Stáří není pro sraby (2022)

Tak to dopadne, když amatér natočí film podle svého vlastního scénáře. Film, kde ani dobří herci netuší, co mají vlastně hrát. Smutné.

Černé vdovy - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Černé vdovy jsou takový malý český fenomén. Námět je dobrý, dialogy dobré až famózní, herecké obsazení i výkony jsou skvělé. Přesto je výsledek spíš průměrný. Možná je to tím, že při kombinaci žánrů je vždycky jeden potlačen. I tady jde spíš o dobrou komedii a podprůměrnou detektivku. Přitom jednotlivé figury byly hodně zábavné. Jan Vondráček jako značně stylizovaný Pražák (od počátku bylo jasné, že v tom jede), pak nastoupil Jiří Maryško, který to jako podivín 1. kategorie totálně zabil. I vedlejší role totiž stály za povšimnutí, třeba pikolík Petr Buchta byl hodně výživný.

Jesse Stone: Tenký led (2009) (TV film)

Na Stona se dívám tak jednou do roka a s každým dalším zhlédnutím se mi to líbí čím dál víc.

Případ s koncem (2023) (TV film)

Měsíc s dýmkou uzavřel jako Případ s koncem spolupráci Vašátka a Horáce, tak si dovolím malé ohlédnutí. Od prvního případu uplynulo 10 et a je to vidět i na obou hlavních protagonistech. Přesto je tento příběh uvedený jako úplně první při kterém se oba seznámí. Jako i v jiných případech je i zde vybraná zajímavá lokace, obsazení mi tentokrát příliš nesedlo. Zlata Adamovská má často tendence přehrávat, myslím si, že jí paní režisérka mohla trochu usměrnit. Příliš mě nepřesvědčil ani Jan Šťastný ani Lucie Zedníčková. Sice se říká, že to nejlepší má přijít nakonec, ale v tomto případu to bohužel neplatilo.

Přejezd Cassandra (1976)

Dvě hodiny uběhly jako voda. Šlape to pěkně od začátku, akce stíhá akci, ale není to přehnaná divočina. Dobře propracované hlavní figury.

Lásky Kačenky Strnadové (1926)

Film z doby, kdy byl Burian ještě mladý, film němý a točilo se 40 kousků ročně (včetně krátkometrážních. Publikum ještě nebylo rozmazlené a vydrželo se koukat v doprovodu piána na kde co a také si kdeco domyslelo. Film je digitálně vyčištěný, prostor dle mého soudu zcela ovládl mladý Burian.

Šakal (1997)

Tohle nebyl remake, jen použitý námět. Američané beztak rádi kradou náměty úspěšných filmů.

Identita (2003)

Byť šlo o žánr, kterému  se spíše  vyhýbám, tenhle kousek mě bavil. Zpočátku o něco více, kdy rozjetá hra navnadila, závěr  už nebyla taková bomba.