Profesoři za školou

V 70. letech se musela řada začínajících i zkušenějších režisérů spojit s debutováním v povídkových filmech. Trojice příběhů se vesměs dotýká školního prostředí, tentokrát vesměs z pohledu učitelů. V prvním příběhu spatříme zbytečně přísného pedagoga, v prostředním se glosuje sportovní kariéra, kvůli níž mladý učitel opustí své místo. V závěrečné povídce naopak odchází zkušený středoškolský pedagog učit na venkovskou školu, aby tak načerpal vnitřní klid. Předkládané historky jsou však značně nevěrohodné jak ve scenáristickém nárysu, tak ve výsledném zpracování. (oficiální text distributora)

klúčik

Poviedkový film z prostredia učiteľov , ktoré sa odohrávajú v okolí hnedouhoľných baní. V prvej poviedke ma zaujal herecky Jiří Pleskot , ako profesor Smrtihlav.... Tretia poviedka je dosť politicky zaujatá.... Mne sa najviac páčila druhá poviedka. Tá mala aj celkom dobrý príbeh. Krásna spomienka na hercov v tejto poviedke Hoger, Medřická, Drbohlav a mladučká L. Kořínková.... Celkovo dávam filmu 50%. ()

Marthos

Povídka Láska debutujícího režiséra Milana Muchny je nudný, nezajímavý, otřelý příběh, jakých existují, respektive mohou existovat miliardy. Zaujme snad jen postava starého profesora a vášnivého ornitologa v podání Karla Högera. Bída nejvyššího stupně. ()

• Natáčení probíhalo v Kadani a na zámku Sokolov. Ve filmu se objevují i záběry dnes už neexistujícího historického města Mostu. (ondey)