Legenda o sovích strážcích (2010)

Ty vole sovičky - mega originální havěť, celkem i sympatická. Velmi kvalitní animace a líbil se mi i příběh. Sice jsem nepochopil, jak Kludd ukradl sestru aniž by si toho rodiče všimli, ale jestli hledali Sorena a Kludda a lítali někde v píči, tak asi ok. Evil Empire byl mega, škoda, že královna unikla, což by mohlo evokovat druhý díl, který však po pěti letech stále nepřišel... takže asi někde pořád ještě spřádá plány na pomstu!

European Poker Tour (2005) (pořad)

Pominu-li fakt, že turnaje se neodehrávají pouze v Evropě (jak by se podle názvu mohlo zdát), tak je to skvělý pořad pro milovníky pokeru s velmi dobrým a kvalitním komentářem, dokreslujícím perfektní atmosféru. Každý díl s českým komentářem uteče sakra rychle!

Jezero 3 (2010) (TV film)

Další perfektní veledílo, kdy nezbývá než vzít si k televizi jídlo a několik litrů alkoholu, protože to bude potřeba. Film je o tom ... teda vlastně ani nevím, jestli to lze nazvat filmem, ale předstírejme, že ano... že postiženej kluk (nebo mi tak jenom připadal) víc jak rok krade mražený maso v krámě a krmí jím krokodýly v jezeře. Háže jim třeba balený kuřata z Lídlu za 69,80 nebo párky z lednice potom, co ho konečně v Lídlu za čorky chytnou. Krokodýlům je párek a dvě kuřata málo a tak lezou z vody a pak zase do vody a z vody a do vody a z vody a do vody podle toho, kde se zrovna kterej mentál vyskytuje. Asi by byla škoda spoilerovat jednotlivý smrti, ale vždycky je to sranda. CGI pravěku v plný palbě s elitou prkenných herců (včetně legendy sračkových filmů Yancy Butler a Michaela Ironsida, kterej asi za peníze na oběd odehraje i prodavače "párků" malým dětem) se postará o skvělý zážitky, kdy krokodýli sprintujou jak Flash, stahujou do vody auta ale nežerou pádla, způsobujou popáleniny rukou atd.. Další poznatky zahrnují fakt, že u krokodýlího jezera nejdou mobily, krokodýli chodí dveřma, ale oknama ne, zabíjejí pouze pro zábavu a nechávají za sebou mrtvoly jak z filmu Resident Evil a taky umí katapultovat lidi na různé vzdálenosti a skákat jako pumy. Tenhle film je skutečně sračka, ale odpad tomu nedám, protože se u toho dá dobře zasmát a protože dvě docela sympatický mladý herečky ukazujou prsa. Jo a Yancy to krotí ve stylu Lary Croft v bezďáckym kabátu, taky hustý!

Podtrh (2001) (TV film)

Tom Selleck vypadá jako by skutečně pocházel z doby před 120 lety, čímž dělá kovbojku uvěřitelnější. Postavy jsou sympatický, i když finální přestřelka není zas tak úplně uvěřitelná. Celkově příjemný film na dlouhé odpoledne.

Vybíjená (2015) odpad!

Absolutně blbej a zbytečnej film, kterej vlastně ani nevím, o čem měl pořádně být, a proč jsem se na to vlastně díval a nešel radši vynést koš, umýt záchod nebo darovat krev. Nějaká "třída" se sejde 25 let po maturitě, přijdou tam všichni včetně učitele, kterej byl 25 let zavřenej a zmraženej ve Vaultu 111, a povídají o píčovinách. Pak hrajou vybíjenou a pak si povídají a pak zapalujou brněnskou mešitu a já nevim co všechno.. To je prokládaný flashbackama ze školních dní, občas i z jiný doby. Nevím, kolik si s tím tvůrci dali práce, ale v podstatě doteď nevím, kterej z těch mladejch debilů měl koho představovat - výjimkou byla dvojnice Babčákový a Krainový. Pořád se tam probírá to, jak mladá Babčáková-Hujerová a její kámoška Větvičková (bachyně) zažívají peklo, protože jim všichni ubližují kvůli vzhledu. Pokud se to někde někomu ve skutečnosti děje, je mi ho líto, ale my jsme v naší třídě takhle otevřeně "ošklivky" nešikanovali, takže zřejmě dobrej oddíl. Mladá Babčáková si celou dobu vymýšlí milence a příběhy, aby ukázala, že není hnusná a že se má dobře a celou dobu mě to hrozně nebavilo. Voice-over Babčákový při osamocených scénách mi vadil taky, ale to asi hlavně proto, že Babčákovou prostě nesnáším. Trio Genzer+Sokol+Sucháček čas od času vypustilo nějaký rozum nebo vtip, ale ani jednou jsem se nezasmál. Třeba scéna, kdy je Genzer údajně úplně ožralej a odrodí Krainovou, tak se ho sestřička ptá "doktore, co je vám?" .. jelikož se motal atd, tak přece chlast musel bejt cítit, obzvlášť, když tam tak mohutně odfukoval jako že mu je blbě. A teď hamletovská otázka - mělo to být vtipný nebo ne? Nevím.

