Pohraniční pásmo (2000)

Trochu korejsky divný, ale dobrý. Dva mrtvý vojáci, dva zranění. Co se tam jen mohlo stát?

Jak přijít o život (1974) (TV film)

Dobrá inscenace. Postavy fungujou a Čepek super. Byl jsem spokojený.

Přísně tajné! (1984)

Z tvorby Z-A-Z asi nejslabší kousek, který jsem měl možnost vidět. Oproti Airplane! a.s Hot Shots nebo Bláznivé střele je tu slabší ten nosný příběh. Co se týče gagů, něco funguje (třeba že v NDR nosí uniformy Wehrmachtu a SS, nebo hymna, ženský olympijský tým a spousta slovních hříček), něco už je spíš trapné.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Není to úplně komedie, spíš takový "feel good" movie. Je tam kuchař a pomocník a syn a jezdí s food truckem. Delaji to poctivě, a tak se díky tomu prosadí. Herci fajn, kamera fajn, jídlo fajn a stopáž taky fajn (to už se dneska moc nevidí).

Trestanec (2017)

Béčko je asi nejpřesnější. Není to špatně zahraný, jenom je to hrozná blbost. A ke konci už opravdu hodně blbost.

Marianne (2019) (seriál)

Horory mají skoro vždycky někde logický mezery, pokud jsou tam nadpřirozený jevy. Ale k tomu se ještě vrátím. Tady to celkem filmově funguje. Zvlášť ze začátku s tou zlobabou je to hodně strašidelný. Pak už se člověk trochu otrká a je toho míň, ale i tak mě bavilo koukat. Postavy až na detektiva nejsou teda moc sympatický, ale i to se dá. Vlastně moje nejzásadnější výhrada je, že Marianne někdy funguje jen přes cizí tělo, ale někdy dělá i sama fyzicky náročné věci, třeba někoho táhne nebo mučí. Pak ale nedává smysl, proč potřebuje ty těla. A taky to, že může být jen na jednom místě a přesun zabere dost času, ale zase jindy se přesune během chvilky, jen aby třeba vystrašila spisovatelku. Ale to už jsem u hororů zvyklej, tak si s tím moc nelámu hlavu. Vlastně nejvíc nelogický bylo, když mají pistoli, s tou chvíli střílí, pak ji položí, a když ji pak jeden zvedne, řekne mu hrdinka, že musí natáhnout závěr. To je ale blbost, vždyť tam musel být náboj v komoře...

Sedm hladových (1988)

Nápad dobrej, provedení horší. Má to být komedie, ale na to se film zase místama bere příliš vážně. Nedá se moc ubránit srovnání s Dobří holubi se vracejí, kde jsou taky zavřený lidi "pro vlastní dobro", taky tam je tu a tam kritika systému, ale má to ucelenější tvar a lepší herce.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Skvělý pohled na současnou americkou společnost, její náhled na svět a na to, co je správné a spravedlivé. A samozřejmě taky kolem mezilidských vztahů, pocitů a tak. Což všechno samozřejmě o dost víc vybublá, když jsou lidi zavření spolu dlouho na jednom místě (byť je jím luxusní resort za nejmíň 3 tisíce USD za noc, spíš víc). Hodně se to točí kolem vyšších středních vrstev, ale najdou se tu i reprezentanti dalších. Komedie je to tak napůl. Spousta scén každopádně vtipná je, hodně často díky práci s kamerou a/nebo hudbě. Asi nejlepší seriál tohoto roku.

Sebevražedný oddíl (2021)

Ale jo, je to zábavný, místy legrační a je tam spousta výbuchů. Akorát je to bezobsažná blbost. Ono by to nevadilo, kdyby to celé trvalo třeba 80 minut. Mohl to být nadupaný film. Jenže ono to má před dvě hodiny.

Zkouška ohněm (2018)

Film může vůbec fungovat jen díky tomu, že vynechal nejzásadnější důkazy, které toho chlapa v očích porot dvou stupňů poslaly (zcela zjevně právem) do cely smrti. Třeba to, že během požáru místo záchrany dětí tlačil od baráku pryč auto. Že neměl v krvi skoro žádné CO (tzn. nezachraňoval ty děti). Nebo že tam bylo víc míst založení požáru a stopy po rozlité hořlavině (podle obhajoby o ni zakopl při útěku... haha). Nebo že ho několik psychiatrů označilo za sociopata (který třeba v minulosti týral zvířata). Nebo že ženu kopal při obou těhotenstvích do břicha. Nebo že se jí k činu přiznal. Nebo že odmítl detektor lži. Stačí kouknout na wiki. Ex post se našel akorát expert, co řekl, že ten požár MOHL (teoreticky) vzniknout i jinak. A že spoluvězeň nemusel být úplně věrohodný svědek. Jenže proti Willinghamovi toho bylo mnohem, mnohem víc. Jasná murder in first degree, navíc s přitěžujícíma okolnostma. I kdybych příběh přijal očima "spravedlivé" rozvedené paní, co si píše s vrahem, pořád by film strašně sráželo, že je neuvěřitelně nudný. Každopádně doufám, že se bude ten šmejd smažit v pekle. A scénárista že se nad sebou zamyslí.