30 dní dlouhá noc (2007)

Naprosto průměrná upíří krvárna, snad jen zručněji natočená. Zaujala jen krátká akční scéna se sněžným pluhem.

Hluboko (2012)

Zajímavá událost, ale jako filmový příběh nic extra. Tak nějak mě vlastně udivuje, že mě to docela zaujalo. Prostě zručný režisér dokáže natočit zajímavě i průměrnou story.

Nepřátelé (2017)

Poměrně drsné rozjímání nad pojmy hrdinství a práva ve vláčném filozofickém tempu. Místy poněkud zdlouhavé, ale herecky skvělé, emocionálně vyloženě napěchované k prasknutí. Absence jakýchkoliv ocenění a nominací pro tento film mě víc mrzí než překvapuje.

Divoký západ s Robertem Redfordem (2016) (seriál)

Velkolepý dokumentární seriál, optimální materiál pro zájemce o nejslavnější příběhy divokého západu. Důležitou složkou seriálu je i snaha všechny jednotlivé příběhy propojit do smysluplného děje nebo časové posloupnosti, aby mohl být divoký západ vylíčen v souvislostech jako skutečná epocha dějin. Obvykle je to přínosné, ale některé pokusy tvořit souvislost (Jessie James a Billy Kid) jsou bohužel až příliš vychtěné, což ve výsledku ubírá celku na puncu dokumentární důvěryhodnosti. Mnohem více by seriálu prospělo zahustit děj řadou dalších méně slavných příběhů než kostrbatě propojovat cca 10 hlavních událostí a postav divokého západu.

Zlato (2016)

Za tu čtvrtou hvězdu může neselhávající Matthew McConaughey, jinak vcelku průměrný snímek.

Křižáček (2017)

Snímek v nejlepším vláčilovském duchu okouzlí formou, ale bohužel nedojme obsahem. Výsledkem je tak kinofilní záležitost na jedno použití. Proč ne, ale potenciál byl větší.

Hrdinové ohně (2017)

Patetický hrdinský film. Nemusím je nijak extra. Natočené je to ovšem zručně a s dobře padnoucími herci, takže jen přežít ten přehnaný patos. A český název je vyloženě úžasný...

Escobar (2017)

Velmi povedené a k tomu skvělý Javier Bardem. Narcos jsem neviděl, nejsem zatížen porovnáváním, takže jsem s filmem naprosto spokojen.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spielberg je v posledních letech stále stejně unylý. Viděno před 2 dny a krom různých popkulturních pomrknutí si dnes nepamatuji téměř nic. Během sledování to vypadá hezky, ale nakonec z toho není nic, co by stálo za zapamatování. Škoda.

Deadpool 2 (2018)

Váhal jsem silně nad plnou palbou, ale přeci jen se to pro mě nestane kultovní záležitostí. Nicméně je to zatraceně dobrý, vtipný, v rámci možností i originální a překonává to jedničku.