Invaze (2005) (seriál)

Ťažko hodnotiť. Na jednej strane tu máme pri niektorých častiach taký halabala dej a skoro halmarkovské podanie, no na strane druhej mám rád takýto námet, akoby vystrihnutý z Krajných medzí. Má to len pár častí, tak podľa mňa sa do toho oplatí ísť, až taká strata času to nie je. Priemer. 60/100

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Som celkom milo prekvapený. Je čím ďalej ťažšie natočiť kvalitný vojnový film, kde by nešlo iba o bombastické bojové scény. Oslovil ma najmä po dramatickej stránke. Tiež je tu niekoľko scénok, ktoré stoja za zamyslenie a ľahko sa vryjú do pamäte. Postavy boli sympatické a človek si k nim ľahko nájde cestu. Samozrejme, nie všetko vyšlo a nájdu sa tu aj nudné miesta, ale na slabší nadpriemer to určite má. 70/100

Špióni odvedle (2016)

Nečakane príjemná a fajnová komédia na upršané popoludnie. Nič moc extra, ale pár scénok sa po humornej stránke vydarilo veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Jediné pozitívum, ktoré tu vidím je celkom zaujímavo urobený bubák. Chýbala ale výraznejšia hororová atmosféra, aj keď zopár scénok s tým vyšinutým bratom sa zadarilo. Príbeh samotný bol taký nemastný-neslaný a po mysterióznej stránke kostrbatý, skrátka nič čo by zaujalo. Veľmi slabý priemer. 50/100

Armáda lupičů (2021)

Celkom dôstojný prequel ku Army of the Dead. Horor to samozrejme nie je ani náhodou, len to zbytočne pletie a takto si film nepozrú tí, čo sa tohto žánru boja. Ide o také celkom príjemné a decentne akčné dobrodružstvo, kde najzaujímavejšími scénami boli samozrejme otváranie tých trezorov. A Matthias Schweighöfer bol skvelý ako obyčajne. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Otec, který pohnul horou (2021)

Rumunské filmy sú zvyčajne veľmi dobré, najmä drámy, no ale toto je rozhodne to najhoršie čo som z tejto krajiny videl. Nezáživné až tak veľmi, že som skoro ošedivel. To tam len chodí pánko po hoteli, potom prechádzanie sa po svahu a vyplakávanie, že sa mu syn stratil "tam hore". Potom ukáže aký má vplyv a zavolá svojich kamošov na pomoc, ktorí si postavia priamo pri hoteli federálnu ústredňu pátra a spraví sa tu zápletka ohľadom nelegálnosti zameriavania telefónov. To je asi tak celé. Potom už len lopatka do ruky a zhŕňať sneh. To je celé. A koniec? Na to je len jedno slovo - rozčarovanie. Totiž končí to v pohybe, lopatka stále hrabe a hrabe.... Možno až do jari, neviem.... No skrátka kardinálna nuda a ohromujúca strata času. 30/100

Přežít! (2008) (seriál)

Celkom fajn postapo miniseriálik, ktorý dobre mapuje chovanie sa ľudí v krízových situáciách. Páčili sa mi aj tie zmeny charakterov, ktoré u niektorých nastali. Napríklad tá politička, no hnus.... zavesiť za nohu do prievanu. Škoda toho konca, je to nedorobené. Určite počítali s ďalšou sériou, ale asi už nedostali financie, neviem.... Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

Tím tvrdší je pád (2021)

Vitajte v zázračnej krajine, kde je možné všetko, aj čierny western. Chápem, že niekto si na tomto pošmakuje, mňa to však uráža. Keby to bolo opačne a všetky postavy hrali iba bieli, pričom čierni by slúžili iba na strieľanie a hrali by len takých pricmrndálkov, tak by sa určite zdvihla vlna nevôle. Ani vlastne neviem, či je to v našej ultra modernej korektnej spoločnosti ešte možné. Tú scénu s bielymi a bielym mestom kde nedošlo ani k jednému výstrelu som síce pochopil, ale zdá sa mi to trápne. Už je toho skrátka dosť, černošské vyplakávanie mi už ide hore krkom. Už len čakám, že Lenina si zahrá Idris Elba a ešte za to dostane aj Oskara. Aby som bol spravodlivý a korektný aj ja, tak jedna hviezda za akčné scény. Zvyšok je ako z inej planéty. Ďalší dôkaz, že spoločnosť a kultúra všeobecne stráca rozum. 20/100

Doteky osudu (2012) (seriál)

Niekto si tento seriál chváli, niekto zase naopak a ja to plne chápem. Je ťažké zaujať k tomuto nejaký jasný a jednotný postoj. Celý seriál je totiž ako na hojdačke. Nájdu sa tu skvelé časti, no tiež také, pri ktorých poklipkávate očami. Herci ale boli fajn a príbeh sa zaujímavo uzavrel. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Gettysburg (1993)

Škoda tej zbytočnej uťahanosti. Tá by samozrejme nebola na škodu, keby bola chápaná úplne inak. A nie v štýle trápnych rečí, dlhých preslovov a patetických prejavov. Bitka pri Gettysburgu si zasluhuje svoj priestor, no dalo sa to podať aj zaujímavejšie. Tiež by som sa viac zameral na niektoré hlavné postavy. Napríklad formou nejakého zaujímavého flashbacku do ich minulosti a podobne. Lepší priemer. 65/100