Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Sci-Fi

Mlha (2007)

Lehce nadprůměrný film se silně nadprůměrným WTF závěrem (kam sakra tak spěchali, měli přece spoustu času.. a nebo byla míra strachu tak veliká, že už to chtěli mít za sebou?), kde mnohem hůře a silněji než celá katastrofa působí hloupost a chovani lidí (aneb velmi netradiční zaporak, žena fanatik, i kladas, Ollie, a jeho dobře mírene střely) a zlo, kterého se dopouští, pokud mohou.

Hra (1997)

Mistrovské dílo po všech stránkách s dechberoucím koncem. Podobně ojedinělý pocit jako třeba při sledování a rozuzlení Scorseseho Shutter Islandu.

plakát

Prohlídka filmových studií: Warner Bros. Studios (2017) (TV seriál)

Záviděníhodný výlet do Warner Bros. Studios, který by měl chtít absolvovat každý, kdo viděl alespoň Přátele. Super znělka typu Boardwalk Empire, sympatičtí herci a užitečné prokládání filmy dělá z díla zajímavý mini-dokument. Jen těch informací ze studií mohlo být více.

plakát

Vražda v Orient expresu (2017)

Kenneth Branagh si vytvořil film šitý na míru, ve kterém exceluje. Tím pádem ale nenechá vyniknout žádnou s dalších postav, což ovšem nemusí vadit. Přece jen se jedná především o příběh detektiva Hercule Poirot. Kromě excelentního Kennetha je tu ještě krásná výprava (viděno v kině) a to co se týče interiérů (expressem se snad musí chtít svézt každý) tak exteriérů (Jeruzalém, Istanbul, zasněžené hory). Co mi po shlédnutí filmu vadilo byl pocit, že se detektiv k hlavnímu pojítku, na kterém pak staví vše ostatní, dostane a rozlouskne jej příliš snadno. Ano, vím že je geniální a že zločinci dělají chyby, ale stejně. Především na to jsem bohužel musel myslet u jinak skvělého finále (myslím toho vyšetřovacího, ne vaty okolo).

plakát

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Příběh, který nutí přemýšlet o prioritách v životě, o životě jako takovém a taky o tom, jak jej nepromrhat. Komediální složka je slabší, ale v tomto případě je to vítané. Ta dramatická pro mne byla naopak velice silná. Především proto také tak vysoké hodnocení. O Adamu Sandlerovi se už ví, že umí hrát (viz Reign Over Me), když má co, což dokazuje především v druhé dramatičtější polovině.

I dva jsou rodina (2016)

Dostatečně vtipné a dostatečně dramatické s občas i nečekanými zvraty. Celé funkční a věřím, že na většinu lidí silně působící. Omar Sky a Gloria Colston táhnou, Antoine Bertrand jim zdatně sekunduje. Clémence Poésy mě moc nenadchla, což možná měla (pro větší soucítění s matkou chybělo vysvětlení jak trávila poslední roky - to jest asi jediná výtka).

Noc na Zemi (1991)

Tak tenhle netradiční počin obsahující uvěřitelné lidské příběhy je především o dialozích a ty jsou sakra dobré.

Baby Driver (2017)

Tak tohle mě buhužel moc nechytlo a už vůbec na mě nějak extra nezapůsobilo. Pouze jeden wow efekt v celém filmu a slušný závěr je málo. Zbytek, včetně hudební vsuvky, na mě působilo jen jako taková nutná a místy nudná vata.

plakát

Národní klenoty - Český Krumlov - od řeky k nebesům (2012) (epizoda)

Krásně udělaný dokument jednoho z nejkrásnějších měst, které jsem (ikdyž zatím jen jednou a na pár dní) navštívil. A možná že i jednoho z nejkrásnějších vůbec. I mne nesympatický Táborský je zde celkem sympatický a dobře do dokumentu zapadá.

plakát

Tohle jsme my (2016) (TV seriál)

Sledování ukončeno po pěti dílech. A proč tedy tak vysoké hodnocení? No protože se jedná o jistě kvalitní seriál, jehož sledování je mi ale nepříjemné.

Ovládací panel