Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Prvý dobrodružný film v mojom živote ktorý odštartoval moju archeologickú mániu a túžbu po dobrodružstve už v detskom veku. Miloval som Indiho či už vo filmovej alebo seriálovej podobe. Dnes keď som si pozrel prvý diel už teraz štvordielnej ságy, zaliala ma vlna príjemnej nostalgie a k tomu všetkému sa pridal úžasný soundtrack a zimomriavky na seba nedali dlho čakať. Vždy si ho rád pozriem a donútil som k tomu už aj moju manželku, ktorá to síce nevedela oceniť tak ako ja ale nemala ani nijako prehnané výhrady. Vynikajúce exteriéry či už začiatok v Amazonke alebo neskôr v Egypte k tomu všetkému Náckovia na každom kroku a Harrison Ford v hlavnej úlohe sú zárukou toho že sa tento film právom zapísal do análov svetovej kinematografie. 90%

Srážka s mimozemšťanem (2011)

E.T. podaný komickým spôsobom pre adolescentných Amerckých divákov. Simon Pegg, Nick Frost a Seth Rogen sú zárukou toho, že vám bude naservírovaná priemerná americká komédia, ktorá síce neurazí ale na druhú stranu pobaví iba striedmo. Ani mimozemský návštevník Paul im moc nepridal. Niektorá scény ma pobavili ale niektoré pôsobili buď úplne trápne alebo jednoducho opozerane. Priemerné hodnotenie priemernej komédie. 50%

Osobní strážce (1992)

Jeden z najkultovnejších romantických filmov všetkých čias. Rozpráva príbeh romace osobného strážcu a hudobnej hniezdy, ktorý ma rôzne problémy a zákutia. Dokáže veľmi rýchlo chytiť za srdce a preniesť na diváka také množstvo pocitov a emócií ako iba máloktorý film dnešnej doby. Celkový námet veľmi jednoduchý ale v tom je predsa tá krása. Ak si k tomu pripočítame dokonalé herecké výkony dostaneme bombu, ktorou tento film určite je. Mňa osobne tá jednoduchá línia miestami trocha nudila ale inak ide o film, ktorý si kedykoľvek pustím znova a znova. 85%

Vyměřený čas (2011)

Vidieť Justina Timberlaka ako aj Amandu Seyfried v tejto hereckej polohe je veľmi prekvapujúce a to v dobrom slova zmysle. Celkovo aj univerzum tohoto filmu je veľmi zaujímave a dokáže pritiahnuť divákov či už akčného filmu alebo filmu Scifi. Časomer na ruke ktorý je jedinou menou vo zvrchovanom svete je niečo nové, teda aspoň pre mňa a hodnotím to kladne. 71%

Zlato (2016)

Matthew McConaughey je tým jediným dôvodom prečo sa oplatí si pozrieť tento film. V ktorom ide o príbeh skracovanca ktorý dostal fungujúcu firmu po otcovi, dostal ju na kolená aby sa opäť dostal na vrchol z ktorého je veľmi jednoduché opäť spadnúť. Film je zo života a rozpráva životný príbeh skutočných udalostí. V podstate slušná dinamika aj prepracovanie postáv. Len téma ktorej je film venovaný a teda ťažba zlata ma míňa míľovými krokmi inak ide ale o veľmi slušne natočený a výborne zahraný snímok. 66%

To (2017)

