Dům snů (1993)

dom snov je ako sen snov vysnivaný príbeh o peripetiach zeny mamy a jej detoch, dom tam nehral ziadnu rolu, islo hlavne o to ako zvladnut situaciu siestich deti ich mamy a strasnej chudoby. Bol som hlavne zvedavy na Kathy Bates, a len kvoli nej davam tejto americkej limonade tri body.

Vydra mezi milionáři (2011) (TV film)

vďaka četedvojke som sa dozvedel, že vydrí samec je fest protivný sexoš, a so sokmi sa nepára, jednoducho ich zabije. Hnusák jeden a ešte sa aj necháva vydržiavať , keď ma niekto maškrtku, jednoducho ju musí dať "pánovi prístavu". Tomu sa povie absolútny vydrí patriarchát. Máte predstavu o milovaní keď sa samec zahryzne do nosa samičky ??? Kurnik a potom sa spolu vrtia a vrtia a vrtia vo vode. No trošku tú predstavu máaam len keby tá voda nebola tak studenaaa jeminku. :)

Vodní země (1992)

to, čo tu Jeremy na diváka rozbalil, to treba jednoducho oceniť rovno piatimi bodmi, nikde som ho takto hrat nevidel. Silný, dramaticky vážny a hlboký film. Ak sa dostanem ku knihe určite si ju prečítam, ak nie po čase siahnem znovu po tomto filme, Ironsonov charakter si to žiada.

Knězovy děti (2013)

veselá až na zasmiatie komedia z dvoch tretín, potom sa to začalo divne točiť do dramatična, kde dej pôsobil skôr komicky ako dramaticky, so záverom takmer melodramatickým, fajnové a vtipné narážky na národnostné strany cirkev a politiku (i minulosť) hodne podobných postav je aj tu u nás :) zaujímavá až dobrá hudba vo filme napriek, tomu viac ako štyri body film neunesie

Království (2007)

spravodliví američania, nespravodliví arabi, takýchto "vojenskych" filmov má amerika viacej, ... kurnik takýto komentár som už bol niekde písal ....dá sa to pozerať, ale len to je šecko :( . no a ten "futuristicky" záver filmu ???? to je natočené asi aj pre priaznivcov a filmových fanúšikov z arabského sveta? ci ako to pan scenárista myslel ??? NEBOJ SA SYNKU MY ICH VŠETKÝCH ZABIJEME !!!! :(

Krvavá volba (2000)

spravodliví američania, nespravodliví arabi, takýchto "vojenských" filmov má amerika viacej, keď ich obsadia lepšími hercami ešte sa na to dá pozerať, ale len toľko, po čase divák zabudne.

Jednou budem dál (2006)

filmy zo školského prostredia poväčšinou nesklamú, asi preto že všetci sme tým prostredím kedysi prešli a je nám akési bližšie a poznateľnejšie. Vždy je v takom filme nejaké dobro a nejaké zlo, dobrí žiaci zlí žiaci dobrí učitelia a zlí učitelia. V tomto nezaostal ani Drommen, tento krát zo 60-tych rokov v dánskom vidieku. Vo svete zúrila vietnamská vojna vládol bigbeat a rock povaľovali sa hepees, a v dánskej dedine zápasil malý fritz s tyranským riaditeľom, mimochodom obaja herci sa svojich úloh veľmi pekne zhostili. A keď k tomu pridáte pár dobových pesničiek, tak sa na to dá aj pozerať - aspoň za 4 b. :)

Vzpoura v Kautokeinu (2007)

zaujímavý príbeh v nádherne studenom prostredí, s ľuďmi čistými ako ten severský sneh. Dráma o boji (vzbure) proti bezpraviu, kazdy narod má svojho revolucionára rebela . severní nóri majú svojho ASLAKA, a ja im ho prajem.

Město bohů (2002)

tarantinovsko - brazílska oslava banditizmu gangsterstva a všetkého toho "neludského podsvetia", s výbornou hudbou, fajn kamerou a zaujímavým scenárom. Milovníkov krimižanru a drsneho prostredia film potesí mna velmi nie, nechápem prečo je film takéhoto žánru na tak vysokom mieste v rebríčku, no ale keď je tam aj "pulpfikšn" tak sa až tak zase nedivím :(

Pád do ticha (2003)

film diváka nesklame, ani námetom ani sceneriou, ale akosi som čakal troška viacej, a pravdu povediac videl som už aj lepší film s podobnou tematikou akurát za svet nespomeniem názov :)