Už je tady zas (2015)

Knížku od Wernese jsem četl a je výborná, vtipná. Hlavně díky tomu, že je psaná v ich-formě, kdy oživlý hlavní hrdina popisuje svůj pohled na moderní svět, který ne vždy chápe. Film je dobrý tak do půlky. Pak už tvůrcům dochází dech i humor. Občas si i trochu lacino vyřizují účty s politiky, které nemají rádi a tak je s A.H. propojují (bavorská CSU, AfD) a naznačují, ze kdo má třeba obavu z migrace, je vlastně fanda nacismu. I tak je to celkem solidní dílko, kterému by dost prospělo tak o 45 minut zkrátit.

Poslední aristokratka (2019)

Námět je celkem zajímavý a určitě z něj šla vytěžit legrace. Ale pak někdo došel k tomu, že tam obsadí Pavla "BE nic na vás nehrajeme" Lišku a Táňu a dá tam dialogy, které nebudou vtipné. Vysledek je klasická nuda. Zbytečný film. Zlatej Troška.

Všechno nebo nic (2017) odpad!

Tohle.uz je moc hloupý i na mne. Celá ta lacinost herců i postav je už přes. Trapný hry na milionáře v knihkupectví a vůbec... Opravdu musím tenhle odpad dotovat z daní? Proč?

Šťastný Nový rok (2011)

Dvě hvězdičky za kostýmy a scenérie. Jinak je to sračka. Jak říká žena, je to takový "rozhejbaný Elle". Zvlášť Prachař a jako-že-ředitel hotelu vyvolávají strašně silný pocity trapnosti.

Gieokeui bam (2017)

Jsem spokojenej. Přiměřeně napínavý, s dobrými zvraty a i když je to místy divný, pořád to docela dává smysl. Nechápu, proč Korejci můžou točit takový věci a u nás se furt produkujou státem dotovaný laciný vztahový sračky.

Matky (2021)

Skoro nevím, co poblejt dřív. Lacinou keyboardovou hudbu? Trapný scénář a toporný herce (ale i nezajímavý postavy, obojí)? Nejvíc asi absenci čehokoli vtipnýho. Prostě to není vtipný. A na rozdíl od jiných filmů tohohle typu si myslím, že tohle nepřijde vtipný ani ženskejm.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Takové střední tři. Byl jsem na tom kvůli dětem a těm se to líbilo. Na mne to bylo trochu slaboduché. Fajn je, že se to netváří jako víc, než to je s že to má místy i humor. A taky, že se to vešlo do hodiny a půl. To už dneska u komiksových filmu není běžné. Upřímně jsem ale většinu filmu zapomněl už u dveří že sálu.

Pirát silnic (2007)

Není to žádná intelektuální legranda, ale já jsem se docela často smál i nahlas. Sambergovy věci mě baví hodně. Tady navíc se spoustou 80s vtípků a narážek na filmy a estetiku tě doby.

Lístek do památníku (1975) (TV film)

Začátek byl slibný, ale v podstatě od momentu objevení té odtažité staré ženy s knírem mne to přestalo bavit. Neuměl jsem si ji představit jako největší píseckou krasavici, a zjevně ani Hoger ne, když ji skoro půl hodiny nepoznal.

Přes prsty (2019)

Viděl jsem z toho 20 minut a přišlo mi to spíš trapný a bez chemie. Usmál jsem se u vtipu o plameňákovi, kterému by šlo omotat carpaccio kolem péra.