani zlátanina, ktorú méte po 5 minútach chuť vypnúť. 65%

Ďáblův uzel (2013)

Príbeh: Vražda troch mladých chlapcov úplne otriasla základmi amerického malomesta. Pravda je zahalená ruškom tajomstva ale polícia má vo všetkom jasno. Herecké obsadenie: Reese robila čo mohla ale s tak stupídne vygradovaným scenárom by sa mohla aj na hlavu postaviť. Prevedenie: Nič nebolo dotiahnuté. A to nehovorím iba o príbehu ale aj o celkovej emócií ktorá sa jednoducho nedostavila. Pocity: Veľmi silný príbeh, keď policajti vyťahovali malé zviazané telíčka z vody tak to malo veľký dopad ale celé to divadlo okolo satanismu sa mi potom dosť nepáčilo. Pridaná hodnota: Ozaj neviem na koho je tento film cielený, lebo neviem súcitiť ani s matkou, ani s otcom ani s chalanmi v base ani s obhajcami. Jednoducho emočne nedotiahnuté. 48%

Živý terč (1993)

Príbeh: Pomáha dolapiť lovcov ľudí, kým sa sám nestane ich terčom. Herecké obsadenie: Ak ste v 90.tych rokoch obsadili v akčnom filme Van Damma vedeli ste že na 80% sa vám aspoň prachy za natáčanie vrátia. Prevedenie: Ak ste k tomu pridali aj celkom logickú zápletku, dobrého záporáka (Imhothem) a sexi bondgirl, mohol sa kľudne dostaviť aj komerčný úspech. Pocity: Pre mňa bol ale film odvarom toho čo sa v 90.tych rokoch točilo ako na bežiacom páse. Akcia, akcia a zase akcia bez pútavého príbehu, ktorý by dokázal diváka priklincovať do stoličky. Pridaná hodnota: Nehovorím, že to bolo zlé, ale dalo sa z toho vyžmýkať podstatne viac. 61%

Časové pásmo bylo změněno