Až odejdu (2016) (TV film)

Možná budu u někoho za cynika, ale tak neuvěřitelně mdlý a povrchní film jsem dlouho neviděla. Velkou slabinou filmů podle skutečné události je snada nafilmovat to přesně tak, jak to bylo. Příběh sám o sobě je dostatečně nosný, vázne vykeslení postav. Otec dostal nálepku primitiva, místlo vnitřního přerodu cítím z jeho postavy spíše rezignaci. Pěstouni jsou tak neskutečně pozitivní a dobří, až jsou tím protivní. Do hlavní role obsadili sympatickou křehkou ženu, která se skutečné matce ani vzdáleně nepodobá. V kažém obraze cítím, že je to hrané, chybí alespoň zdání přirozenosti. Potvzuje to mou teorii, že televizní filmy jsou spíše pro jednodušší diváky, nízkorozpočtové a většinou něco dost podstatného postrádají.

Brexit (2019) (TV film)

Nevím, jestli je to mou averzí vůči politikům nebo to byla nesympatie vůči hlavnímu představiteli, ale poprvé jsem se nedokázala vpravit do děje a nudila jsem se. Po druhé tomu nebylo o moc jinak ... (28. 10. 2019)

Charlieho země (2013)

Čí je ta puška:! "Moje" "A ta druhá je moje." "Máte na ně průkaz?" "Průkaz? Nechceme je řídit, jen z nich střílíme." Podrobný návod, jak v buši plné zvěře umřít hlady.

Smrtelné lži (2012)

Richarda Gera mám ráda, ale ani on Arbitráž nevytáhl z průměrnosti

Pán a sluha (1938)

Walter Schorsch má za sebou dva zajímavé filmy. Zatímco Včera neděle byla je spíše taková dámská volenka, Sluch a pán je zaměřen především na pány. Nejsou o žádnou taškařici a komediálními figurani, spíše o vlídný úsměvný příběh, který je postavený na umírněném herectví Jindřicha Plachty a na slovních hříčkách.

Profesoři za školou (1975)

Časem třeba ohodnotím každou povídku zvlášť. Cenné především pro záběry ze starého Mostu.

Král a žena (1967) (TV film)

Herecký koncert na malém prostoru.

Nebe na dosah (1990)

Problém podobných filmů vidím v jednotném scénáři - objevení talentvaného sportovce, tvrdý trénink s nějakou tou krizovkou a na konci vítězství. Aspoň jednou bych si přála vidět nějaký příběh, který z tohoto zaběhnutého scénáře vybočuje. Na jedno vidění dobré, ale rozhodně nepotřebuji vidět podruhé.

Súkromné životy (1990)

Dvě sestry, dva osudy. Co jedné chybí, druhé přebývá. Zajímavá osobní sonda do nitra dvou žen.

Saulův syn (2015)

Asi jeden z nejzajímavější filmů z lágru.