Velvet Buzzsaw (2019)

V prvom rade, tá nálepka "horor" iba mnohých odradí, čo je na škodu, pretože takto film zbytočne stráca časť publika. O horore v tomto prípade je hovoriť naozaj ťažko. Príbeh bol síce taký kostrbatý, a nudnejšie odvyprávaný, no oceňujem ten nápad a myšlienku. Mám rád filmy s tajomnými predmetmi, záhadnými vraždami.... a rovnako tiež nemám rád snobov. Takže priemer. 60/100

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Tak toto sa vážne podarilo, pozeral som na to ako puk na nové vráta - ten láskavý Svěrákovský humor sa vám tu zaryje až pod kožu. Niektoré dialógy by som počúval aj do rána ďalšieho dňa. Super. Dokonca ani samotný krimi príbeh nebol zlý. Keď si k tomu pripočítam celú plejádu špičkových českých hercov tak nie je o čom, jasný plný zásah.

Nejlepší z gladiátorů (2003) (TV film)

Filmy zamerané na toto časové obdobie mám veľmi rád, škoda, že je ich tak málo. Teda aspoň pre mňa určite. V tomto prípade bol síce príbeh slabší, a to aj napriek tomu, že obsahoval skoro všetko, čo by ho mohlo robiť atraktívnym - romantiku, pomstu, priateľstvo... no spolu dohromady to akosi nefungovalo. Jednotlivé zápasy však boli urobené celkom slušne, len škoda, že ich bolo tak málo. Najviac ma ale rozčuľovala hudba, ktorá mi miestami pripomínala vanutie teplého a precukríkovaného sladučkého vetríka povievajúceho kdesi v červenej knižnici od Rosamunde Pilcher. Priemer. 60/100

Temná zákoutí (2006)

Nepopieram, že to na určitých miestach nemalo slušnú mysterióznu atmosféru, ale ako celok to spolu nefungovalo. Príbeh bol upatlaný a zrobený akoby na kolene presne podľa šablóny podobných viacvrstvových dejových liniek, čiže nuda. Jediné čo ešte stálo za to bola samotná Thora Birch. Podpriemer. 40/100

Deník malého poseroutky: Výlet za všechny peníze (2017)

Nové obsadenie postáv dobrý dojem nekazí, veľmi rýchlo som si zvykol. Nechápem to nízke hodnotenie. Podľa môjho názoru je veľa omnoho slabších rodinných komédií, ktoré sú prijaté lepšie, čo nie je fér. Je tu z každého rožka troška, niečo pre menších, niečo pre pubertiakov a spoločne jedna veľká rodinná zábava. Trápnosť, ktorá sa tu ale dokázala premeniť na funkčnú zábavu. Nadpriemer. 75/100

Vše je pravdivé (2018)

Film je rozhodne iba pre skalných fanúšikov W. Shakespearea a všetkého čo sa jeho týka, podobných akým je napríklad K. Branagh. Ja som však skoro z toho dostal mŕtvicu - banálny, rozťahaný dej, ktorý v prvom rade ubíjajú nezáživné dialógy, točiace sa v podstate iba o pár veciach, a to o synovi, jeho smrti a dedičstve. Hlavná postava si tam len tak chodí, pracuje v záhradke, alebo sedí za stolom s múdrym výrazom na tvári, ktorý by bol OK, len keby to nebol prejav len tak navonok, pretože vo vnútri vážne o nič nešlo. Divák sa tak jedine dozvie to, ako zomrel Williamov syn Hamnet. A to sa tu rieši skoro celý čas. Jediné čo za niečo stálo bola výprava a kostýmy. Podpriemer. 40/100

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

K tomuto snímku sa už podľa môjho názoru nedá zaujať objektívne stanovisko, pretože si tu v tomto prípade vzal čas za svoje. Určite inak vnímal film dobový divák a inak ho vníma divák dnes. Predtým to bola určite humoresková pecka, teraz už len taký ošumelý humor s náznakom trápnosti, ktorý ale ešte stále dokáže trochu pobaviť, resp. dejová linka príliš nenudí aj keď je väčšinou banálna. Takže zaujímam neutrálne stanovisko, myslím, že tak to bude najspravodlivejšie. Priemer. 60/100

Yellowstone (2018) (seriál)

Vzhľadom k tomu, že sú mi tie končiny dôverne známe, keďže som v Yellowstone pracoval, tak asi nebudem celkom objektívny. Obsahová stránka má občas svoje muchy, miestami to zachádza až príliš do politiky na úkor osobného života hrdinov, ktorý ma teda bavil podstatne viac, no rád preto prižmúrim oko. Drsné, kruté a špinavé.... moderný western so všetkým čo k tomu patrí. Pekný kontrast, na jednej strane je tu všetko čo aj v klasike - kone, kovboji, indiáni, strieľačky.... no na strane druhej tu lietajú vrtuľníky a jazdia autá. Zaujímavé. Len som si nie istý, či je to to najlepšie a zároveň to najhoršie z Ameriky. Inak tá príroda tam vám zoberie dych, to je niečo prenádherné, na to sa nedá zabudnúť. Slušný nadpriemer. 80/100

Grace už není (2007)

Pekným, priam až poetickým spôsobom natočená dráma o tom, že niektoré pravdy sa len ťažko vyslovujú... Čo sa týka obsahovej stránky, na danú vec mám svoj názor a ten sa diametrálne odlišuje od toho Stanleyho. Navyše pokiaľ ide človek človek šíriť "demokraciu" do sveta, tak musí počítať s tým, že sa už nevráti. Myslím, že rečiam typu "musíme brániť slobodu" , "chránime náš americký národ" a podobne, tak tým už dnes nikto neverí. Možno len ten najväčší tupec. Takže obsahová stránka ma dosť iritovala, no oceňujem to spracovanie a herecký výkon. To bola extraliga. Nadpriemer. 75/100

Mrtví neumírají (2019)

Celkom slušná satira na konzum, aj keď v niektorých miestach to Jim Jarmuch trocha prehnal, čo možno niekomu potom mohlo pripadať trápne. Určite ale oceňujem ten bohatý mix metafor, kde sa v jednom hrnci miesi všetko možné, od kritiky spoločenského správania až po konšpiračný fenomén mimozemšťanov šmrncnutý pár odkazmi na tradičné kultúrne dedičstvo. Tiež som si užil širokú paletu mojich obľúbených hercov, navyše ktorým často vyjde z úst aj vtipná hláška. Perfektný bol najmä S. Buscemi. Škoda toho záveru, prišiel mi už trocha za čiarou a neoslovilo ma to, hlavne v súvislosti s narážkami na autora, čítaní scenára a pod. Lepší priemer. 65/100