3Bobule (2020)

Pěkný náhled na Pálavu. Člověk by se tam hned vyrazil zase podívat. Filmová pohoda, odpočinková věc nad kterou není třeba moc přemýšlet. Pocta vínu, Moravě a moravákům. Srovnávání venkovských děcek s těmi městskými apod. už je ve filmu navíc a zbytečně ruší.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Hodnoceno po prvních dvou sériích, kdy už si myslím, že to nemůže být lepší. První série geniální, druhá už trošku pokulhávala po všech stránkách (oslí můstky, lovestory aj. nežádoucí jevy) a tak mám trošku obavy z dalších. Zda mají co nabídnout. Samozřejmě mi to nedá. Nicméně už teď budu nad několika hlavními městy přemýšlět jinak. No a ten soundtrack!

Pupendo (2003)

Souhlasím a podepisuji.

Herec (2020) (seriál)

Po prvním díle srovnatelné (kdy srovnávání je nasnadě, kvůli ději ze stejného režimu, ale v jeho jiné části) s Agnieszkou a jejím Hořící keřem. A tedy naprosto naprůměrné. Poté už napětí i nepředvídatelnost děje bohužel lehce upadá. I tak se ale jedná o skvělou minisérii, kterou by si možná měl pustit každý, kdo si říká, jak to za komunistů bylo super. A také jde o masterpiece Jana Ciny.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Dohromady mi to nefunguje vůbec tak dobře jak by mohlo asi především proto, že se mi Krajčo na danou roli vůbec nehodí.

Gomora (2014) (seriál)

Brutální jízda po italsku.

Stíhači Red Tails (2012)

Viděno omylem v TV s reklamou, což požitku moc nepřidá. Nicméně se mi v tomto filmu obecně nelíbil přístup k WW2, kdy to vypadá jako děsná sranda a pohoda. Dále pak velebení červenoocasé letky a jejich pilotů nad všechny ostatní. Hvězdy za výpravu a efektní (leč teatrální) letecké soubojem.

Proud smrti (2017) (TV film)

Další ze sekce viděno omylem v TV s dubingem a reklamou. Jinak slabé po všech stránkách. Děj lehce předvídatelný plný oslích můstků a cliché, citové linky nudné, vyšetřování nereálné. Nejlepší nakonec asi pohled na kajakování na řece.