• Krátkometrážní

VyPlašení (2020) (pořad)

Nápad dobrej, ale chtělo by to dost prostříhat, protože někdy to už nebylo moc zábavné, jen zbytečně dlouhé. Dost pak vylezou momenty, kdy herci nevědí, co říkat, takže opakují furt stejnou polohu. Kozub je skvělej herec, co ale cením daleko víc, je Milanův psychologický oblouk. Nejpropracovanější a nejzábavnější postava.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Jako kritika společnosti celkem dobrý, ale kromě pár dobrých pasáží to nemělo moc vtip, ani spád. A některé situace mi připadaly vybudované hodně na sílu, jen aby tam byla kontroverze. A vtípky na ženskou rovnoprávnost se taky po chvíli omrzí.

Nauč ma Čardáš (2019) (studentský film)

Škoda, že to bylo utnuté takto brzo, příběh mohl ještě pokračovat. Zapracoval bych víc na zvuku, občas jsem měl problém rozumět hercům. Jinak moc dobrá filmařina.

Milosrdná lež (2019) (studentský film)

Scénář plný klišé, nepřinášející nic nového, prapodivná katarze. Ale aspoň to funguje jako příběh se začátkem a koncem. Kamerově nezajímavé, nehezké svicení (a setdesign), odfláknutý zvuk a hlavně naprosto příšerná hudba (ta mě štvala nejvíc). Film celkově na úrovni laciné televizní inscenace z devadesátek, k dobru lze přičíst maximálně tak dobré herecké výkony ústřední dvojice. Přes to všechno lze vidět, že autor prošel nějakým vzděláním, takže rozhodně se nejedná o odpadní záležitost.

Čára (2017)

Krásně natočený, velice dobrý casting. Ale scenáristicky dost nastavovaná kaše, nejdramatičtější pasáž filmu je zhruba na 80. minutě, a pak už si jen říkáte, proč to vůbec dokoukáváte dál, když se tam už skoro nic neděje. Opět se potvrzuje, že napsat dobrý scénář není vůbec sranda.

Taxikář (1976)

Tak tohle mě úplně minulo... Nějak nevím, co je na tom filmu tak geniálního.