Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Tak toto bola pre mňa mega pecka. Náramne som si túto kreslenú rozprávku pre staršie publikum užil. Hlášky hodné Spidermana ako aj prepracovaný vizuálny efekt a celé ak to vidíte v 3D len podčiarkuje filmový zážitok. Dej je chabý. Dostáva sa totiž do najväčšej chyby super hrdinských filmov a to síce vymedzenie, že tento je dobrý, tento je zlý a na konci musí prísť na mega súboj. Až na to že tu je tých dobrákov trocha viac lebo sa prekryli dimenzie a to dodáva filmu potrebné gule. Nakoľko sa jedná o animovanú tvorbu mohla sa naplno prejaviť scenáristická kreativita čo sa napokon aj stalo a ako som už písal mne sa pán Morales v roli Spidermana asi páči viac ako Peter Parker. 98%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento diel čarodejníckej ságy je v mojich očiach najslabším. Celý čas sa tu iba riešia lovestory na pozadí skutočných problémov čarodejníckeho sveta a na koniec, kedy má prísť veľké finále sa odohrá iba to, na čo všetci čakali a nič viac. Moc veľa efektov tu ani netrebalo použiť. Zas na druhej strane je diel veľmi potrebný pre svoje pokračovanie lebo vykresľuje hlavných hrdinov a dodáva celku oveľa väčší zmysel. Aj napriek tomu hodnotím plným počtom na základe toho že som fans a jednoducho filmy HP budú mať u mňa vždy plný počet. Love of the Ever. 90%

Oheň (1991)

Možno v období kedy film vznikol to bolo terno teraz je však detektívna zápletka veľmi okukaná a predvídateľná. Čo sa týka scén s ohňom a akčnou hudbou dokážu dodať potrebnú dávku emócií aby sa každý fagan, ktorý sa na film pozerá chcel okamžite stať Chickagskym požiarnikom. Čo sa týka drámy na pozadí akčného príbehu je postava Stephena McCaffreyho ťahúňom celého filmu. Ako sa mu rúca život na filmovom plátne tak úmerne k tomu narastajú sympatie v túto veľmi dobre napísanú a ešte lepšie zahranú postavu. William Baldwin je aj napriek snahe režiséra ho pretlačiť, v dosť veľkom úzadí a jeho úloha vo filme je iba aby sa nepovedalo a aby sa vyhrotil vzťah medzi bratmi. V celku na svoj vek veľmi slušne natočený film, ktorý dokáže chytiť za srdce. 81%

matka! (2017)

Celú dobu som veril, že to na čo sa pozerám sa odohráva iba v hlave hlavnej hrdinky a bude to mať na konci mega rozuzlenie prečo tomu tak je. Dve hodiny života som pozeral na zlátaniny rôznych príbehov. Príbehov jednej dvojice, ktorá si prešla za tie dve hodiny všetkým čim si človek v krátkej etape svojho života dokáže prejsť. Celé to bolo podané v sekvenciách ktoré by pri miernej nesústredenosti mohla uniknúť a navždy sa vo filme stratíte. Nakoniec to nebol príbeh jej ale jeho. A k tomu všetkému dostal niečo čo niekto nedostane za celý život. Možnosť na nový začiatok. Ja osobne nemám moc rád túto Artovú psychologickú tvorbu v kinematografií lebo sú to filmy silné na hlavu a ja rád vyhľadávam filmy pri ktorých si oddýchnem. Tento taký nebol. Moc mi nesadol. Ale za hercov nemôžem dať menšie ako priemerné hodnotenie. Tý si zaslúžia za tento výkon oveľa viac. 47%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Presne takto som si pred 15 rokmi, keď som dral školské lavice predstavoval svet, ktorý som v tej dobe tak miloval, svet Pokémonov. Každý piatok na RTVS vyšla nová časť v slovenskom dabingu, mal som plno kartičiek a plné albumy samolepiek. Tento film je pre mňa malý splnený sen. Nostalgia, ktorá ma počas celého filmu obopínala bola tak príjemná že mi ani nevadil nesympatický hlavný hrdina, alebo okukaný príbeh z chabou zápletkou a finálnym rozuzlením, ktoré som tušil od začiatku. Jednoducho tá nostalgia bola silnejšia a ja som si tento film veľmi užil. 79%