John Q. (2002)

Film je o morálním dilema, zda překročit zákon pro záchranu lidského života (vlastního syna), když vám v zákonných mezích nikdo nepomůže. John Q. to udělá poté, co mu všichni odmítnou pomoci, případně ti, co mu pomohou, mu nemůžou pomoci dostatečně na zaplacení operace za $75.000. Všichni unesení mu fandí, fandí mu i veřejnost a víceméně i policie a tak když se na konci filmu vzdá, je zproštěn vinny ze 2 ze 3 trestných činů a nakonec mu hrozí 3-5 let, které se pravděpodobně podaří advokátce ještě srazit na cca 2 roky. Takže ve finále je poselství filmu "Ano, je to v pořádku". Zřejmě je to kritika zdravotního systému v USA (a jelikož zdravotní péče v USA je na mnohem horší úrovni než u nás, tak i oprávněná) a koneckonců se to může s trochou smůly přihodit každýmu. Je to značně idealizovaný film, což je nejlíp vidět např. v momentě, kdy se jeden záporák (ze kterýho se později stane taky klaďas) pokusí sebrat Johnovi zbraň a nikdo mu nepomůže - naopak Johnovi pomůžou a zbraň mu vrátí. Ve filmu je jinak vtipnej Ethan Suplee, který hraje nadměrně obézního sekuriťáka (je docela dobře vidět, jak má vycpanou kombinézu nějakým bordelem).

Carrie (2013)

Takový příjemný uvolněný horor, který se obejde bez zbytečného gore, aniž by utrpěla jeho kvalita. Chloë mám docela rád a na plese jí to slušelo - slasher na konci ok, i když nevím, jestli nezařvalo i pár chudáků, co v tom byli nevinně (jako tomu bylo v původní verzi filmu). Alternativní konec jsem neviděl, ale četl jsem o něm a musí to bejt celkem psycho konec - jsem rád, že zůstalo jen u prasklýho náhrobního kamene :)

Andílek na nervy (2015) odpad!

Další hvězdná sračka z českých filmových studií, tentokrát bych to tipoval na film z produkce ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo možná zemědělství, protože se dozvíme, že vesnice jsou hrozně super. Ve filmu hraje tradičně vysoký počet "oblíbených" osobností české kinematografie, např. Vladyka, Linda Rybová, Petra Černocká nebo skvělá Kateřina Hrachovcová a stejně tak je tam pár herců-neherců, kteří ještě nejsou tak provaření (Kadeřávková nebo ten Justin Bieber), ale všichni hrajou úplně nemožně, takže se zkušenosti beztak nepočítají.. Řezníček je strašně sympatickej chlap (tohle je ironie, není) a přiveze si na vesnici "pipinu" z města, o kterou se ale nedokáže postarat, takže se o jeho 17-ti letou dceru najednou začne zajímat sociálka odněkud z Galanty a snaží se mu dceru z péče odebrat. Mezitím na vesnici dochází k humorným (opět ironie) scénkám vyobrazujícím předsudky o vesničanech a naopak o lidech typu Dominiky Myslivcový a postupnýmu vzájemnýmu předávání toho dobrýho - prostě úplnej shit. Jo a pokud jste ještě nikdy neviděli žádný zvíře (např. psa) a zajímá vás, jak vypadá, tak ve filmu jsou i štěňátka, který si vesnickej "veterinář" asi vytáhne z prdele, protože ten pes (fena) rozhodně březí nebyl. Jo a ještě tam ve filmu vyskakujou pořád hashtagy s píčovinama, asi aby to zdůraznilo trendovost vlny, na který se tahle píčovina celá nese...

Yes Man (2008)

Tož ta Zooey, to je celkem milá děvčica, hej?

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Helena Vondráčková je děsná, srala mě zamlada a sere mě i zastara - naštěstí ostatní herci jsou natolik kvalitní (Menšík, Sobota, Šimek, Krampol), aby její nedostatek v tomto filmu převážili na stranu koukatelnosti.