2 dny v Paříži (2007)

O tři roky starší snímek Před soumrakem se mi hodně líbil, čišela z něj taková sexy živočišnost, trochu hravá, ale ne naivní, otevřenost vůči sexualitě, ale ne perverznost. Jako by se tu Delpy naučila, jak se to má dělat, aby to mělo úspěch a teď si to vyzkoušela ve vlastní režii. Miluji autorské filmy, kdy si režisér sám napíše scénář a ještě ztvární hlavní figuru, ale není to vždy záruka úspěchu. Někdy je zapotřebí mít dobrého dramaturga, který vznese námkitky, pomůže vzájemná cenzura od kolegů, vyposlechnou si co na to říkají druzí a někde trochu ubrat. Taky toho bylo moc, místo otevřenosti to zabíhalo do vulgarity, vtipy měli rozesmát, ale vzbudily často spíš povytažení obočí. Vždycky jsem si myslela, že mám ráda francouzský humor, ale zrvona tahle sorta do něj nepatří. Delpy je krásná ženská a dokáže mít šarm, moc nechápu, proč si napsala roli takové ... ehm ... protivné blondýny, když tomu přičtu, že postava Jacka v podání Adama Goldberga mi byla krajně nesympatická, vyjde vám z toho, jak se mi asi líbil tento film.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Asi jsem si na Hvězdné války dostatečně zvykla, zpočátku sjem ocenila perfektní vizuál, ale jak se rozbíhal příběh, začala jsem se ztrácet a můj zájem upadal.

Návod k vraždě (1998) (TV film)

Vyvíjelo se to slibně, ale čekala jsem nějakou gradaci a pecku na závěr, ta se bohužel nekonala.

Jane Fonda v pěti dějstvích (2018)

Začnu pozitivně - Jane Fonda vypadá na svůj věk výborně. Dokument jí dává hodně prostoru, stejně tak jejím přátelům. Uvítala sjem, kdyby dostal prostor i někdo z jejich kritků. Vždycky jsem jí měla zafixovanou jako schopnou herečku, přiznám se, že po tomto dokumentu mé sympatie k ní poněkud klesly. Nemohu se urbánit dojmu, že nepřestává hrát a staví se do lepšího světla. Podle toho, o čem mluví a jak mluví to vypadá, že jí zaleží především na ni samé, její aktivity ve mě budí dojem, že si potřebuje neustále dokazovat, že je dobrá, uznání je pro ni hodně důležité. Jinými slovy byl dokument k něčemu dobrý, poodhalil skutečnost.

Milada (2017)

Pokud tento film budí studené emoce jako pod skleněným poklopem, je něco špatně. Film o velké ženě, ale bohužel ne velký film.

Na cestě - Na cestě po středozápadu USA (2018) (epizoda)

Přírodní krásy Ameriky obdivuji, její kultura a způsob života mi zůstavají cizí. Namůj vkus příliš mnoho času v kasinu a málo v přírodě.Víc bych ocenila něco ze života v indiánských rezervacích.

Rédl - Prokurátor (2018) (epizoda)

nerada hod notím první díl čehokoliv. Pro mě je to rozjížďka, hodně záleží, co bude pokračovat.