Válka Roseových (1989)

Je to takový "komediální" drama, ale svým způsobem jde z toho filmu hrůza. Oliver Rose měl smůlu a oženil se s nevděčnou čůzou, doplatil na to (spolu se svojí tvrdohlavostí) i životem. Danny DeVito a mlaďoučkej Sean Astin byli ale dobrý.

Shrek Třetí (2007)

Mě se to docela líbilo, opět poplavu proti proudu místního flamu a řeknu, že příběh byl stále zajímavý a originální. Zasazení pohádkových postav bylo milé, bavila mě především "škola" W(zapomněl-jsem-ten-název) a následný final battle. Nějak mi uniklo, co se stalo se zlatovláskou, ale jinak mě princezny a děvčata nadmíru bavily - v originálním znění by to bylo asi ještě lepší. Příjemný film na zkrácení odpoledne.

Machete (2010)

Machete = akční komedie plná nadsázky a kvalitních herců. Machete je menší Chuck Norris; je totiž nezničitelný, šuká největší kočky na zemi a popravuje největší badass padouchy za pomoci svých oblíbených "chladných" zbraní. Škoda, že nakonec jedinou "kladnou" postavou, která se nedožila konce filmu, byl bratr kněz. Ale ta Jessica Alba ... mmm!!

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Půjdu proti proudu, mě se z nových pohádek (nových = dosud neviděných) během svátků líbila tato pohádka nejvíc ze všech. Dejdar, Táborský nebo mentál Vladyka byli správný záporáci, který trumfla jen ještě mentálnější Bohdalová s předkusem. Jan Hrušínský a Viktor Preiss byli oba sympatičtí, princezna a panoš mi taky nevadili, takže jsem se celkem mile bavil a fandil, ať už tu Bohdalku chytnou a pověsej :)

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Zatímco první film s chůvou McPhee se mi ve finále celkem líbil, tohle byla už skutečně fraška. Děti ještě zlobivější (a mentálnější snobové), chůva je zaplynuje a už je první lekce hotová. Mentální padouch strýc mentál, pak cesta na MoW a zpět (úplně debilní) a nakonec to završí NB a kouzlo sklizně. Zatímco první film měl poměrně grácii a zdálo se mi, že kouzla chůvy byla poměrně sofistikovaná a skrytá (kromě posledního sněžení), tak v tomhle filmu kouzlí a předvádí triky jak medvěd od Berousků a působí to úplně idiotsky. Dvě hvězdičky jsou patrně jen výsledkem mého vánočního sentimentu a sexy Láry.

Sněžný drak (2013) (TV film)

To byla zase konina ... princezna za mentála nasazuje opakovaně život, on je podělanej a kašle na to, a nakonec se promění v draka, vyklepne mentálního zlýho draka a jako kapku ho zachrání ona, načež mu po skončení titulek určitě předá slavnostně svůj věnec.

Tři bratři (2014)

