Osobní strážce (1992)

Snímek mého dětství... Kde jen jsou ty časy, kdy jsem mámě kradl vhs s videoklipy Whitney Houston... Poslouchal její písně na kazetách v autě... A sledoval ten to úžasný snímek... Whitney sice nebyla herečkou, nicméně její herecký projev rozhodně nebyl tak úděsný, jak by se od zpěvačky (nikoliv herečky) dalo očekávat... Spolu s Costnerem skvělá chemie a i po technické stránce úžasné... Hudba (snad jen krom té slavné odrhovačky, hádejte jaké :) rovněž excelentní.

Scooby-Doo (2002)

Rád bych se dočkal verze, ve které by stredoškolačka Daphne hlídala o prázdninách psychicky nemocného Shaggyho a jeho imaginárního psa Scoobyho... V patách by měla bývalého přítele, drsňáka a hezounka Freda a společně by se museli postavit nebezpečnému uprchmélmu pacientovi psychiatrické léčebny... S řešením záhady by jim pomáhala nehezká knihovnice Velma :D Nevím jak dnes, ale kdysi se mi to líbilo a alespoň po herecké stránce to není taková tragédie, jak by se u podobného filmu dalo čekat.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

První Twilight, co má děj :D Nicméně, "teen" už dávno nejsem a tak se dle mého dá snímek jen těžko přetrpět... Akce, jenž byla pro tvůrce této série doposud cizím slovem je sice dobře natočená, nicméně kazí to přehršel postav a scénář... Každopádně Kristen v pohodě, Lautner je dle mého větší herecké poleno a Patizón sexy :D

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Zbytečně zdlouhavé a natahované... Nudné... Z filařského hlediska se snad povedl jen make-up Kristen Stewart coby pohublé těhulky... Kámoška jinak tenkrát nedokázala pochopit, jak je možné se Edwardovi vůbec postaví (upír = nemrtvý)... Tnkrát jsem ji poslal někam s tím, ať ten film neuráží... Dnes bych se asi smíchy nezvedl ze země :D

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nejhorší Twilight... Nelíbil se mi tenkrát a dnes už tuplem ne... Dialogy totálně směšné a příběhově dosti úmorné, Lautner je mi navíc těžce nesympatický... Paradoxně Kristen vnímám jako největší pozitivum :D

Stmívání (2008)

Už dávno nejsem "teen," takže to vidím jen jako zbytečnou romantiku obohacenou o upíří tématiku... Chválím pěkné záběry, kameru, hezké a depresivní prostředí... Herecké výkony snesitelné... Kdysi jsem to žral, nyní však ve mě film vyvolává spíše smích.

Třináctka (2003)

Skvělé herecké výkony (Reed, Hunter, Wood) a zajímavý, bohužel těžce reálný příběh... Řezáním jsem si rovněž prošel (jednou šlo i o život), trávu taky zkusil a rodinné vztahy rovněž nebyly nejlepší, takže si dovedu představit, jak se asi hlavní hrdinka cítila... Modrá barva je v tomto případě ostuda a v rámci databáze vnímám Třináctku jako velmi podhodnocený film.

Kmotr (1972)

Zdejší hodnocení a přívětivá kritika jsou mi velkou neznámou... Snímek jsem viděl již několikrát, ani jednou jsem jej však nedokázal dokoukat bez toho, aniž bych pauznul či se při sledování netvářil znuděně. Postav je přespříliš, jsou nezajímavé a herecké výkony mi přijdou krkolomné, těžkopádné a celkově podivně strnulé (čekal bych výraznější projevy). Dějově pak rovněž žádná sláva a motivace jednotlivých protagonistů mi pak smysl nedávají vůbec... Kniha mě sice taky nebavila, nicméně mi bylo alespoň jasné, proč postavy jednají tak, jak jednají a i vyobrazení mafiánského světa mi přišlo uvěřitelnější než v tomto skvostu... Ještě horší než Scarface, ale ten měl alespoň charismatického hlavního hrdinu a děj nebyl rozesraný mezi tolik postav, zkrátka všichni měli šanci se projevit... Sem tam mám i náladu a na film se podívám, nicméně po pár minutách znechuceně vypínám... Sakra vždyť i hra Mafie dokázala hiearchii gangsterského světa vyobrazit mnohem lepším způsobem než toto nic (mám na mysli cut scény, hraní mě oproti GTA nebavilo) - jen přehršel postav, rádoby dramatizace a hrdinové jsou vyobrazeni až jako moc velcí svatoušci... To i mafiáni v posraných telenovelách se nestydí zabíjet ženský a děti... Pokud bych měl hodnotit (ale nebudu, páč film by se dle mého měl vidět vcelku, a to u tohoto počinu prostě nedám), dal bych jednu hvězdičku a vynachválil hudbu, některé pěkné zábery a výpravu... Asi jsem divnej (nebo normální), ale na rádoby kritiky fakt nedám a radši ať je film sračka, ale ať nenudí...

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Ordinace a Ulice začínaly jako seriály pro celou rodinu... Poslední dobou je však trápí neduhy v podobě vražd, mafie či únosů - to by ani nevadilo, avšak pouze v případě, kdyby bylo podobných zápletek využíváno již od začátku... Oproti tomu se Gympl alespoň drží svých zajetých žánrů (komedie/romantický/muzikál/drama/komedie) a nic nejde do takových extrémů... Účelově komediální scény jsou místy i vtipné a stejně tak je tomu i oblasti "dramatu." Není to sice nějaké extra terno, nicméně herci odvádějí skvělou práci (především Benešová, Bydžovská, Heřmánek, Šafránková, Leichtová, Absolonová a i omladina se snaží), zápletky jsou stravitelné a celkově je to trochu vyšší level... Za mě 50%, nicméně plné hodnocení sem klidně napálím... Má to alespoň ukončený děj a žánrově se to blíží alespoň telenovele než nekonečně soap opeře (rozdíl mezi těmito seriály je, zkuste Wikipedii :)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Snímek jsem viděl celkem třikrát a ani jednou ne vcelku - vždy tam byla nějaká pauza, jednou jsem dokonce během sledování začal i gruntovat... Postavy jsou nezajímavé, bylo mi jedno, co s nimi bude... Příběh a celkové pojetí filmu bych přirovnal k prvním dvěma dílům HP - je tam cítit zaměření na dětského diváka a mě to zkrátka nesedlo... Prostředí je sice fajn a CGI na vsoké úrovni, ale co z toho, když postávám přejete zažít alespoň jednu z kleteb, které se nepromíjejí. Hodnotit nebudu vzhledem k tomu, že pauzy byly během sledování občas delší afér by to rozhodně nebylo... Objektivně 1 až 2 hvězdičky.