Deník Bridget Jonesové (2001)

Původně jsem myslel, že to bude romantický nesmysl, ale není tomu tak (resp. není tomu tak zcela). Bridget je jako lehce obtloustlá třicátnice, hledající toho pravého, fakt zábavná. Její zlotřilý šéf Hugh Grant je luxusní a Colin Firth ve svetru s jelenem taktéž.

Plnou parou vzad! (2002)

Jak Gooding tak Sanz strašlivě přehrávají, až z toho oči bolí. I vtipy, které by mě jinak dokázaly pobavit, takhle vyzní do trapnosti. Jediná udělená hvězdička je za ex-Bonda Rogera Moore, který je tu opravdu postarší noblesní gay par excellence.

Láska a smrt (1975)

Jeden z nejlepších Allenových kousků. Neskutečné dialogy, místy naprosto absurdní humor plný odkazů nebo různě pokroucených citací z klasické ruské literatury (ale i na různé seriózní filmaře - hlavně Bergmana). Pekelné je, že proud fórů se nezastaví prakticky po celou dobu, takže těžko najít nejlepší kousky.Já osobně mám hodně rád scénu s výcvikovým seržantem carské armády, která je černoch, scény z hrdinova dětství (otec coby vlastník "kousku půdy", tajemný sen s tančícími číšníky) a pak v podstatě všechny scény, kde Allen v důstojnické uniformě balí petrohradské krasavice. "Zabil bych vás, kdybyste byl opravdový muž" "Já jsem opravdový muž" "Myslel jsem o něco menší opravdový muž."

Připoutejte se, prosím! (1980)

Bláznivá komedie tria Z-A-Z z doby, kdy měli hodně dobrou formu. Film má dobře osahaná všechna ta klišé různých katastrofických filmů, takže se na palubě setkáte s nemocným děvčátkem, jeptiškou, teroristou (tím si nejsem 10ˇ0% jistej), hysterkou..... Podobně jako v bláznivé střele, i tady je spousta prvoplánových gagů, stejně jako hromada odkazů a sofistikovaných dvojsmyslů. Jasně, ne každý vtípek je ještě po skoro 30 letech od natočení třeskutě vtipný, ale sypou se v takové kadenci, že na jeden nepovedený připadají čtyři vynikající.

Spiknutí (1997)

Na rozdíl od jiných filmů s Melem Gibsonem je tenhle poněkud překombinovaný a místy chaotický. Mel hraje standardně (celkem dobře), Julia Roberts taky standardně (celkem špatně) a kapitán Picard za celý film nevystřelí na Klingony ani jedno fotonové torpédo.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Děj ve zkratce: Odehrává se to celé v Beverly Hills a hraje tam Brendn, Brenda, Kely, Stýv, Dejvid, Dona a Dylen a je mezi nima hromada zajímavejch interakcí. Kely p.....a se Stývem, ale už s ním n.....á. Chtěl by s ní p...t Dejvid, ale nakonec je rád, že p...á aspoň Donu. On by ale stejně Kely p....t nemoh´, protože je to jeho sestra, jelikož Dejvidův táta p...á s mámou Kely. Dona chlastá, ale pak se vyléčí. Nedivím se jí, p....t s Dejvidem musí být dost hrozné. S kým p....l Brandon už se nepamatuju, ale určitě ne s Andreou Cakrmenovou. Ta se mu nabídla, ale on jí krutě odmítnul. Nakonec p.....a s nějakým černochem (asi jediným v celým seriálu). Brenda je sestra Brendna a p.....a s Dylenem, kterej se na ní ale vykašlal, a pak p....l Kely. Jak říkám, je to fakt super zábavnej seriál ze života.

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Tak tohle si představuju pod pojmem "tepání nešvarů". Humoru je pomálu, Sobota s Nárožným jsou prkenní.

Olověná vesta (1987)

Tenhle film má dvě poněkud nesourodé části. Osobně patřím k těm, kteří považují za lepší tu první (výcvikový tábor, proměna mladých branců v zabijáky od námořní pěchoty, brutální drill instructor, šikana....). Druhá polovina, která se odehrává ve Vietnamu, je pro mně dost obtížně uvěřitelná a příliš umělecká, úplně z toho čiší, že Kubrick ve skutečné válce nebyl. Hlavně dialogy jsou místy křečovité - takhle by prostě nevzdělaní vojáci nikdy nemluvili. Viz např. scéna, kdy jeden z vojáků při odpočinku cituje část bilbe o obrech, kteří kráčí krajinou, dialog Jokera s generálem nad masovým hrobem nebo "Aint war hell¨ kulometčíka z helikoptéry. Stone možná není až takový umělec, jakým byl Kubrick, ale válečné filmy mu rozhodně věřím mnohem víc - ať už Četu, Salvador, nebo Born on the 4th of July. // technická poznamka: full metal jacket není žádná" olověná vesta", je to celoplášť, čili střela plně obalená kvůli lepší průraznosti. Ten překlad je úplná blbost.

Trestná lavice (2005)

Sandler mi vždycky přišel jako takové šklebící se pako, které neumí moc hrát a točí komedie, které nejsou vtipné. Ale tentokrát tomu tak není - tahle komedie je vcelku svižná, místy vtipná a s povedenou sportovní částí. Celkově slušných 60 %.