JFK (1991)

K filmu som sa dostal po viac ako 20 rokoch. Pravdu povediaac, veľa som o nom počul, a aj dlzka ma odrádzala od nejakého upenlivého zhanania sa po slávnom " Stounovom Džíefkej". No ale to , čo v tomto filme Oliver Stone predviedol je úžasne. Fixia a skutočnosť, dej popreplietaný originál dokumentárnymi zábermi .... málokedy a málokde s takým efektom. Keby len čosi bolo na tých úvahách dokázateľná pravda mal by Pulizera, a čo len za fixiu sa čudujem, že ten scenár nemá Oscara. Kevin aj Lee Jones boli skvelí. Dávam pohodovych 5 b.

Hezké vstávání (2010)

Ale áno. Oddychovka, s podtónom veselosti. Mladučkú a nadšenie hrajúcu Rachel McAdams slušne dopĺňali starnúce hviezdy Hollywoodu. Aj keď sa z takto ladeného filmu dá už na začiatku vytušiť ako to všetko nakoniec dopadne, dal sa ten film s pokojom odsledovať a vychutnať herectvo až do konca. Dávam pohodové 3 b.

Útěk ze Sibiře (2010)

Ovplyvnený filmom Biele peklo, so čakal od tohto úteku trocha viacej. Takto sa to preformovalo len na akési sledovanie kolektívu uprchlíkov a ich dramatické a tragické chvíle počas dosť dlhého filmu. :(

Tajemná řeka (2003)

Po predlhom čase konečne zase jedna dobrá detektívka s výrazným dramatickým podfarbením. Dobré herecké obsadenie s vyváženými hereckými výkonmi, aj keď Sean nad nimi výrazne vytŕčal. Síce sa dal asi od polovičky filmu tušiť, koniec, a že „vrahem je záhradník“ nemožno scenáristicky tomu filmu viac vytknúť, veď o čom by to potom bolo.  S pokojom dávam 4 b.

Bílé peklo (2001)

Snáď prvý film , čo som videl s takouto tematikou. Po prečítaní si knihy od Helmuta Schona (Zajatci) sa na problematiku vojenských táborov a gulagov predsa len pozerám na osudy "nepriateľov" inými .. možno ľudskejšími očami. *Oceňoval som v tom filme aj dobrý herecký výkon. Koľko boľavej bezmocnosti a nádeje pohromade. Napäto som držal Bettermanovi palce do samého konca, v nádeji že ten film dobre skončí . Tiež sa prikláňam, že by filmui neublížilo keby režisér zvolil scénu na moste ako záverečnú. Podľahol však asi sentimentu nemeckého diváka a predsa len popustil uzdu náročnosti. :) Aj tak dávam 5 b. 

DARYL (1985)

Príjemný detsky rodinný film, ako chlapec by som si ho určite vychutnával. Tiež si pochvaľujem skvele nadabovanú češtinu hold bratia boli a sú furt v tomto svetoví. A propo Sommer , musel som sa viackrát vrátiť k tomu menu až som toho herca našiel. :) Nechcelo sa mi veriť , že by náš Pepo bol v osemdesiatom odbehol do anglicka zahrať si v nejakom kapitalistickom filme. Nakoniec to bol len jeho menovec.

Vikingové (1999)

Vikingovia Kašlem na nedostatky a výčitky ktoré ten film má a ktoré dostal od iných. Mňa to pobavilo. Film o chlapoch co sa nebali bojovať a smrť brali ako súčasť dňa. Sex, boj, žranicu ešte aj hygienu brali po svojom .. no .. a .. čo... ???! :) A som rád, že vo filme poukázali aj na fakt, že Vendeli boli rovnako krvilační ako iné východoeurópske pohanské kmene (rozumej Slovania) . Béééé .. a dávam just 4 b. 

Nepřítel před branami (2001)

Môj obľúbený vojnový film. Super – takmer autentická scéna. Dobrý – dramatický dej zameraný nielen na súboj ostrostrelcov, s troškou romantiky. Pekne zkarikaturovaný Chruščov. Nie všetkým vojnovým dávam 5 b tomuto raz dám zatial je to 4 aj kus .

Chuť znovu žít (2012)

Takto si predstavujem pohodový – rodinný film. Nič náročné, jasný dej, príjemné prostredie, pekné počasie. Slušní herci, pekné deti, ... ružová nálada ktorá neopúšťa od začiatku do konca.

Barbar Conan (1982)

Okrem nádherného vyprávačského hlasu starca v úvode filmu ma na ňom nič nezaujalo. Všetko ostatné je len nevydarená rozprávka s hranatým Schwarzenegerom pre pohodlných tatkov ktorý ju pustia deťom aby mali od nich pokoj, toto nemusím ... 1 b za úvodné slovo, inač je to u mňa odpad. 