Kuky se vrací (2010)

No musím uznat že nakonec JO. Honza Svěrák nikdy nespal na vavřínech a nikdy nestál o to točit stále stejné filmy. Díky tomu je každý jeho film jiný. Ať už se jednalo o road movie anebo o válečné drama. První půlhodinu mi u Kukyho dělala problém loutková originalita. A ani posléze jsem nic světoborného nesledoval. Musím ovšem uznale konstatovat že Kuky má co rozhodně co nabídnout. Příběh hezky dětský, morální ponaučení (je třeba vážit si moudrosti starších) a v neposlední řadě jsou to hlasy loutek. Kdy se ještě poštěstí že by se na plátně sešli v jednom filmu Svěrák, Kaiser, Macháček, Lábus, Čtvrtníček, Liška, Postránecký, Vetchý, Schmitzer, ... Krásný film plný lásky, natočený s láskou. Chtělo by to ještě druhý díl. PS: V roce 2017 se žádný extra zázrak nekoná a podobně jako ostatní Svěrákoviny je i tahle těžko odolávající zubu času. 60%

Casper (1995)

Trošku se stydím za své hodnocení, ale Casper šel úplně mimo mě, ani jednou jsem nepocítil že by se mi na tváři objevil úsměv. Zajímavé byly menší camea (Aykroyd, Gibson, Eastwood), tím pozitiva ovšem končí.

Touha po pomstě (2010)

Rodinné drama se potkalo s Martyrs a ještě si na závěr pro nás tvůrci připravili šokující odhalení. Ono to odhlanení sice nebylo zase tolik nečekané, protože to týrání musel scénárista nečím vykompenzovat. Řeknu narovinu že z Tortured nejsem kdovíjak unešený, přestože film uteče vzhledem ke své délce jako voda. Spousta věcí mi přišla dost amatérských a i oba truchlící rodičové se ve svých emocích střídali způsobem "každý chvilku tahá pilku". Pokud má někdo zájem o podobnou Saw variaci určitě bych doporučil Collectora. PS: Zdálo se mi to nebo je Erika Christensen neuvěřitelně podobná Reese Witherspoon?

Muž ve stínu (2010)

To hodnocení tady je nějaké divné! Protože Muž ve stínu je suveréně nejlepším politickým mysteriózním thrillerem posledních let (těžko srovnávat s Prokletým ostrovem, který je přecejen trošku jiný). Krásně je poznat že již knižní předloha musela být vynikající. Ewan McGregor skvěle padnoucí, totéž by se dalo ovšem říci o všech hercích. Líbi se mi že divák je pomalu veden k závěrečnému rozhodnutí, které překvapivé rozhodně bylo. Polanski je prostě umělec a mě mrzí že jsem si na jeho Ghost Writera nenašel čas dříve. V dohledné době budu muset učinit projekci číslo 2. 90%

Extrakt (2009)

Příjemná komedie na téma co vše se může pokazit v jedné menší výrobně. Čekal jsem podobný typ jako Fast Food Nation. Ben Affleck opět podal dosti slabý výkon a nepomohly mu ani dlouhé vlasy. Já mu toho feťáka prostě nežral. Mám slabost vždy pro postavy, které hrají J. K. Simmons (každého zaměstnance pojmenoval Dinkus) anebo takový David Koechner. Ze zbylých (ne)herců mě zaujal Kissácký symbol Gene Simmons. Extract neurazí, nenadchne, za pár hodin si nevzpomenu na nějakou vtipnější chvilku, přesto se nejedná o zbytečně strávený čas.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

První hodinu jsem si myslel že hodnocení tady je děsně nespravedlivé. Ovšem druhá půle mu dává za pravdu. Jakmile dorazí Němci začne být snímek naprosto neukočírovatelný. John Madden, který má na svědomí Zamilovaného Shakespeara, totiž dokáže vložit spoustu citu do romantických scén, ale také dokonale pohřbít válečnou akci. Nicolas Cage slušný výkon a Penélope Cruz další odhalené scény.

Terč (1997)

Takže rozmazané běžící scény, useknuté záběry, inu stříhalo se o 106. Výborné cameo Sammo Hunga. Kompletní demolice domu. Film trvá pouhých 75 minut a závěr nám poskytuje měrou vrchovatou, tentokrát bez rušících titulků nevydařené scény. Zvláště cirkulová pila je neskutečně krutá! Musím ovšem jedním dechem konstatovat že Hollywoodská produkce poskytuje po příběhové stránce slabší Chanovky. Rachot v Bronxu jen solidní, Mstitel beze jména ušel, Medailon, Tuxedo, Chůva v akci = hrůzostrašné. PS: Raději jsem se po zkouknutí filmu přesvědčil jestli neexistuje nějaká Directors Cut. PS2: Akce je ovšem stále napaditá a vydařená. 50%

Triangle (2009)

Já to nějak moc nepochopil, to jako byla mrtvá a vše byl jen sen? Dalo se to vůbec nějak chápat? Lámal jsem si hlavu jak to jen šlo a nějak jsem tohoto křížence Smrt přichází v bílém a Na hromnice o den více, nepobral. Podruhé jsem pochopil určitě více a držel jsem se statečně do 70. minuty. Potom jsem pochopil že vlastně sledujeme příběh jedné a tatáž osoby a tím pádém mě příběh dával více smyslu. Sledujeme 3 nalodění a ve smyčce po třech se naše hlavní postava stále více posunuje k nevyhnutelnému. 60%

Bitch Slap (2009)

Chtělo by se říct že podobný typ filmu tady dlouho chyběl ... bohužel myslím že ani nechyběl, film je hrozná capina. Musím ale uznat že po počátečním rozčarování, kdy jsem opravdu to chtěl několikrát vypnout a jen silou vůle jsem odolával, sem nakonec na filmu zpozoroval několik celkem povedených scén. PS: Nedá mi to spát, Bitch Slap je tak strašně blbé, až je to celkem dobré. Čert to vem, přidávám hvězdu.

Kluci jsou zpět (2009)

V poslední době jsme byli zvyklí vídávat Clive Owena v akčnějších věcech, přesto musím uznat že mu role ovdovělého muže slušela. Nic na tom nezměnil ani fakt že jeho syn je totální rozmazlenec, kterému je dovoleno vše co si umane. Nejsem ovšem specialista na výchovu dětí, takže těžko posuzovat. Film mi místy připomněl atmosféru některých Hallströmových filmů. Prostě čas plyne a plyne a ....