Thor: Ragnarok (2017)

Pořád celkem kvalitní podívaná a především zábava, která ale dělá bohužel z Thora něco co úplně být nemusel a především úplně něco jiného než čímž byl. Místy uměle natahovaná stopáž slabším předvídatelným dějem, který je okořeněn lacinějším humorem či bleskovými souboji. Na druhou stranu ale s kvalitnějším záporákem (záporačkou) než kdy předtím a občasnými kvalitními neočekávanými dějovými prvky či postavami, nebo jejich chováním. Celkově jde ale spíš o slabší vysoce explozivní blockbuster plný ohňostrojů pro davy, než o kvalitně dějově vystavěnou Marvelovku.

Blok 99 (2017)

Ledově klidný a nezvykle brutální (!) vlastenec Vince Vaughn dává jednou provždy zapomenout svým komediálním rolím.

Mlha (2007)

Lehce nadprůměrný film se silně nadprůměrným WTF závěrem (kam sakra tak spěchali, měli přece spoustu času.. a nebo byla míra strachu tak veliká, že už to chtěli mít za sebou?), kde mnohem hůře a silněji než celá katastrofa působí hloupost a chovani lidí (aneb velmi netradiční zaporak, žena fanatik, i kladas, Ollie, a jeho dobře mírene střely) a zlo, kterého se dopouští, pokud mohou.

Hra (1997)

Mistrovské dílo po všech stránkách s dechberoucím koncem. Podobně ojedinělý pocit jako třeba při sledování a rozuzlení Scorseseho Shutter Islandu.

Prohlídka filmových studií: Warner Bros. Studios (2017) (seriál)

Záviděníhodný výlet do Warner Bros. Studios, který by měl chtít absolvovat každý, kdo viděl alespoň Přátele. Super znělka typu Boardwalk Empire, sympatičtí herci a užitečné prokládání filmy dělá z díla zajímavý mini-dokument. Jen těch informací ze studií mohlo být více.

Vražda v Orient expresu (2017)

Kenneth Branagh si vytvořil film šitý na míru, ve kterém exceluje. Tím pádem ale nenechá vyniknout žádnou s dalších postav, což ovšem nemusí vadit. Přece jen se jedná především o příběh detektiva Hercule Poirot. Kromě excelentního Kennetha je tu ještě krásná výprava (viděno v kině) a to co se týče interiérů (expressem se snad musí chtít svézt každý) tak exteriérů (Jeruzalém, Istanbul, zasněžené hory). Co mi po shlédnutí filmu vadilo byl pocit, že se detektiv k hlavnímu pojítku, na kterém pak staví vše ostatní, dostane a rozlouskne jej příliš snadno. Ano, vím že je geniální a že zločinci dělají chyby, ale stejně. Především na to jsem bohužel musel myslet u jinak skvělého finále (myslím toho vyšetřovacího, ne vaty okolo).

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Příběh, který nutí přemýšlet o prioritách v životě, o životě jako takovém a taky o tom, jak jej nepromrhat. Komediální složka je slabší, ale v tomto případě je to vítané. Ta dramatická pro mne byla naopak velice silná. Především proto také tak vysoké hodnocení. O Adamu Sandlerovi se už ví, že umí hrát (viz Reign Over Me), když má co, což dokazuje především v druhé dramatičtější polovině.

I dva jsou rodina (2016)

Dostatečně vtipné a dostatečně dramatické s občas i nečekanými zvraty. Celé funkční a věřím, že na většinu lidí silně působící. Omar Sky a Gloria Colston táhnou, Antoine Bertrand jim zdatně sekunduje. Clémence Poésy mě moc nenadchla, což možná měla (pro větší soucítění s matkou chybělo vysvětlení jak trávila poslední roky - to jest asi jediná výtka).

Noc na Zemi (1991)

Tak tenhle netradiční počin obsahující uvěřitelné lidské příběhy je především o dialozích a ty jsou sakra dobré.

Baby Driver (2017)

Tak tohle mě buhužel moc nechytlo a už vůbec na mě nějak extra nezapůsobilo. Pouze jeden wow efekt v celém filmu a slušný závěr je málo. Zbytek, včetně hudební vsuvky, na mě působilo jen jako taková nutná a místy nudná vata.