Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Přiznám se, že nemám moc rád povídkové filmy. Přijde mi, že to VĚTŠINOU nedokáže člověka dostatečně vtáhnout a pokud ano, tak povídka záhy končí. Podobný pocit jsem měl i z tohohle filmu. Některé povídky bych mohl sledovat ještě další hodinu (slavíka, zlatokopa, pánvičkáře), ale je otázkou, zda by měly co nabídnout - a na některé už si ani nevzpomenu.

První člověk (2018)

Chazelle s Goslingem zvládají i svůj velký nehudební projekt na výbornou.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nářez. Temné, depresivní a odstrašující. Na splnění některých povídek je silný náběh už dnes. Některé epizody jsou po zhlédnutí zralé na panáka.

Kosti a skalp (2015)

Tak určitě jeden z těch drsnějších filmů.

Chata na prodej (2018)

Líbilo se mi to. Obě složky, tedy ta dramatická i komediální fungují dostatečně dobře od začátku až do konce. Jen tak dál.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

No, Jaws se to nepřiblužuje ani omylem (a ryba stačila o poznání menší) a dokonce bych řekl, že je to horší než Deep Blue Sea. Což o to - vizuálně je to pěkné, ale logicky to dohromady smyslu moc nedává. A to ani nemluvím o umělých akčních scénách, kdy se meg najednou zasekne za lano, za které před chvílí táhl bez problémů celou loď. Takže nezbývá než si užívat oceán zespodu i shora a nad ničím moc nepřemýšlet. Jo a ta čínská pláž mi přišla k sežrání :D.

Tísňové volání (2018)

Tyhle one man-one location filmy jsou vždy obdivuhodné nebo zavrženíhodné. Tady jde o první zmíněný případ.

Dívka v mlze (2017)

Precizní po všech stránkách se závěrem jako hrom.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Přiznám se, že jsem čekal naprosto něco jiného (asi klasičtější revange story), což by nevadilo, kdyby bylo moje očekávání předčeno. Ale nebylo. Příliš pomalé tempo a psycho kamera na mě v první polovině působila chvílemi nudně, přičemž tempo ke konci filmu gradovalo stejně jako šílenství a hloubka hlasu a drog v těle hlavního hrdiny, což si asi Nicolase Cage náležitě užil :D. Co ještě musím pohanit, tak výpravu, jestli se o ní dá vůbec mluvit, páč šlo asi jen o tmu a o mlhu. Také mám trošku problém s vlastní zápletkou, protože mě vždy překvapí, že šílenci, kteří jsou schopni někoho upálit zaživa, nejsou schopni někoho jiného zabít, aby jim pak třeba sjetý nenatloukl (možná proto, že jsou šílení). Co ve filmu fungovalo tak záporaci - ti byli buď dostatečně šílení (sekta) a nebo dostatečně odporní (motorkáři).

Je třeba zabít Sekala (1998)

Vesnické drama z válečného období tak silné a uvěřitelné, že už to víc snad ani nejde. Sekal představuje ztělesněné zlo, které v něm bylo časem vypěstováno (dětství, fronta). Jura zase dobro. Chápavý a spravedlivý farář se zase snaží nesoudit, protože mu to není hodno (však jen bůh může soudit, ne?) - stává se tak stěžejním bodem celého děje (pomocí dialogů ať už ve zpovědnici a nebo jinde). Hospodáři jsou prostě obyčejní lidé, kteří se snaží za každou cenu přežít - přikázání jdou samozřejmě stranou, když je třeba. Lidé jsou totiž ze strachu schopni spáchat cokoliv, což je však mnohem pochopitelnější, než páchat zvěrstva pro vlastní prospěch (udavačství aj.). Dokážu si bohužel představit, že takhle nějak by to mohlo na vesnici, které se válka přímo nedotýká a která má nějakého svého Sekala, fungovat. Ale zda je opravdu třeba takového parchanta zabít, si musí odpovědět každý sám.