Mystery Men (1999)

Nebylo to úplně špatný, ale abych se opravdu alespoň tříhvězdičkově bavil by muselo být fórů víc a musely by mít maličko ostřejší ražení.

Závist (2004) odpad!

To už musí být, abych nedokoukal něxco, za co jsem vysolil v DVD půjčovně 50 Kč + zálohu. Tohle jsem nedokoukal, nešlo to.

Manchurianský kandidát (2004)

Je to takové celé mysteriózní, ale nemá to spád a spousta věcí je pro mne na hranici uvěřitelnosti. Ale dokoukal jsem to, protože jsem byl na pointu docela zvědavý (a pak zklamaný, protože jsem čekal, že bude nečekaná, a ono ne).

Moje krásná čarodějka (2005)

Dovolil bych si citovat Homera Simpsona: "NÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚDÁÁÁÁÁÁ" Hvězdičku jsem dal jenom proto, že je Nicole Kidman opravdu pěkná a bylo mi líto jí přepnout.

Salvador (1986)

Film má postupný náběh, ale rozhodně to není nuda. Už od první chvíle, kdy Boyle přejede hranice El Salvadoru, je zřejmé, že je to horká půda. Postupně se napětí zvyšuje, film graduje a dokáže pořádně vtáhnout do děje. Finále je... ale to neřeknu, to by nebylo fér. Ale je dobré.Každopádně jako pohled na ozbrojený konflikt očima neozbrojeného člověka, kolečka v obrovském stroji dějin, je to hodně dobré a věrohodné... ..... ..... ..... ...... ...... Herecké výkony jsou vynikající, u Jamese Woodse je škoda, že další takový film už nenatočil. Ale i ostatní herci, včetně Latinos, hrají dobře..... ..... ..... ..... ...... ....... ....... ....... Neznám přesně historii střední Ameriky, abych mohl posoudit, nakolik je Stone nestranný, ale vzhledem k jeho politickým preferencím předpokládám, že levicové rebely vykresluje jako o něco menší dobytek než skutečně byl. Nijak zásadně to ovšem filmu neublížilo. Stone je jeden z mých neojoblíbenějších režisérů a tímhle (neprávem!) pozapomenutým filmem u mne zase o kousek stoupnul. Je vidět, že válka je téma, které umí ztvárnit výborně.

Profesionálové (1977) (seriál)

Tak tohle je Old School v tom nejlepším slova smyslu. Dva super-drsný policajtský machové v superdrsnejch 70. a 80. letech se proháněj ve Fordu Cortina a chytaj kriminálníky. Tohle je prostě super. A ta mňůůůzik.....

Černá věž (1985) (seriál)

Vynikající TV detektiovka podle PD James. Se skvělou atmosférou, charismatickým inspektorem Dalglishem, skvělou hudbou. Nejlepší na tom všem je, že je divák od začátku až do konce udržovaný v napětí, indicie přicházejí postupně a člověk si je skládá spolu s detektivem.

Svět ve válce (1973) (seriál)

Výborný dokumentární seriál o 2. SV. Moc se mi líbila kombinace fundovaného komentáře a archivních obrazových záznamů. Nejlepší jsou v zásadě dvě věci - jednak, že autoři nebyli líní a sehnali unikátní obrazové materiály po muzeích a historických institutech po celém světě, a za druhé to, že se celá věc točila 27 let po válce, takže tam vypráví hodně přímých účastníků, a to z obou stran soupeřících bloků. Je docela neobvyklé, když o vyhlazovacích táborech vypráví nejdřív několi vězňů a pak bývalý poddůstojník SS.

Da Ali G Show (2003) (seriál)

Někdy mi přijde, že to je taková britská varianta České sody, která si ale navíc dělá z lidí srandu, aniž by je na to upozornila. Namátkou třeba Aliho rozhovor s ochránci zvířat, zda jim taky přijde skvělé, když svého psa naučil díky intenzivnímu bití dělat "Wicked".

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Jo, mordparta, to byli chlapící... Bouše, Brůžek, rada Vacátko.... ... Síla tohohle seriálu je v tom, že má perfektně ztvárněnou tehdejší dobu, takže jakmile to pustíte, úplně na člověka dýchne první republika.