Prokletý ostrov (2010)

Tak toto bol teda film. Kurnik. Ja DiCapria naozaj nemusím. Ale vydržal som to.  Celý dej som podliehal režisérovmu zámeru až ma nakoniec ..... ale úplne obrateným kocom, ako som čakal .... načisto odstrelil. Dávam pohodových 4b.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiksovka .. nie môj žáner ... natočená preto aby bola .. neoslovilo ma to ... nepozeral by som to ani v telke keby nič iné nebolo dva b.

Minority Report (2002)

Scifi ... ma nie vždy nadchne... Scifi s Cruisom tobôž nie. No a tá ústredná téma – myšlienka je zvrátena .. ako väčšina scifi ... obrátená ... film do telky do kina bych na to nešiel (tri body)

Saw: Hra o přežití (2004)

Napinák do konca. Zaujímavé zápletky. Strašne ma naštval koniec. Dúfam, že nebude pokračovanie. Nemám rad konce tipu tohto filmu (tiež Seven, alebo Táto krajina neni pre dospelých) Divákom trpiacim napätím by mala byť dopriata úľava aspoň akého-takého potrestania zla. Preto dávam 4 body. Inak si zaslúži viac

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Príjemný film na daždivý deň, aj keď trochu dlhý, ale občasné "šplechy" v dialógoch sa snažia spestriť dlhokosť filmu. (Veta určená mladým: „proč máme platiť dane taky za svobodu ?“ odpoveď: „když to pochopíš, budeš dospelá“ ). Aj pred tušiacim záverom .... gradácia do konca .. príjemné nasávanie tej skvelej atmosféry a dávok eufórie. Už len kvôli mojej obľúbenej Diany Lane (aj keď Malkovich bol ešte lepší) by som filmu dal skoro štyri body, ale za ten strašný účes, čo cely film nosila ... (no hrozné :) ) , takto ma film odo mňa skvele tri body.

Prolomit vlny (1996)

Tak týmto filmom si ma Emily načisto kúpila. Toľko emócie v tak studenom, vlhkom , sivom až pochmúrnom prostredí, toľko ľudskej "odovzdanosti" a pokory pred .... ani neviem čím (Bohom ? osudom ? lásku ?). Film, ktorý po vzhliadnutí zanecháva ešte dlho reminiscencie nostalgie, bezradnosti a bezmocnosti :( To čo dokáže Emily uhrať gestami a očami to je čaro, keby bola 50 rokov pred .. urcite by bola královnou nemého filmu. Dávam presvedčivých 5b

Opilí láskou (2002)

Fajn oddychovka s troška strnulým začiatkom, kým sa neobjavila Emily Watson a doplnila tak obstojne hrajúceho Sandlera. Tá Emily má úžasnú chôdzu (to čo predviedla na chodbe hotela spolu s nesmelým gestom ruky bolo nádherné. V pohľade máva táto herečka nenapodobniteľnú zmiešaninu akejsi plachosti a veselosti zároveň. No a čo urobila kamera s tým srdiečkom medzi postavami v letiskovej hale to už bol cukrík pre milovníkov romantiky :). Tú herečku si treba fakt všimnúť, odporúčam trebars v skvelom filme ............ Bez váhania dávam 4 body.

Velký útěk (1963)

Na svoju dobu určite skvelý film s bohatým hereckým obsadením. Príbeh zaujímavý aj keď predsa len trocha dlhý. Prostredie troska prikrášlené. Som z iných filmov predsa len poučený o drsnejších vzťahoch v zajateckých táboroch. A možno to bola priumelkovaná oslava amerických vojakov, ktorí nemohli byť hrdinami bojov, keďže boli v zajatí. Aj správanie väzniteľov mi pripadalo ako daň za dobre nemecko-americké vzťahy šesťdesiatych rokov (Adenauer / Erhardt - Kennedy). Skrátka zdá sa mi to scenaristicky príliš tendečne podliehané trendom doby :( dávam slabé 3b, už len z úcty k hercom.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tak toto naozaj nemusím. Myšlienku „prechodu v čase“ beriem, ale v zariadení , čo pripomína skôr sud na dažďovú vodu v mojej záhrade ako nejaký „stroj času“ tak to tvorcovia podcenili divákov. Naviac scenárista by mal vedieť, že pokiaľ bude možne presun v čase dozadu .. určite nebude možne aby sa navzájom ... videli tie iste subjekty ... je to totiž iná časopriestorová dimenzia (o možnej existencii štvrtého rozmeru v priestore sa deti dozvedia niekde na fyzike v strednej škole. Predpokladám že Johnsom (režisér - scenárista) tu etapu života nepreskočil . Čo sa týka hereckých výkonov Willisovi fakt svedčia šmuhy, šrámy a podliatiny z čias mladších rokov ako unavená tvár zamilovaného dôchodcu. Príbeh ma neoslovil. Pridávam sa ku Kleopatre s prosbou o vysvetlenie, „načo by som mal odbachnúť niekoho , koho treba trepať z budúcnosti sem, keď ma môžu odbachnúť už teraz a je pokoj !!!!. Mali sa na to spýtať Jirku Sováka on to v „Zabil jsem Einsteina pánove“ urobil už dávno. Súhlasím s Adriánom. Na čom sa mi oko v tomto filme trošinku pozastavilo bola naozaj krásna Sarah s brokovnicou v ruke.  Keby som mal ísť do kina na tento film, šiel by som radšej na čapované pivo.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Tak tento film v mojej mladosti napĺňal sály nielen dedinských kín (v tom čase bývali kiná aj v malých obciach) a to keď sme na to šli (niektorí aj na dve predstavenia v jeden deň po sebe) sme spočiatku vôbec nebrali ako paródiu na western. Squely výkon Hoga Foga – Kopeckého. Keď spievala Simonová tak každý sme sa cítili „mého srdce šampión“. Svorne sme hundrali na Schoberku lebo sa šepkalo , že dolieza za Kinským – vtedy známym hercom. Skrátka vydarená česká paródia amerických westernov. Plná vzruchu akcii a takej „letno - pieskovej farebnosti“. Bez nadsádzky dávam 5b.