Satyrikon (1969)

S Fellinim se ne vždy potkáváme, jeho tvorba je obtěžkána spoustou filmové ukecanosti, která příběh zhutňuje a činí ho tak těžko stravitelným. Vrstvení barevitých obrazů na sebe způsobí, že je divák sice nasycen barvou, ale nepamatuje si jediný obraz. Hodně záleží na rozpoložení diváka a jeho schopností na tuto složitost přistoupit. Mnohem sofistikovaněji to vyjádřili kolegové Marigold a gudaulin.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

aneb zoufalí režiséři točí zoufalé filmy ... Tohle se krutě nepovedlo. Možná je předloha skvělá a dobře se čte, ale zfilmování jí bohužel neprospělo.

Odnikud (2017)

Ocenila jsem napětí, které se urdrželo během celého filmu. Nebyo to špatné, ale jednou stačilo.

Polda - Do střehu! (2018) (epizoda)

Zaokrouhluji nahoru, pro mě zatím nejlepší díl. Možná díky tomu, že nerozumím šermu, odborník by třeba našel nějaké ty nesmysly. Základem seriálu je lidský příběh a charisma Davida Matáska, kterému role sedne. Kriminální příběhy jsou slabé, herecké výkony průměrné.

Manžel na hodinu (2016)

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Za zmínku stojí snad jen anděl v podání Niny Divíškové.

Jestřábi (1988)

Timothy Dalton má zajímavou tvář, agent 007 by mu slušel. Filmů na stejné téma bylo natočeno několik, jako první jsem viděla ty mladší. Tady by se slušeno ocenit originalitu tématu, film ztrácí na faktu, že mladší btarříčci jsou hvězdně obsazené a více hrané tudíš známější. Nebylo to špatné, ale jenou stačilo. S označením "kvalitní propadák" souhlasím.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Pokud se jako scénarista objeví Jiří Stránský, je jasné, že to nebude žádná bžunda. Zde se povedlo nastínit komplikovanost vztahu po odloučení.

Inspektor se vrací (2015) (TV film)

Základem dobrého filmu je dobrý scénář. A ještě něco - dobrý scénář. Výstižné a úderné.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Každý romantický film je o nenaplněné lásce, takže končí buď svatbou nebo smrtí. Kdyby končil jinak, třeba jak si dva lidé lezou po letech na nervynebo zahýbají, byl by sice pravdivý, ale nebyl by romantický.