Komando Leopard (1985)

V osmdesátých letech byly velice populární žoldácké filmy a toto je jeden z nich. Nebere se však moc vážně a tak se jedná o pouhou akční zábavu, což při akčních sekvencích dokládá použitá hudba. Proti sobě tvůrci postavili dva vynikající herce své doby. Záporný Klaus Kinski a kladný Lewis Collins (ano, to je ten z Profesionálů). Dobrodružný příběh se netlačí dopředu, a vše nechává v klidu odehrát. Některé triky jsou viditelně nekvalitní, ale na svou dobu dobré. Jen ten dabing opět shazuje onu podívanou a zážitek. Použité hlasy se k určitým postavám absolutně nehodí. Přesto považuji tento snímek za dobrý a škoda, že je poněkud zapomenutý.

Po bouři (2001)

Ernest Hemigway. Jeho příhody jsou velkolepé a dobře se čtou. Dobrodružství, romantika, prostě vše, co dokáže upoutat. A toto všechno by měl obsahovat i tento snímek, poněvadž byl natočen právě podle jeho románu. A obsahuje? Je fakt, že se tu příběh vyvarovává nějakých nucených adrenalinových akčních scén a vše nechává na atmosféře. A ta napětí obsahuje. V určitých místech se mi však zdá, že se to s tou romantikou krapet přehání, což velmi způsobuje zpomalení tempa. Zákeřnostem a lstem se tu meze nekladou. Problém však je, že tohle všechno tu už prostě bylo. Potopená loď plná zlata a lidé ve snaze se k ní dostat a vyzvednout toho co nejvíc a zároveň nějak odstranit, či podvést ty ostatní. Mnohé události jsou tak velmi předvídatelné a nepřekvapující. O špatný film se však nejedná. Je natočen zručně a viditelně levně. Těžko říct, možná to byl záměr. Každopádně filmový zážitek zanechá.

Méďa Béďa (2010)

Filmová verze slavného kresleného TV seriálu studia Hanna-Barbera dopadla poněkud rozpačitě. Já osobně jsem očekával příjemný rodinný film, ale, a nakonec proč ne, vznikla crazy komedie. Jenomže to slovo crazy je hodně mírné. Mnohé ztřeštěnosti jsou značně přehnané a nesrozumitelné. A to hlavně pro dětského diváka, pro kterého je snímek určen především. Mnozí tu značně přehrávají a nemálo vtípků hraničí až s trapností. Ještěže je stopáž tak nezvykle krátká. Více by se to snad ani nedalo vydržet. Škoda. Dával jsem tomu šanci. Takhle mi nezbývá, než zavzpomínat třeba na Dr. Dolittlea.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Zábavná akční jízda, která má rozhodně grády. Efektní výbuchy, dokonalé přestřelky, automobilové honičky jako z gangsterského filmu a krásná žena. Halle Berry je neskutečně sexy, Hugh Jackman je skvělý, John Travolta coby záporák tu předvádí úžasný veletoč. Zápletka příběhu je sice jednoduchá, ale je to tak mistrovsky natočeno, že se to v oné atmosféře zcela ztratí. Úchvatná scéna s autobusem ve finále filmu. Řemeslně zručně odvedený snímek, který nemůžu jinak, než doporučit.

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Velice stupidní snímek, kde slovo logika je sprosté slovo. A dialogy? Scénárista byl snad v podnapilém stavu. Takhle se nebaví ani děti hrající si na vojáky. A jednotka je složena s neúspěšných rekrutů, kteří si myslí, že bojovat je prostě sranda. Typický Mockbaster tentokrát na snímek ,,Válka světů,,. Hrůza a děs. Tenhle film neměl vůbec vzniknout.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Do dnes kultovní seriál, který byl v 80. letech na televizních obrazovkách hojně vyhledáván. Dobrodružně romantický příběh o dívence Reiko hledající svého pejska sledoval každý doslova se zatajeným dechem. I vycvičený Goro prožil při putování do svého domova lecjaké příhody a nástrahy, zvláště, když měl v obojku něco, po čem toužila spousta lidí. Příběhů o pejscích je dnes už samozřejmě mnoho, ale tento má v sobě přeci jen jistý punc nostalgie a takových zvláštních vzpomínek. Docela mě mrzí, že v Česku neexistuje Tv kanál zaměřený na filmovou klasiku, aby se mohla takováto díla připomínat.

Alexandr Veliký (1956)

Klasický životopisný snímek plný úžasných kostýmů a kulis. Ano, ve své době, kdy takovéto snímky vznikali hojně, se na takovéto věci dávalo hodně záležet. Scénář však vypadá, jako by byl spíše určen pro divadlo, než pro film. Dnes ono neustálé tlachání už přijde dosti nudně a velice protahovaně. Válečných scén se sice dočkáme (aby ne, když se jedná o honosného vojevůdce), ale svojí rapidně krátkou délkou spíše vypadají jen jako náznak, že se něco takového taky dělo. Na delší bitvu to už už vypadalo na konci snímku, ale v tom nejlepším očekávání se to zase utnulo. No tak nic. Snímek je tedy v dnešní době určen spíše jen pro opravdové fajnšmekry. Ostatní se uzívají k smrti.

Jak byl dobyt Západ (1962)

Nejedná se o rodokapsový western. Snímek je vlastně takovým historickým životopisným melodramatem čtyř generací a jejich postupné osídlování Ameriky. Vizuálně se tu sází na umění, což dokazuje nejen vynikající kamera snímající nádherné scenérie, ale i herecké výkony hvězd oné doby. A tak se tu lze setkat s herci, kteří mají s westerny nemalé zkušenosti. Snímek se řadí mezi klasiku všech klasik.

Nelítostný souboj (1975)

Francouzská kriminálka s politickým pozadím a s mistrovským hereckým koncertem Lino Ventury v jeho typické roli neústupného a tvrdého komisaře. Příběh inspirovaný skutečnou událostí se ve vyprávění nežene kupředu a naopak zvýrazňuje veškeré dramatické chvilky, udržuje atmosféru a očarovává svým francouzským vyzněním. Klasika která nestárne nejen s použitým tématem.

Ten, co nosí smůlu (1982)

Má to být komedie z prostředí hazardu, ale k pobavení jsem tu nic nenašel. Příběh není špatný, ale spíše bych na takový námět čekal nějaké to napětí. Snímek, který ve své době mohl vypadat dobře, ale v současnosti již působí značně nudně a nezajímavě.