Sestra II (2023)

Naprostá degradace celého universa, Chaves je neskutečný kretén, který doslova pod rukama a před očima ničí všechno, co Wan a jeho následovníci vybudovali. Každý film ze série dokázal minimálně pobavit, zaujmout i vyděsit. Druhá sestra nemá hlavu ani patu, nic se tam celou dobu neděje a na konci zabije Valaka víno. Na tohle nemám nervy a jdu si pustit jedničku. Jestli byl pátý Insidious zbytečným a nekvalitním filmem, je desátý film ze světa Conjuring universa důkazem, že během posledních 2 let se něco stalo, kina jsou plná bezohledných zmrdů, točí se sračky a já jakkoliv už odmítám podporovat tenhle systém. Moje poslední kino. Navždy. 🖕

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Dost možná solidní řemeslo, postavy které vám nejsou úplně ukradené, sympatické obsazení, brutální a nechutné Gore ale to je asi všechno. Z celé série mám nejraději hned první díl, který je regulérní horor a hned potom zatracovaný remake, který je teda a to sorry jako o parník jinde. Pokud je horor narvaný humorem a zároveň mě nedokáže jakýmkoliv způsobem děsit, není to dobře. Čistě hororové komedie mám rád, ale tohle mi celkové nesedlo do nálady která je poslední dobou dost na piču. Celou stopáž sem si říkal " tohle je přesně ten film, který si pustím doma na HBO Max, ale kino?" 60%.

Sněžné bratrstvo (2023)

Tak si v Jižní Americe chtěli natočit svoji vlastní verzi jejich největšího příběhu. Za uplynulých 50 let se tam totiž nestalo nic zajímavějšího. Tentokrát není v centru dění jejich největší star Kundo Superparado, ale sympatický kluk od vedle co by se pro každého rozdal a bůh mu jako odměnu vyšle smrťáčka tejden před záchranou. Osvěžující pohled z vedlejší postavy, technická stránka na úrovni, vzhledem k roku vzniku povinnost když nic jiného. Úchylně detailně zobrazené zranění pasažérů při nehodě a solidní výkony herců, plus kostýmy a celkově vizuální dobová atmosféra, ale v jižní Americe a s dnešním CGI se tohle točí prakticky samo. Jinak ve všech ohledech nudnější a bezbarvější než verze s Hawkem Přežít. Nechápu, že za posledních 50 let máme potřebu točit dokola věci o tom samém (Everest, tihle kanibalové, 2.sv. válka atd.) jako by lidstvo nezažilo zajímavější události, které ještě nikdo nikdy nenatočil. Pořád ale lepší, než koukat 2 hodiny na debila, co se zašprcnul ve skále a rybičkou si upižlal tlapku. Nuda, ale aspoň technicky na úrovni. 60%.

The Black Demon (2023) odpad!

