Spoorloos (1988)

Nečekaná a povedená věc. Dobrej pohled od počátku z obou stran. Napínavý a celou dobu zábavný, udrželo to mou pozornost. Přestože by v centru pozornosti měl být Max se svým hledáním pravdy, hlavní hvězdou je ten magor. A přestože je jeho počínání děsivé a zavrženíhodné, stejně se u něj budete místy smát, zvlášť když mu jako hudební doprovod jede rozverná francouzská harmonika.

Policie Modrava (2011) (seriál) odpad!

Viděl jsem jen jeden díl. Konkrétně "S3E1 Maily ze záhrobí". Nevím, kdy naposledy jsem viděl tak špatně napsané dialogy, které křečovitě deklamují špatně hrající lidé. Ovládl mne pocit absolutní trapnosti. Ale ne taková ta zábavná trapnost. Prostě jsem se jen styděl. Pak jsem to vypnul a šel si vymýt oči. Tohle už nikdy. Nikdy. Jo a abych nezapomněl, Satoranský to tady rozhodně nezachraňuje. Nevěřil jsem mu ani krkonošskýho Kubu a stejně prkenně hraje i tady.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Dobrá konverzačka, která se v první třetině tváří jako komedie, aby se pak stočila jinam. Hodně emocí, v naprosté většině negativních. Určitě povedený film. Někdy si na to asi zajdu i do divadla.

Tísňové volání (2018)

Poučení pro český film: když máte nápad a slušného herce, nemusíte natáčet pořád stejné kraviny, ale i s malým rozpočtem natočíte dobrý film. Má to svá slabší místa spíš z pohledu logiky (telefon z auta), ale jako celek to funguje, má to zápletku, zvraty i gradaci a mně to se to líbilo.

V cizí kůži (2011)

Pár vtipů. Ale celkově stokrát viděné a tam, kde by mělo být něco super navíc, tak to tam není.

Ricky Gervais: SuperNature (2022) (pořad)

Jo, pořád mne bavi, pořád to umí. Pořád umí lidi nasrat. Like that. Dost často jsem se smál nahlas.

Ulička hanby (2014)

Běželo to ženě u žehlení, tak jsem od toho nečekal nic. A dostal jsem fakt zábavnou věc, kde se hlasatelka po party bez auta a v kurvích šatech ocitne ve špatné čtvrti a musí se nějak dostat zpátky. Veškeré její interakce s domorodci a dvojicí policajtů jsou super.

Podzemí (2020)

Aktuálních 50 je myslím málo. Má to dobré herce i slušně rozehrane vztahy mezi postavami. Ty se navíc chovají logicky a vcelku uvěřitelně. Trochu by to ale mohlo víc odsejpat.

Hluboký řez (2020) odpad!

Udělali jsme náš obvyklý postup. Dali jsme tomu férových 15 minut. Během nich jsme došli k závěru, že jde o nějaký amatérský projekt s neherci. Alespoň tedy doufám, protože by mi bylo moc líto někoho, kdo by na tohle dal opravdové peníze.

Šampion Mike Tyson (1995) (TV film)

Celkem mě to bavilo a celkem to i sedělo k reáliím, co se týče života mimo rung. Potíž jsou zápasy, Spinks a ti ostatní. Mike byl těžký a svalnatý, ale přitom extrémně rychlý, pohyblivý, útočný. To ve filmu nesedí a to mi vadilo hodně.