Den pro mou lásku (1976)

Průměrný film se průměrnými herci (v případě Harapsa "herci") o tom, jak manželům zemře dítě, což je dost zasáhne, ale nakonec a si udělají nové. Hapkova repetetivní hudba sem moc nesedí.

Úkryt v zoo (2017)

Dějiny ghetta ve Varšavě a vlastně i v ní samotné za války byly dost zajímavé. Dá se z nich proto postavit spousta zajímavých příběhů. Což je i tenhle. Jenom je strašně špatně natočenej. Postavy jsou papundelkový, chování postav nevěrohodný a výprava poněkud levnější, než by měla být (že tu hraje Praha místo Varšavy už beru s rezervou).

Karate Kid (2010)

Původní Karate Kid neni žádný veledilo, ale má to nějakej nápad, průběh a smysl. Vůbec nechápu, proč měl někdo potřebu ho předělávat, a ještě navíc s malým Smithem, kterej zdědil talent po otci. Zbytečnej film.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jakmile se něco odehrává v minulosti, mám na film určitý nároky, co se týče věrnosti odrazu té doby. Kdyby to Richie dal jako fantasy ve fiktivním světě, byla by to prostě jenom taková vizuálně zajímavá blbárna. Jenže Artušova legenda má dost jasný časový zařazení někam do 200 let po pádu Římské říše. To byl chudej, ale jakože fakt chudej středověk, kde ani kralové nežili nějak okázale. Tohle je spíš něco jako blábolivá Hra o trůny.

Holka na roztrhání (2002)

Aby byl film komedie, je tam potřeba mít věci, které jsou vtipné a lidi se jim můžou smát. Problém tohohle filmu je, že tam nic takového není. Zůstává romantický film s průměrnými a podprůměrnými herci.

Gobseck (1985) (TV film)

Kolik toho člověk potřebuje, aby udělal dobrej film? Stačí čtyři papundelkový dekorace, pár dobrých herců a 200 let stará předloha? Jo. Stačí. Bohatě. Protože to pořád všechno dává smysl, lidi se chovají logicky a není potřeba spousta efektů a moderních píčovin.

V paprscích slunce (2015)

Už dlouho jsem se u dokumentu takhle nepobavil. Když se dával ten film dohromady, zjevně korejští úředníci nepočítali s tím, že jen odsouhlasit si scénář a hlídat lokace a lidi nebude stačit. Když to totiž točí Rus, který o upravování reality ví ze socialismu víc než dost, dost těžko si ho povodí... A nakonec si povodil on je. Celý ten film je sled schválených scén, ale pokaždé s nějakou drobností navíc, která to celé dostane do kontextu. Jen si mohl Manskij odpustit tklivý hudební doprovod ke scénám v metru, to mi přišlo trochu laciné. Metro ostatně nebylo o moc horší než to naše a lidi se cestou do práce taky tváří dost podobně. TOP SCÉNY: Tatínek Zin-mi je normálně novinář, ale ve filmu má určeno dělat inženýra v textilce (o čemž samozřejmě nic neví). Zin-mi u oběda vychvaluje přínosy Kimči. Stařičký veterán vypráví o sestřelování letadel ("Měli jsme pušky. Na ty se dá nasadit bajonet. A taky lehké kulomety. Ty znáte z filmů. A taky těžké kulomenty."), zatímco děti se snaží neusnout.

Chappie (2015)

Podle hodnocení bych čekal, že to bude nic moc, a přitom je to hrozně hravej a zábavnej film. Jakoby se tu smíchalo Číslo 5 žije s RoboCopem, E.T., Terminátorem a asi i spoustou dalších filmů. Scénář má svoje mouchy, to rozhodně jo, ale nějak jsem byl tentokrát k logice shovívavý. Tady je prostě nejlepší vypnout mozek a jenom se bavit, ať už akcí nebo humorem ("Ty alkoholiku! Vrať tatínkovi auto!" případně "Spinkej!"). Nějaké filozofické myšlenky by se tu našly, ale nemyslím, že by zrovna tenhle film měl ambici s nimi pracovat nějak zásadně moc. Celkově je rozkošné vidět dětského gangsta robota a jeho dobrodružství v Jo-burgu. A samozřejmě jsem se nemohl dočkat, až konečně vypustí Losa.

Rozčarování (2018) (seriál)

Humor ve Futurame mi přijde bližší. Tady je až příliš situacnich gagů. Ne, že by to nebylo vtipné. Rozhodně vtipnejsi než posledních asi 20 řad Simpsonu. Ale nějak to není ono.

Hledám Amy (1997)

Dokud jsou tam dva divno typy, co kreslí komiksy, je to ok. Což je asi prvních 7 minut. Potom už je to plný debat o nesmyslech, které nejsou vtipné, i když se o to strašně moc snaží. Vypnuto cca v půlce.