Grunberg dal kdysi zapovězenému židobijci Melu Gibsonovi šanci v podobě průměrného, leč zručně natočeného thrilleru odkazujícího snad v každém záběru na Gibsonovu legendární Odplatu, jako jedni z mála jsme šli tenkrát dokonce do kina. Říkal jsem si, že tenhle chlapík nás jednou překvapí a on skutečně překvapil, jen nemile. Jeho poslední Rambo skoro až nedůstojně pohřbil značku imbecilním scénářem, ve kterém se John chová jako idiot, ale pořád se dalo mluvit o slušném řemeslu líbivém na oko a brutální gore. Od Black Demon jsem čekal minimálně rutinní řemeslně povedené krvavé béčko, ale tohle, tohle je peklo v pravém slova smyslu. Idiotský scénář který je naprosto šílený a ujetý, plný hrozivých nesmyslů a šílených kiksů, když nepočítám voodoo žraloka, který za film viditelně sežere pouze jednoho člověka je to hlavně chování všech postav. Za vše mluví scéna, kdy jako fotr odjedu někam do prdele a nechám ženu a dvě děti v zaplivaném baru plném mexických ožralů, to už jsem věděl, že si s náma Grunberg vytře prdel. Ekologická agitka s příšerným Lucasem v hlavní roli, který nejenže příšerně hraje, ale jeho postava je naprostý a nesnesitelný kretén. Nedočkáte se žádného napětí, žádných útoků, žádné atmosféry, jen rodinných a ekologických keců kolem špatné CGI plošiny, kolem mezi řečmi občas propluje příšerný CGI žralok. V natočení tohohle filmu vidím jedině v pozadí nějakou ekologickou sektu, která dopřála několika hercům a členům štábu pěknou dovolenou, na které si užil i jeden z producentů náš Péťa Jákl. Už když sem viděl kdysi jeho fotky z natáčení bylo mi jasné, že americký film, který má na povel český producent nebude mít větší smysl, ale i díky jménu režiséra a při nejmenším při účasti toho vocasa Lucase sem čekal nějaké průměrné žraločí béčko. Zapomeňte, tohle je naprosto ujetá, dementní sračka, která nemá ani jedinou šanci si svoji existenci jakkoliv obhájit. Každý Žralokonádo je mnohem lepším filmem i zábavou, každý šesti nebo dvacetihlavý žralok je aspoň zábavný trash, pokud milujete animal horory jako já. Tohle je naprosté filmařské dno. Dokonce mě to nutí těšit se na MEG 2, který vypadá taky dost dementně a ještě víc se těším na krokodýlí céčko The Flood, kde si to doufám s obřím plazem aspoň trochu zábavně rozdá epický céčkař Casper Van Dien. Příšerná eko sračka, která má podle mě jediný účel a to vyprat špinavé peníze nějakého producenta. Teď už dost pochybná kvalita posledního Ramba dává trochu smysl. 0%.

The Last of Us (2023) (seriál)

Tak to máme za sebou. Tvůrci udělali hned několik monumentálních chyb, které mi nedovolí jít s hodnocením někam víc nahoru. Celé to vypadá naprosto krásně, to ano. Kamera je výtečná, efekty působivé. Atmosféra apokalyptického světa je příjemná a herecké výkony, především Pedra jsou těmi pozitivy, Negativa jsou ale zastoupená ve většině. Scénář celého seriálu je neskutečně vykastrovaný, hororová stránka a akční stránka hry je zcela potlačena dialogy, dramatem a přívalem vedlejších postav, které díky malému prostoru vyzní zcela do prázdna. Tvůrci zcela nepochopitelně obětují dvě epizody ve prospěch homosexuálních romancí a tam kde mají v dílech zatlačit na horor a akci vše vynechají. Finále uspěchané a příšerně krátké. Líbivá omáčka která se chlubí hezkým lookem a zcela selhává v něčem obsáhlejším, jako by to celé bylo nějaké demo, kde se utratil rozpočet za efekty a herce a nezbylo na akci. Jen v první půl hodině hraní hry narazíte na víc nakažených než v celém seriálu. Mělo to potenciál jako hrom, který navnadil povedenou první epizodou, potom přidal emoce někde kolem čtvrté a přidal trochu akce v páté epizodě, potom to celé už bylo jen o kecech, bez napětí a akce. Druhou sérii nebudu ani rozkoukávat, jelikož my hráči víme, že jediná kloudná postava má jaksi minimální životnost. Nadšení vyprchalo, zůstal jen pocit z lehce ochuceného menu, které jsem si objednal, snědl, vysral a jdeme dál.65%.

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Po předchozí romanci konečně zase pořádná epizoda plná apokalyptické atmosféry. Jestli začalo konečně něco pořádně fungovat, je to vztah Joela a Ellie. Už jsou cítit nějaké emoce a sympatie k postavám začínají mít nádech. Pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že dvouhodinový film by herní předloze prostě seděl víc. Mám mnohem radši filmy než seriály odjakživa. Hlavně tyhle devítidílné minisérie jsou prostě hromada tlachání, tlachání a tlachání. Walking Dead jsem kdysi zvádnul první sérii a chtěl si ze všech těch vykradených klišé a keců vystřelit mozek a je mi úplně jedno, jestli se to v dalších sériích trochu rozjelo. Pro mě to byla jen kopa hoven, nudy a vykradených scén a situací které jsem viděl 100x jinde ve filmech. Last of US má štěstí, že mám v oku herní předlohu, Pedro je prostě skvělej a miluju postapo. Takže seriál po předchozím duhovém failu dokoukám, ale že bych skákal vyloženě štěstím do stropu, to ani omylem. Btw zajímalo by mně co hulil casting director, protože obsadit do role vůdkyně lidí ve městě tu ukňouranou slepici z Dva a půl chlapa, to je teprve kumšt! 70%.