Čekal jsem od Svěráka kvalitní pohádku a dostal jsem nekvalitní muzikál. Bylo to dost hrozný a už to nechci nikdy víc vidět.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nové hvězdné války jsou něco zcela nového, podobně jako tomu bylo v případě čtvrté a první epizody, přesto zas až tak nové nejsou. Na rozdíl od ostatních milníků je zcela velmi vysoký počet odkazů a postav známých z předešlých dílů, což může nadchnout lecjakého fandu již známých postav, ale mě se to zdálo až příliš hrající na strunu z historie SW. Velmi se povedly všechny ty mimozemské potvůrky; staré i nové obludy. Velmi šikovně a logicky se tvůrci popasovali se skutečností, že Stormtrooper je černoch. A sázka na kombinaci zkušených herců a zcela nových tváří se vyplatila i v jiných filmech a zde vyšla perfektně úplně stejně. Daisy Ridley umí hrát, vypadá při tom přirozeně a John Boyega je sice na stříbrném plátně téměř neznámý, ale herectví mu cizí rozhodně není. Harrison Ford má pár vrásek, ale jeho kouzlo postavy Hana Sola mu zůstalo (na rozdíl od Carrie Fisher, jejíž kouzlo dávno vyprchalo a zde její postava působí hrozně) a Chewie má pár šedivých chlupů, ale na síle mu to rozhodně neubralo. Harry Potter zapůjčil do nových válek dvě postavy; filmový Bill Weasley vypadá jako hovado a proto hraje hovado - a jde mu to dobře. Mladý Severus Snape bohužel už tak působivý není - vypadá jako pitomec a jeho filmová postava působí zatím velmi toporně, možná tu masku nikdy neměl sundávat... Co se za jeho minulostí skrývá jsme se nedozvěděli, zatím je ale spolu s vůdcem Snokem nejslabším článkem celých nových válek. Dále se nepovedlo několik nelogičností ve filmu, kdy na planetě smrti slouží asi jenom 60 vojáků + pažalsty ve velíně, takže kladní hrdinové nemají problém se sjednotit, potkat, cestovat aniž by je kdokoliv zahlédl, celkem lame. Taky bylo celkem mentální, že nový ufoni, které přepravoval Han s Chewiem, po jejich vypuštění žrali piráty a zabíjeli je ve zlomku vteřiny, ale Boyegu jenom vzali na výlet a pak ho nezraněného zase odevzdali zpět. Tak či tak mám z filmu ale dobrý pocit, na nový díl se už nyní těším a tak jsem ve finále spokojen.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Takže jsem právě přišel z kina z promítání Krampuše, a zatím si pořád nejsem moc jistej, co si o mixu komedie x horor myslet. Připadá mi to samo o sobě trochu kontraproduktivní. Chvíli se snažíte dostat do depresivní nebo stísněný nálady a najednou jsou tam humory, je to takový "meeh".. ani tomu nepřidala neplánovaně nějaká rodinka cigošů, co seděla v kině hned vedle mě, a jejichž mladší pár tam po sobě celou dobu lez (holka 2x tak velká jako ten klučík), nezavřeli hubu a furt se něčemu debilnímu chichotali, a nakonec tam začali házet humorný hlášky (když Krampus a spol. unesli Howie Jr. a do krbu spadla jeho bota, cigoši zahlásili "čuchni si k ní"). Samozřejmě tenhle metahumor asi nebyl tvůrci filmu zamýšlen, ale stalo se a jestli kvůli něčemu dneska nebudu spát, nebude to Krampuš... Jinak film má nižší rozpočet než třeba Sám doma, takže to je na něm dost vidět a např. hračky, elfové a rohlíci jsou poměrně nestrašidelný / dementní - KDYBY film skončil v momentě, kdy Krampus a spol. unesou z vleku předposlední členku rodiny a zůstane jen kluk, načež zmizel obraz a stará Němka řekla nějaký moudro, bylo by to celkem dark poselství a ten hardcore konec, kdy všechno je v prdeli a kluk zůstane na světě sám, by fungoval MNOHEM lépe než ta sračka potom (kluk se vyčaruje u WTF oltáře, brečí, Krampus vrátí čas / škody / všechno a rodinka je najednou k sobě hodná a happy end, prostě bububu). Nevím, temná verze by byla lepší, tohle byl bullshit - nebo kouzlo Krampuse. Za mě je to mezi 3-4 hvězdama, dám nakonec velmi slabou 4 za poměrně originálního bubáka (ty dvě mrdky s ratingem 0-1 hvězdy dosud nepočítám) a Conchatu Ferrell, která je skvělá jako vždy.

Škola svádění (2006)

Jon Heder nic moc, docela rychle mu narostly koule.. Jacinda taková normální kočka, za kterou bych se rozhodně nezlobil, a zbytek tak nějak taky ok. Pobavila mě špekounova ponožka do huby, ale jinak tam zas tolik vtipů nebylo.