Ja sa všeobecne bojím klaunov ale ak sú k tomu taký mega nechutný ako Pennywise je to ešte o niekoľko stupňov horšie. Z môjho strachu pramenil aj odpor pozrieť si tento horor. K tomu všetkému nemám rád ani premisu kedy, deti bojujú z krvilačným démonom a sú mu rovnocenným súperom. Na druhej strane detské charaktery sú dotiahnuté k dokonalosti a ich správanie mi nijako nevadí. Veľké množstvo lakačiek a temná atmosféra okolo hrôzostrašného domu so studňou je vcelku dobre spracovaná. Porušenie dogmy že deťom ani v horore nemôže byť ublížené sa poruší hneď v prvej minúte filmu a potom už je to iba klaunovská jazda až do konca. Otvorený koniec svedčí o veľmi kvalitnom pokračovaní. Jednotka zatiaľ veľmi milo prekvapila. 75%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Tak toto bola pre mňa mega pecka. Náramne som si túto kreslenú rozprávku pre staršie publikum užil. Hlášky hodné Spidermana ako aj prepracovaný vizuálny efekt a celé ak to vidíte v 3D len podčiarkuje filmový zážitok. Dej je chabý. Dostáva sa totiž do najväčšej chyby super hrdinských filmov a to síce vymedzenie, že tento je dobrý, tento je zlý a na konci musí prísť na mega súboj. Až na to že tu je tých dobrákov trocha viac lebo sa prekryli dimenzie a to dodáva filmu potrebné gule. Nakoľko sa jedná o animovanú tvorbu mohla sa naplno prejaviť scenáristická kreativita čo sa napokon aj stalo a ako som už písal mne sa pán Morales v roli Spidermana asi páči viac ako Peter Parker. 98%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento diel čarodejníckej ságy je v mojich očiach najslabším. Celý čas sa tu iba riešia lovestory na pozadí skutočných problémov čarodejníckeho sveta a na koniec, kedy má prísť veľké finále sa odohrá iba to, na čo všetci čakali a nič viac. Moc veľa efektov tu ani netrebalo použiť. Zas na druhej strane je diel veľmi potrebný pre svoje pokračovanie lebo vykresľuje hlavných hrdinov a dodáva celku oveľa väčší zmysel. Aj napriek tomu hodnotím plným počtom na základe toho že som fans a jednoducho filmy HP budú mať u mňa vždy plný počet. Love of the Ever. 90%

Oheň (1991)

Možno v období kedy film vznikol to bolo terno teraz je však detektívna zápletka veľmi okukaná a predvídateľná. Čo sa týka scén s ohňom a akčnou hudbou dokážu dodať potrebnú dávku emócií aby sa každý fagan, ktorý sa na film pozerá chcel okamžite stať Chickagskym požiarnikom. Čo sa týka drámy na pozadí akčného príbehu je postava Stephena McCaffreyho ťahúňom celého filmu. Ako sa mu rúca život na filmovom plátne tak úmerne k tomu narastajú sympatie v túto veľmi dobre napísanú a ešte lepšie zahranú postavu. William Baldwin je aj napriek snahe režiséra ho pretlačiť, v dosť veľkom úzadí a jeho úloha vo filme je iba aby sa nepovedalo a aby sa vyhrotil vzťah medzi bratmi. V celku na svoj vek veľmi slušne natočený film, ktorý dokáže chytiť za srdce. 81%

matka! (2017)

Celú dobu som veril, že to na čo sa pozerám sa odohráva iba v hlave hlavnej hrdinky a bude to mať na konci mega rozuzlenie prečo tomu tak je. Dve hodiny života som pozeral na zlátaniny rôznych príbehov. Príbehov jednej dvojice, ktorá si prešla za tie dve hodiny všetkým čim si človek v krátkej etape svojho života dokáže prejsť. Celé to bolo podané v sekvenciách ktoré by pri miernej nesústredenosti mohla uniknúť a navždy sa vo filme stratíte. Nakoniec to nebol príbeh jej ale jeho. A k tomu všetkému dostal niečo čo niekto nedostane za celý život. Možnosť na nový začiatok. Ja osobne nemám moc rád túto Artovú psychologickú tvorbu v kinematografií lebo sú to filmy silné na hlavu a ja rád vyhľadávam filmy pri ktorých si oddýchnem. Tento taký nebol. Moc mi nesadol. Ale za hercov nemôžem dať menšie ako priemerné hodnotenie. Tý si zaslúžia za tento výkon oveľa viac. 47%