• Krátkometrážní

Chlast (2020)

V některých drobnostech možná příliš doslovný, nicméně perfektně zrežírovaný film.

Post Tenebras Lux (2012)

Trošku bordel ve struktuře filmu, člověk tomu musí něco odpustit. Ale fakt bombově zrežírované a vizuál taky mňamka.

The Mandalorian - Kapitola 13: Jedi (2020) (epizoda)

Ani nevíte, jak moc cením jakožto hráč SWTOR, že se poletí na Tython... Yes! A Thrawna k tomu pls. (Mimochodem, asi to znamená, že se objeví i Ezra? Viz konec Rebels.)

The Mandalorian - Kapitola 12: Infiltrace (2020) (epizoda)

Opět vlastně jen seek n destroy. Ne že by to nebylo dobře udělané a vlastně celkově zábavné, jen si říkám, jestli není trochu škoda zaplácat už čtyři díly z osmi na takovéhle dílčí 'questy', které celkový příběh posouvají vždy jen v posledních 5 minutách. Kdyby ta série měla dílů 20, tak bych to chápal víc. Navíc v téhle sérii je Baby Yoda prakticky dějově nevyužitý (kromě cuteness overload) a Sílu použil taky teprve až v tomto díle. Celkem škoda. Příští díl snad už bude ta Ahsoka, nemůžu se dočkat.

Vážná známost (2015) (studentský film)

Martinova verze někde mezi 4 a 5*, Kláry verze přinejlepším na 2*. Rozdíl ale není v úhlu pohledu, ale filmařské kvalitě. Zatímco první verze je filmařsky originální, moc pěkná kamera, dobrý casting a přesné vedení herců s dobře vybudovanou atmosférou, kde vlastně všichni jsou hajzli, ale zároveň nikdo. "Ženská" verze je záběrovaná prapodivně, herci jsou nesympatičtí a možná tak Dočkalová je jediná, která z nich trochu umí hrát, oba kluci se akorát furt tváří jak pičusi. Režijně je to naprosto mimo, záběrování prapodivné, kamera nefunkční a nenápaditá... scénář podivně vybudovaný, kde překvapivě (!) je za největší krávu Anča, Radim je jen nevinnou obětí situace a Kuba je retardovaný blbeček, který je duchem mimo.

Polda - Dům radosti (2020) (epizoda)

Scénář není ani příliš blbý, i když často zbytečně ukecaný. Některé vtípky by i fungovaly, kdyby byly dobře zahrané. Ale je to příšerně zrežírované, herci tam stojí jako prkna a deklamují svoje repliky, jako kdyby tam ani nechtěli být. Dejte to schopnýmu režisérovi a máte hit.

Pytlácká noc (2019) (studentský film)

V některých detailech dobrý film. Jak je u FAMO zvykem, velice dobrá kamera a výtvarná stránka celkově. Zajímavé prostředí i pointa filmu (ale bohužel nedohraná). Na druhou stranu je to neudržené co se týče vedení herců, a to padá především na režisérovu hlavu. Herci skáčou zničehonic do extrémních emocí, mladý klučina očividně nikdy nehrál a nikdo mu s tím nepomohl, některé repliky tahají za uši a celá anabáze na oslavě velice nezvládnutá. Linka s přítelem motorkářem naprosto zbytečná a odstředivá, což je zase chyba scenáristy. To se také týká konce filmu, kdy nechápu, co měl znamenat ten poslední záběr. Divákovi to nedá nic, jen to ukazuje scenáristovu neschopnost uzavřít příběh adekvátní katarzí. Nicméně kolem a kolem je to na druhý ročník dobrá práce a výše zmíněné chyby do budoucna není zas tak složité odstranit :)

The Mandalorian - Kapitola 11: Dědička (2020) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda 2. série, i když se opět struktura dílu nemění, tentokrát jsem měl aspoň pocit, že to k něčemu vede. Katee jako Bo-Katan je skvělá volba a už se těším na Ahsoku. Snad nám ji opravdu dají už v příštím díle.

Tři tygři (2019) (seriál)

Fenomén. Jen tu technickou stránku si dolaďte, chlapi.