Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nenašel jsem ve filmu žádný eye candy moment, ale i tak to byla velká zábava, řekl bych snad i větší než jednička. Tohle celkem beru. Poněkud vychtěné propojení s Amerikou tomu kupodivu moc neuškodilo, jak jsem se bál, cowboyské manýry se povedlo zapojit vcelku šikovně.

Rampage Ničitelé (2018)

A tak jako dobrá chujovina. Parta monster likviduje velkoměsto, mezitím pobíhá Rock, hromada efektních rvaček a střílení... Jelikož jsem tam nenašel nic, co by mě nějak vyloženě trhalo hlavu, tak jsem ochoten na to přistoupit a užít si sledování téhle blázniviny.

Solo: Star Wars Story (2018)

V zásadě film zcela na pohodu a stejně jako Rogue One o něco lepší než filmy z hlavní linie. Jen ten Ehrenreich prostě není Ford a ve filmu to mrzí.

John Wick 2 (2017)

Proti jedničče zlepšení. Skvělá akce a dokonalý elegán Wick, až mám občas pocit, že se tu startuje erkový Bond z podsvětí. Jen se trochu obávám, že se koncept střílení do hlavy a cákanců krve rychle okouká. Třetí díl a dost, ale rád se budu mýlit.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Svižná režie, výborné akční scény (scéna na schodišti je prostě boží), vše podbarveno přesně padnoucím soundtrackem. tohle bych si dal líbit znova. Charlise Theron neodolatelná.

Rudá volavka (2018)

Skvělá Jennifer Lawrence v nepříjemném filmu z prostředí, o kterém si rád myslím, že existuje jen v nepříjemných filmech.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Ještě lepší než Spartacus samotný. Při vší úctě k Andy Whitfieldovi jsou zdejší hrdinové zajímavější či lépe zahraní.

Avengers: Infinity War (2018)

Těžko říct, nakolik mě ovlivňuje fakt, že jsem už deset let zaháčkovaný tvorbou tohoto komiksového světa, ale opět mě to bavilo i přes to, že už nějaký čas cítím, že jsem komiksů naprosto přesycený. Takže ano, zřejmě je to zase výborný a zábavný biják.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Průser je slabý scénář a opravdu nevhodný casting do hlavních rolí. Velké plus je naopak rozmáchlý a přitom sympaticky originální svět, kde je stále na co se dívat. Rozhodně se film příjemně sleduje, ale bohužel po skončení titulků nezůstanou žádné hluboké dojmy.

Black Panther (2018)

Jako jo, povedený přírůstek do vesmíru, mě to ale přeci jen poněkud minulo. Andy Serkis rulez!