Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Děj ve zkratce: Odehrává se to celé v Beverly Hills a hraje tam Brendn, Brenda, Kely, Stýv, Dejvid, Dona a Dylen a je mezi nima hromada zajímavejch interakcí. Kely p.....a se Stývem, ale už s ním n.....á. Chtěl by s ní p...t Dejvid, ale nakonec je rád, že p...á aspoň Donu. On by ale stejně Kely p....t nemoh´, protože je to jeho sestra, jelikož Dejvidův táta p...á s mámou Kely. Dona chlastá, ale pak se vyléčí. Nedivím se jí, p....t s Dejvidem musí být dost hrozné. S kým p....l Brandon už se nepamatuju, ale určitě ne s Andreou Cakrmenovou. Ta se mu nabídla, ale on jí krutě odmítnul. Nakonec p.....a s nějakým černochem (asi jediným v celým seriálu). Brenda je sestra Brendna a p.....a s Dylenem, kterej se na ní ale vykašlal, a pak p....l Kely. Jak říkám, je to fakt super zábavnej seriál ze života.

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Tak tohle si představuju pod pojmem "tepání nešvarů". Humoru je pomálu, Sobota s Nárožným jsou prkenní.

Olověná vesta (1987)

Tenhle film má dvě poněkud nesourodé části. Osobně patřím k těm, kteří považují za lepší tu první (výcvikový tábor, proměna mladých branců v zabijáky od námořní pěchoty, brutální drill instructor, šikana....). Druhá polovina, která se odehrává ve Vietnamu, je pro mně dost obtížně uvěřitelná a příliš umělecká, úplně z toho čiší, že Kubrick ve skutečné válce nebyl. Hlavně dialogy jsou místy křečovité - takhle by prostě nevzdělaní vojáci nikdy nemluvili. Viz např. scéna, kdy jeden z vojáků při odpočinku cituje část bilbe o obrech, kteří kráčí krajinou, dialog Jokera s generálem nad masovým hrobem nebo "Aint war hell¨ kulometčíka z helikoptéry. Stone možná není až takový umělec, jakým byl Kubrick, ale válečné filmy mu rozhodně věřím mnohem víc - ať už Četu, Salvador, nebo Born on the 4th of July. // technická poznamka: full metal jacket není žádná" olověná vesta", je to celoplášť, čili střela plně obalená kvůli lepší průraznosti. Ten překlad je úplná blbost.

Trestná lavice (2005)

Sandler mi vždycky přišel jako takové šklebící se pako, které neumí moc hrát a točí komedie, které nejsou vtipné. Ale tentokrát tomu tak není - tahle komedie je vcelku svižná, místy vtipná a s povedenou sportovní částí. Celkově slušných 60 %.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Tohle je fakt panoptikum... ale souhlas s Gemini, jako ukázka raně kapitalistické módy a kultury obecně je to poučné.

Takoví normální zabijáci (1994)

Jak mám jinak Stonea rád, tak tohle se mi nelíbilo. Technická stránka filmu, zvukové i vizuální nápady, kombinace různých formátů (kruté dětství ztvárněné jako sitcom), to všechno je ok. Ani proti násilí ve filmu v zásadě nic nemám, ale tady mi nepřišlo ani alarmující (jako třeba v Mechanickém pomeranči) ani vtipné (Pulp Fiction, Gauneři). Tady mi přišlo samoúčelné a nudné. Skoro mi přišlo, jakoby autor chtěl filmem pranýřovat glorifikaci násilí v médiích, ale přitom jej ztvárněním glorifikoval sám.....

Svědkyně (1991) (TV film)

"Jak, že jsme za 30 let nikde nebyli? Vzpomeň si třeba na takovou Stráž." :-)) Kultovní hláška, která se spolu s obvyklou odpovědi "Jdi do prdele i s tou posranou Stráží!" u nás doma celkem zabydlela. Bohdalka v roli uklízečky, která má šanci poprvé v životě být důležitá, naprosto exceluje.

Z pekla (2001)

Je to ponuré, napínavé, Depp hraje výborně.

Muž s červenou botou (1985) odpad!

Někdo, kdo neviděl Le grande blonde... s Pierrem Richardem by snad mohl dát i hvězdičku. Já nemůžu. Hankse obecně moc nemusím a tady už to byla až fyzická nechuť.