Zabijáci (2014)

Tahle dvojice, nebo možná s asistentkou trojice, mne docela baví. Hlavně alkáč Karl. Pokaždé to má zajímavou atmosféru a pokaždé se mi líbilo, jak si detektivové všímají drobných detailů, které je vedou k dalším stopám. Nicméně (a to mi vadilo i u toho dílu s dětma, u kterýho nevím, jestli byl předtím, nebo až po tomhle) na zábavnosti ubírá, když člověk dopředu zná pachatele. A tentokrát to ubíralo hodně. V podstatě jde jenom o to, na čem ho detektivové dostanou. I tak jsem se ale solidně bavil.

Dárek do cely č.7 (2019)

Nápad skvělej, atmosféra hezká... Je to celé trochu naivní, ale proč ne. Asi mi vadily jen tři věci. 1) Hlavní herec se občas neudrží a jede "full retard", což, jak každý ví, není cesta k Oskarům. 2) Je tam hodně vidět, že už se točilo v Erdoganovskem Turecku, takže všichni vojáci jsou oholení, sekulární a zlí, kdežto hodní jsou pobožní. 3) Občas se to moc vleče.

Fraška (1992)

Kdyby to byl stejný styl jako v první půlce po celou dobu, dal bych 5. Ale duha půlka už je vic bláznivá (přehnaná) komedie v divadelním stylu a bavila mne o kousek min. I tak je to ale povedená jednohubky.

Nesnesitelná krutost (2003)

Spíš jsem čekal, že to bude Nesnesitelná blbost, ale nakonec to byl celkem slušný průměr. Film je - jako většina rom/kom - zábavnější v první půlce, když to je víc kom než rom. Takže doporučuju koukat do půlky a zbytek si domyslet, díky čemuž ušetříte zhruba 45 minut.

Říjnové nebe (1999)

Líbilo, dojalo, místy pobavilo, ale ničím nepřekvapilo.

Casting na lásku (2020)

Viděl jsem půlku. Tady je seznam míst, kde jsem se zasmal: // update 2022: dokoukal jsem to s trochou soustředění a jsem laskavejsi. Místo nuly dávám dvě. Je to pořád slabý, ale třeba ta hlavní herečka působí sympaticky a pár věcí tu vtipných je. Jinak scénář a režie tragická. A možná by stálo se zamyslet nad trochu lepším product plejsmentem. "No, chtěl Bandi, dostal Bandi."

Slavnosti sněženek (1983)

Spousta hlášek, ale Postřižiny byly lepší a Vesnička o hodně lepší.

Tři vteřiny (2019)

"Béčko" je asi přesný hodnocení. Dokoukal jsem to, ale strašně moc věcí mi lezlo na nervy. Hlavně, že se postavy nechovají racionálně a zoufale hloupý konec.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Výborný start, dobrá atmosféra malého města se spoustou složitých vztahů, poněkud zbytečné linie s lesbickou dcerou a s spisovatelem, postupná gradace, ale na konci poněkud zklamání. Kate Winslettová překvapila, hraje dobře.

Nikdo (2021)

Takhle nějak si představuju akční film dneška. Má to v sobě něco z 80. přehnanosti a něco z ruské drsné školy s příjemným nenápadným černým humorem ("Dej sem hodinky, ale hlavně mi KURVA DEJ NÁRAMEK S KOČIČKOU" nebo "Mám hodně brokovnic, protože jsi přivedl hodně Rusáků."). Poslední dobou jsem koukal na ruské akční filmy (Bratr, Náklad 200, Žmurki) hodně a Nobody si z nich vzal to nejlepší, včetně mého oblíbence Alexeje Serebrjakova, a přidal k tomu americké peníze, které se zkrátka na kvalitě provedení projevily. Hudba, kamera, střih, to všechno tu funguje perfektně, hlavně u přestřelek nebo automobilových honiček. Režisér Najšuller je zjevně talent, o něm ještě uslyšíme. Jestli mám nějakou výtku, tak snad jen, že mě víc bavilo pojetí bitky v buse, kde i hrdina nějakou tu ránu utrží, než masakr proti desítkám nepřátel, ale to je drobnost. Možná je 5 hvězdiček hodně, ale v rámci žánru si je rozhodně zaslouží.

Časové pásmo bylo změněno