Královský omyl (1968)

Normálně mě Daněk a jeho historické příběhy baví, tentokrát se to nějak nepotkalo. Herecky se tomu nedá nic vytknout, zvlášť Macháček se za jednu z mála šancí na velkou roli odvděčil dobrým výkonem. Akorát to tady nějak neutíká a až moc se tu mluví. A to odhlížím od toho, že Jindřich z Lipé rozhodně nebyl nějaký neprávem ukřivděný dobrák, ale jeden z chlapíků, co si během vlády slabého Jana L. zprivatizovali české země.

John Wick 2 (2017)

Neuvěřitelný, kolik lidí a kolika způsoby jde zabít s jednou tužkou.

Kouzelný park (2019)

Za mne takových pěkných 75. Je to hezky animovaný, místama přiměřeně dojemný, a jako celek tak nějak pohodový. Nechybí tu taková ta klasická klišé jako jsou vtipné postavy malého vzrůstu dabované asiaty (tentokrát mini-bobři). Co hodně ocenuju, má to necelou hodinu a půl, což je při současných přepalených stopážích fajn.

Kosti a skalp (2015)

Moc nerozumím místnímu nadšení. Ten film je nuda. NUUUUUUUUDAAAAAA. Kovbojové jdou a jdou, u toho si povídají, bolí je nohy, hlavně toho s gangrénou, pak zase jdou a povídají si. Pak teda potkají kanibaly a je to trošku gore (a jako jo, pěknej gore to je, to zas jo), jenže je ho málo na to, aby to film nějak zásadně změnilo. Sliboval jsem si od toho víc.

Železná srdce (2014)

První půlka je dobrá, protože je celkem civilní a uvěřitelná. Tankisti jsou parta utahaných, špinavých chlapů, co si lezou na nervy a když na to přijde, bez problémů občas někoho znásilní, nebo třeba zastřelí zajatce. Člověk by skoro nevěřil, že kouká na americký film. I v bitvách se ne vždy všechno daří a velkou roli hraje i klika. V té druhé se z nich všech stanou hrdinové, co SPOILER ALERT!!!!!!! SPOILER ALERT!!!!! s rozbitým tankem zničí pluk SS. Pár momentů mi přišlo spíš jak z Ramba než z filmu o druhé světové.

Machři (2010)

Tak na to koukám a říkám si, že ten chlap vypadá jako Steve Buscemi. Ale co by dělal Steve Buscemi v maličký roli v týhle blbosti? Proč by měl hrát místního blba, co zabalenej od hlavy k patě v sádře osahává ženský? A vida, byl to Steve Buscemi. To jsou mi věci. Jinak film měl nápadem i situacema potenciál, ale nějak se mu ho nepodařilo dotáhnout do stavu, kdy bych se smál.  /// původní hodnocení (2*) zvedám na 3. S dětmi a tak je to vlastně feel good movie, bez většího děje a předvídatelný, ale vlastně docela v pohodě.

Bohové musí být šílení (1980)

Když jsem to jako zhruba desetiletej viděl poprvé, byl jsem nadšenej a hýkal jsem smíchy u každé druhé scény. Takže tehdejšíma očima by to bylo určitě pět, spíš i šest hvězdiček. Když jsem to viděl nedávno znova, už jsem nehýkal. Možná ten film není až tak dobrej, nebo se ze mne mezitím možná stal zatrpklej morous, co už všechno viděl třikrát a všude byl dvakrát. Tak dávám tři kousky, jako průměr mezi "tehdy" a "teď".

Pátrání (2018)

Nápad to byl nepochybně slibný a neotřelý, ale jako film je to prostě nuda, nemůžu si pomoct. Koukat na dění přes obrazovku počítače mne bavilo čím dál míň, až jsem to někdy před půlkou prostě vzdal. Jako jo, jasně, jsou tam trendy věci a sociální sítě a chaty a vůbec... jen to prostě neodsýpá.

Co děláme v temnotách (2014)

Roztomilá komedie, postavená jako pseudo dokument o partě upírských spolubydlících. Povedených fórů a něčím zajímavých postav je tu přehršel. Humor je navíc občas takový minimalistický, nějaké gesto nebo způsob projevu, ale strašně vtipný. A naopak jsou tu zas scény, kde to jde rovnou - třeba, když upíři potřebují ke vstupu do klubu, aby je tam nejdřív vyhazovač pozval. Za mne každopádně milý překvapení, který funguje možná i líp než v modernějším a dražším seriálu.

Tohle je Kongo (2017)

Tak takhle nějak vypadala Evropa ke konci třicetileté války. Binec, bída, každý proti každému. Jinak dokument není špatný, ale nepodařilo se mu mě opravdu vtáhnout a vzbudit o některou z postav výraznější zájem.