• Krátkometrážní

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 7: Ve jménu cti (2022) (epizoda)

Tohle že je finále série? Pf. Doufám, že tím tenhle seriál skončil, protože fakt mě nebavilo koukat, jak z jedné z nejvíc badass postav celého Star Wars loru udělají malou děvku, která vždycky dostane na prdel nebo je udupaná argumenty jiných. Už to zaznělo hodněkrát, ale řeknu to ještě jednou - jediné dobré epizody byly ty, kde se ta malá senilní děvka nevyskytovala. Celá série byla úplně debilně postavená, doteď vlastně nechápu, proč nás nutili sledovat zápletku o tom, že malá děvka Boba nemá respekt u ostatních dětiček na pískovišti. Kde jsou nějaký stakes? U Mandaloriana víme, co je v sázce, když to s malým Yodou pojebe a celou dobu trneme, jak to dopadne. U Boby je maximálně v sázce infarkt, pokud si dá tučnější jídlo a další random bad guy mu naplácá na holou. Už od první epizody je to blbě postavené a pěkný vizuál a fan service motivy z toho dobrou show neudělají. Pryč s tím. Doufám, že Kenobi nebude podobná sračka.

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

Už od začátku a přímo do živého. Fantastický herecký výkony, zatím asi nejsilnější epizoda celé sezóny, a to předešlé byly taky vynikající.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Z celého toho trilionu popkulturních odkazů nejvíc cením pársekundové cameo Serenity, vesmírné lodi z Firefly.

Euforie - Drink před válkou (2022) (epizoda)

Emocionální jízda, která nás nejspíš v dalších dílech vezme do slzavýho údolí. Ale Cal je beztak frajer.

Život Adèle (2013)

Velmi intenzivní film, nicméně ke konci už se to začalo hrozně opakovat a přišla nuda. Vyhodit pryč poslední půl hodinu a byl by to topový film. I tak ale zážitek, to bez pochyb.

Čerpací stanice (2009) (studentský film)

Každý nějak začínal. Tomáš Pavlíček třeba začal velmi dobře.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 4: Bouře se blíží (2022) (epizoda)

Tak snad už jsme se zbavili těch retrospektivních pasáží, které furt dokola ukazovaly to, co už víme. Návrat do současnosti v poslední čtvrtině dílu fajn a hudební motiv z konce epizody zavdává naději, že se příště potkáme s jedním starým známým. A na to se těším.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Dobrý film, ale i tak mám pocit, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc. První akt je hodně zkratkovitý, pravděpodobně se muselo ve scénáři nebo ve střihu škrtat, aby film neměl přehnanou stopáž, a nebo si jen scenáristé neporadili s výrazně objemnější předlohou. A druhá věc, co mi vadila, je infantilnost celého filmu. Zde je hodně vidět, jak Rodriguezovu tvůrčí práci poškodily komerční rodinné srágory Spy Kids a podobné, jejichž vliv je na filmu hrozně znát. Kdyby tomu nasadil drsnější narativ (nebo jen neudělal hlavní hrdinku absurdně naivní a dětskou), byl by to fantastický film. Protože tohle fakt není film pro děti, tak proč to tam cpát. My chceme temnotu!

Vřískot (2022)

Velmi meta. Hodně chytré. Bavilo!