Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

Star Trek (2009)

Úchvatný audiovizuál i několik let od uvedení filmu (jako by se od JJe čekalo něco jiného). V roce vydání to musela být opravdu pecka. Jinak ale, pro člověka neposkvrněného Star Trekem, průměrná podívaná se slabší zápletkou a několika velmi slabými čí vyloženě hloupými prvoplánovými momenty. Bohužel. (I tak jsem ale zvědavý na pokračování.)

Zlato (2016)

Příběh jako takový je docela poutavý, ale není tak dobře natočený jak by mohl. Mattův výkon opět vynikající.

Pařba o Vánocích (2016)

Některé scény dobré, dostatečně šílené a celkem i vtipné, ale dohromady to bohužel za moc nestojí. Zápletka chabá, její řešení ještě mnohem slabší. Jo a Jennifer nějaká zbytečně moc "vybotoxovaná". Navíc jsem jí tu roli svině nějak nevěřil.

Učitelka (2016)

"Čo si ta komunistická sviňa vlastně myslí?" Perfektní náhled do jednoho z aspektů temné komunistické minulosti (možná by si film zasloužil štítek životopisný či na motivy skutečných událostí). Ne že by vlezdoprdelezectví, vyděračství, úplatkářství, donašečství, atd. s pádem komunismu skončilo. Je třeba ale věřit, že se pohled na tyto věci alespoň změnil a už se všeobecně neberou za tak normální, nebo dokonce nutné (pokud nemá člověk "utierat hajzle na Hlavné stanici"). Je velmi dobře, že takové (jak kvalitou, tak obsahem) filmy (vedle Babovřesků, Kameňáků a podobných sraček) v našich končinách (myšleno v Čechách a na Slovensku) vznikají. Jinak děj filmu skvěle graduje, herecké výkony vynikající (tady je třeba vyzdvihnout právě učitelku v podání Zuzany Mauréry - velmi přesvědčivý výkon), nelineární tok děje poutavý a historický nádech dostatečně uvěřitelný. Jan Hřebejk zkrátka dokazuje, že nezapomněl, jak točit nezapomenutelné filmy.

Můj auťák Brouk (2005)

Blbost. Poměrně nekoukatelné, i když se to člověk snaží brát s velkým nadhledem.

Spojenci (2016)

Špionský masterpiece. Nenapadá mě jediná věc, která by mi na tomhle filmu vadila. Sice moc nemusím Marion Cotillard, ale na roli francouzské (?) špiónky se poměrně hodila. Brad jako obvykle super - není asi moc herců, co by se na tuhle roli hodilo víc. Děj poutavý a obsahující od každého z uvedených žánrů kousek, aby to dohromady perfektně fungovalo. Titulková znělka jako z Whiplashe je už jen takovou trešničkouna dortu.

Já, Daniel Blake (2016)

Poměrně depresivní (a beztak i názorná) ukázka sociální péče v dnešní době. Jak již někdo psal v komentářích: "tohle se může stát i tobě". Ve filmu vše skvěle funguje. Člověk tak nějak soucítí se svobodnou matkou, lituje ji a do jisté míry obdivuje, stejně jako s Danielem, kterého snad ani nejde jinak než obdivovat a fandit mu v boji proti systému.

plakát

Ve jménu vlasti (2011) (TV seriál)

Série, kdy je Brody ve hře, patří k naprosté špičce po všech stránkách a do jisté míry se jedná o unikátní počin - velmi realistické nahlédnutí do špinavé hry zpravodajských služeb. Příjemným překvapením je, že ani poté kvalita seriálu dlouho neklesá a vše pokračuje ve velmi zajímavém a napínavém tempu plném nepředvidatelných zvratů. To vše platí snad až do šesté série, která dle mého bohužel výrazně ztrácí - především co se hlavní zápletky týče (psáno po 8/12).

Masaryk (2016)

Na české poměry nevídaný film co do zpracování, tak i výpravy, scénáře, režie, kamery, hudby (scéna z párty jen tak neomrzí) a hlavně hereckých výkonů (Roden a Kaiser dokazují, že patří ke špičce v oboru). Možná trošku škoda, že není dějově obsáhlejší, což by asi vedlo na příliž dlouhou stopáž a třeba už by nebylo tak úplně co točit. Ikdyž já bych se např. dvoudílnému zpacování rozhodně nebránil (podobně jako např. trojdílný Hořící keř). Pak by to ale pravděpodobně nebyl takový blockbuster.

Logan: Wolverine (2017)

Akční nášup jaký tu hodně dlouho nebyl (tolik propíchnutých hlav asi nikdy)! Současně dostatečně dramatické (více než mnohá dramata), kruté i poutavé. Zkrátka důstojné, a přesně takové jaké by mělo být, zakončení jedné dějové linie. Nečekal bych, že banda vraždících dětí a celkem drsný hon na ně (především na Lauru) bude tak zajímavý (a vůbec kdy vznikne v USA). Hugh standardně velice dobrý výkon, kterému perfektně sekunduje Patrick Stewart (a občas ho dokonce přehrává), ale i (defakto) premiérová Dafne Keen. Vše podkresleno skvělou hudbou (patrné už z trailerů). Pecka!

Ovládací panel