• Krátkometrážní

The Pack (2015)

Hodně podhodnocený kousek, který v rámci animal hororu nabízí více než kvalitní podívanou. Tady se nesázelo na hektolitry krve, ale na atmosféru a napětí. Obojí snímek poskytuje ve velkém množství a fakt, že pesánci jsou skuteční a ne digi je více než příjemný bonus.

Jeepers Creepers 3 (2017)

Než po 14ti letech čekání naservírovat fanouškům tohle, tak to radši Salva neměl trojku točit vůbec. Rozpočet nic neznamená když člověk umí (viz Wan), takže pokud Salva neměl peníze, měl se soustředit na napětí, atmosféru a hororové prvky místo laciných efektů a "vytuněný" dodávky s neprůstřelnýma pneumatikama atd. Zklamání po všech směrech a ještě horší než dvojka.

Východní přísliby (2007)

Parádní drama z prostředí ruské mafie a velmi přesvědčivý výkon Vigga. Scéna, kde bojuje v sauně se dvěma zabijáky, je jedna z nejlepších (nejreálnějších) rvaček na nože, co jsem ve filmu kdy viděl.

Thor: Ragnarok (2017)

Parádní jízda od začátku až do konce, která ani chvilku nenudí a uběhne mnohem rychleji, než by člověk podle stopáže čekal. Film, na kterej si člověk do toho kina zajde klidně i víckrát a stejně se bude pořád bavit. Tohle se fakt povedlo.

Transformers: Zánik (2014)

Od filmu jsem čekal tunu efektů, výplach mozku a kašlání na logiku. Prostě a jednoduše zábavu. Tu jsem dostal v míře více než vrchovaté. Pokud tu někdo sází odpady a haleká nad nelogičností a příběhem, celkem nechápu proč na to vůbec koukal. Čekal snad roboverzi Vykoupení z věznice Shawshank? A nadávání na délku? Nechcete rovnou nadávat na to, že tam byli roboti? :-D

Kong: Ostrov lebek (2017)

Prima změna, že Kong se jednou nedrápe na mrakodrap s blondýnkou v tlapě, ale místo toho zůstává celou dobu na ostrově společně s ostatníma hříčkama přírody. Akčních scén je dost, některé jsou hodně povedené, některé mohly být delší, každopádně film nenudí a ty dvě hodinky utekly jako voda. Tom Hiddleston hlavní roli zvládnul dobře a opět dokázal, že hrát umí. Samuel Lee Jackson v roli až fanatického vojenského velitele, který se nezdráhá obětovat vše, aby Konga dostal, je přesvědčivý, každopádně více mě bavil Kongův druhý úhlavní nepřítel v tomto filmu a to hlavní obluďák. Postav, kterým se dá fandit pár je, zbytek poslouží jako potrava pro obludy, takže celkově spokojenost.

Jackals (2017)

Celkem prima home invasion, akorát bylo zcela jasné jak to dopadne. Ono když je Vás pět (nepočítám mimino) a venku na Vás čeká tak třicet psychoušů v maskách s noži a sekerama, tak buď máte po boku Leonidase, který to vezme jako rozcvičku na perská vojska, nebo jste kolosálně v .... No a jelikož Leonidas po boku nebyl, hádejte jak to dopadlo. I tak ale povedený, napínavý snímek.

Přicházejí v noci (2017)

Atmosférická pecka a opět důkaz, že i s málem se dá udělat mnoho. Opravdu mrazivý, znepokojivý horor, který krásně ukazuje, jak bychom se chovali kdyby nám teklo do bot.

Leatherface - zrození (2017)

Za mě jeden z nejlepších dílů série. Bustilo a Maury přišli s něčím novým a i když mi nikdy nevadilo, že každej Texaskej masakr se odehrává tak nějak na jednom místě, přece jen jsem změnu rád uvítal. Tak trochu mix Vyvrženců pekla a texaského masakru dal dohromady jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. Z filmu je cítit bezmoc, zoufalství a celková syrovost. Že to rozhodně nedopadne zrovna happy endem, muselo být jasné všem (když je to zrod Leatherface tak se to snad dalo čekat, že) . Velmi bych uvítal pokračování opět v režii těchto dvou frantíků a jakožto zdejší expert na zdejší hororové experty mohu směle prohlásit, že Psychor je zase mimo :-D