Noční můra v Elm Street (1984)

Tak jsem zjistila, že nejen romantickcý komedií je pro mě škoda, na seznamu jsou i horory. Až tak velké překvapení to zas nebylo ... Co se mě týče, tak se bez podobných filmů v pohodě obejdu.

Manhattan (1979)

Kdybych si měla vybrat nějaké město, kam bych se chtěla podívat, nebyl by to New York. A když už bych byla nucena pobývat v New Yorku, nejspíš bych se zašila někam do Central Parku a snažila se tam setrvat do doby odjezdu či odletu. Woody Allen zřejmě toto město velice miluje, dokázal mě nadchnout Paříží i Barcelonou, leč Manhattan mi k srdci nepronikl. A to mám slabost pro tvůrce samotného i pro černobílou fotografii. Podobně jako u Annie Hall jsme se zde opět minuli.

Palmovka (2018) (TV film)

Nadchly mě ukázky z představení. Škoda, že Česká televize neuvede nějaký záznam divadelního představem z divadla Pod Palmovkou.

Zatímco jsi spal (1995)

Na první pokus jsem to nedala. Nevím, tyhle filmy se záměnou nemám moc ráda. Tentokrát zvítězila spíš lenost než zvědavost, prostě se mi nechtělo hledat něco jiného, tak jsem to nechala běžet. Z mého pohledu to bylo celé postavené na uculování Sandry Bullock a Billa Pullmana. Od začátku je celkem jasné jak to dopadne, žádný zajímavější okamžik sjem nenašla. Myslím si, že je pro mě romantických filmů škoda, nějak je nedokážu ocenit.

Rašín (2018) (TV film)

Hlavní problém současných historických televizních filmů vidím ve snaze pojmout širší souvislosti a předložit je divákům učebnicovou formou. To se u Rašína naštěstí nepotrvdilo, druhá část je mnohem víc osobvnější a dotahuje jedničku do logického celku.

Pochodně (1960)

Pokud to někomu nápoadně připomínalo Zlou krev, stačí se podívat podle čí předlohy bylo natočeno. V zásadě slušný film s dobrou atmosférou, ale ta dávka do očí bijící účelnosti byla prostě moc vysoká.

Škola žien (1981) (TV film)

Divadelní hra v televizních kulisách.

Nell (1994)

Přres svoje nesporné kvality (herecký výkon Jodie Foster, nádherná příroda) si režisér Michael Apted neodpustil tatrální závěr, skoro jsem čekala, že někdo zasčně tleskat ... To mi značně snížilo dojem z filmu.

Kdo s koho (1999)

Přiznám se, že jsem se dívala s mírnými obavami, ale ty se poměrně rychle rozplynuly. Bavila jsem se.

Druhá strana naděje (2017)

Už tak nějak tuším, co můžu od Akiho čekat. Od prvního filmu, který jsem od něj viděla, vnímám jeho jinakost, která mě stále baví a obohacuje.