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Finále které by mělo mít 80 minut je odfláknuté poloviční stopáží a skoro nulovým přísunem emocí. Kdo zná hru, došel si v klidu s rukou v rozkroku jako Al Bundy s unuděným xichtem pro finiš, který možná nechal prasknout pár cévek v mozečku exotům co neznají předlohu a dalším exotům, kteří tenhle vykastrovaný prefabrikrát mocně pětihvězdičkují a dělají z průměrné omáčky něco výjimečného.  Hlavně že HBO věnuje hodinu a půl dvěma chlupáčům a jejich sondování a finále, které má člověka naprosto rozdrtit jako ve hře, kde mají lítat emoce mezi světlonoši, Joelem a Ellie je prostě obyčejná střílečka, kde ani ta Ellie na konci příliš nevyjádří nějaké emoce k Joelovi. Aspoň že se tvůrci nesnažili něco měnit a i když unyle, podali finále tak, jak je ve hře. Joela za jeho rozhodnutí nejde jinak než obdivovat, úplně každý, kdo někoho miluje by obětoval všechny a všechno pro jeden jediný život a kdo říká že ne, je pouze zkurvený pokrytec. 60%.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Hrou jsem šmrncnutý jenom lehce, ale sám dokážu uznat, že Casting hlavní dětské role je opravdu absolutně mimo. Potřeba obsazovat retardy s Downovým syndromem do hlavních rolí je děsivá. Pokud přehlídku tuhle čistě subjektivní a druhořadou věc, je Last of US perfektním hororovým seriálem, s výtečnou výpravou, atmosférou a neskutečným vizuálem. Seriálové a filmové tvorbě podle úspěšných videoher se na streamovacích platformách začíná velmi dařit. Dalším bonusem je opět "výtečný" komentář místního hororového čuráka Psychora. Podle toho chorýho mozku by se měla psát příručka prvního ročníku studentů psychologie. 89%.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Zkrocená hora uprostřed apokalypsy. Nejsem si úplně jistej, jestli mě baví sledovat seriál o mutantech bez mutantů, kde dvě buzny pijou víno, pěstují jahody a plejou zahrádku. Na druhou stránku začátek, když Joel vysvětluje Ellie nějaký věci a jejich vztah se utužuje je fajn, Billova linka ze začátku byla skvělá a normálně by si řekla o celý samostatný seriál. Je to sice fajn, ale když už nám tvůrci museli naservírovat romanci uprostřed drsného seriálu, mohli přidat taky víc akce a hororu. Z útoku na jejich základnu se dočkáme čeho? Dvou minut výbuchů a ještě se nechá Bill postřelit jak nějaký amatér. Já vám nevím. 65%.

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

No, atmosféra je pořád parádní, vizuální stránka rozpadajícího se světa úžasná a navíc tohle já opravdu miluju, apocalypsu a rozpadající se velkoměsta, Pedro si jede v klidu svoje bomby...jenže. Chování postav v muzeu, které mají být protřelé, mají mít plno zkušeností s přežitím se v muzeu chovají tak debilně, že sem chtěl scénáristu umlátit dual schockem. Místo toho, abych se pomalu přiblížil k potvoře a střelil ji z pěti centimetrů do xichtu, snažím se jim jak idiot utéct abych na sebe upozornil šlapáním po střepech, pobrukováním, mlaskáním a mlčením. Cukali mi koutke. A když se na konci snaží ta slepice odpálit zapalovačem který neškrtá, když má všude tři prdele zbraní, munice a granátů...už sem chcal hlavičky lysohlávek. Udrželo si to 4* s odřenou prdelí a pokud nás chce scenárista v dalších dílech obohacovat stupidním chováním postav...tak to potěš koště. Příště tak hodnej nebudu. 70% a to především díky parádnímu prologu epizody.