Zakladatel (2016)

Trefný názov filmu vypovedá životovpisný príbeh o zakladateľovi jedného z najväčších firemných impérií na svete a to o McDonald's a reč je o Rayovi Krockovi, ktorý koncept rýchleho občerstvenia s ktorým prišli bratia McDonaldovci posunul na úplne inú úroveň. Film vykresľuje Krocka ako víťaza veľkého boja so svojimi spoločníkmi a človeka, ktorý svojím ambíciám podmienil celý svoj život a stálo ho to niekoľko miliónov v súdneych sporoch a rozbité manželstvo. Filmy o živote majú svoje melancholické tempo a inak tomu nie je ani pri tomto. Čo sa týka Michaela Keatona ten to zahral bravúrne ako už sme na neho zvyknutý. 71%

Robin Hood (2018)

Najhoršie herecké obsadenie v histórií kinematografie na základe ktorého sa celá koncepcia okolo reinkarnácie Robina z Loxley zrútila ako domček z kariet. Prečo Taron Egerton? Nehovorím že je chalan zlí herec, ale vážne si pod menom Robina Hooda mám predstavovať jeho ksichtík? Poďme ďalej, nádherná Marion, ktorá bola pre mňa vždy symbolom božskej krásy, pre ktorú by bol chlap schopný skočiť z mosta do vody plnej piraní. Tak Eve Hewson asi nie je tá na ktorú si pri tejto myšlienke spomeniete. Jediná postava, ktorá to drží nad vodou je čierny Malý John, ktorý je ešte k tomu Moslim v podaní Jamieho Foxxa. To nezachovávanie doby stredovekého Anglicka ale vrhnúť sa hneď na StreamPunk je odvážne a svieže ale v celkovom ponímaní to nedokáže zachrániť. Jediné šťastie je že sa na tú akciu dobre pozerá. 45%

Sněhulák (2017)

Prvý detektívny thriller ktorý som pozeral na tri krát lebo sa mi podarilo zaspať. Ja všeobecne moc nezaspávam na filmoch ale toto bola hrozná nuda. Ani tých pár pseudo krvavých scénok upadajúce tempo nedokázalo zachrániť. Je vidno že to nie je prvá poviedka od Jo Nesba lebo hlavné postyv boli nasilu hodené do deja a bola im nalepená nálepka, ten bude alkoholik a tá bude roztomilá bábika ktorá sa ide pomstiť svetu za jej otca. Ale neveril som to bohužiaľ ani jednému aj napriek tomu že mám Fassbendera aj Rebeccu Ferguson veľmi rád ako hercov, tento film im teda vôbec nevyšiel. 37%

Válka o planetu opic (2017)

Finálne zavŕšenie novodobej planéty opíc. Kde sa z inteligentného šimpanza Caesara stane vojnový revolucionár aka Che Gevara a ide zachrániť svoj národ aj napriek tomu, že konflikt otvorene nevyhľadáva ale ľudia mu dajú stále novú zámienku aby ich nenávidel. V podstate film ničím neprekvapil, dobre sa na neho pozeralo. Tempo bolo trocha titerné a bolo tam veľa zbytočných scén, ktorá nepomohli ani vykresliť postavy ani posunúť príbeh, teda vlastne ani neviem načo tam boli. Súcit s opicami je zrejmí a dostavila sa ku koncu aj dáka tá emócia a tak by som to vôbec nehodnotil tak tragicky vlastne lepší nadpriemer. 70%

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Film podla predlohy od Stephena Kinga by mala byť pecka. Na druhej strane sa filmovému plátnu nikdy nepodarí to, čo sa podarí ľudskej mysli, keď má dobrú predstavivosť. Osobne to neviem porovnať lebo som knihu nečítal ale stáva sa mi to dosť často. Knihy jednoducho vždy budú mať pre mňa väčšiu váhu ako film. Čo sa tohoto konkrétneho týka, bola tam hra dosť na city, King má veľmi rád detské postavy vo svojich príbehoch a inak tomu nebolo ani tu. Malo to akú-takú atmosféru ale že by sa dala krájať to sa povedať nedá. K tomu všetkému ten prehrotený koniec. Priemerný horor s priemerným hodnotením. 50%