• Krátkometrážní

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čekal jsem že to bude obyčejný Star Wars film o rebelech, ale byl jsem mile překvapen. Film nejvíc zaujme příběhem a skvěle zahranými postavami (s velmi zajímavou charakteristikou). Akce byla samozřejmě skvělá (obzvlášť AT-AT mě velmi potěšily). Scéna na konci s Vaderem byl velký zážitek. Felicity Jones možná nemá na Daisy Ridley, ale 2. místo není vůbec špatné. Nejlepší postava: Donnie Yen. Je škoda, že ve filmu nebyl žádný Jedi, ale Yen k tomu měl hodně blízko. Všechno to krásně podtrhává velmi nečekaný konec. To bych od Disney nečekal. Pro mě nejlepší Star Wars film! 85%

Doktor Strange (2016)

Marvel opět dokázal přidat dalšího skvělého hrdinu do jejich vesmíru. Tentokrát byly nejlepší vizuály a efekty, Derrickson si úžasně pohrál s pojmem magie a cestování dimenzemi bylo vítaným zážitkem. Nejvíce samozřejmě zazářil Benedict Cumberbatch, který se vžil do role arogantního neurochirurga. Zamlouvali se mi ještě Mordo a Kaecilius, ale je pravda, že si se záporákem mohli vyhrát trochu více, a dát Madsovi více prostoru. Asi jedinou chybou bylo až příliš podstrkovaný humor, například v akci mi to nepřipadalo moc vtipné a až moc nucené. I přesto se film povedl, tak se nemůžu dočkat na sequel. 80%

Sedm (1995)

Dokonalý plot twist.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino opět nezklamal a opět přinesl svůj um krutě natočených filmů se skvělým obsazením. Nejvíc potěší Christopher Waltz, který opět zahrál dalšího šíleného záporáka. Ani Brad Pitt nezklamal se svým dokonalým italským přízvukem... Michael Fassbender byl taktéž výjimečný, škoda, že ve filmu neměl větší roli. Velmi se mi líbí delění na kapitoly, což má film podobné s Hateful Eight.

Správní chlapi (2016)

Takový průměrný film u kterého jsem se zřídkakdy zasmál, Russel Crowe ještě nějaké ty joky zachraňuje ale nakonec je to docela cheesy film.

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Docela odlišný superhrdinský seriál, nastoluje skvělou černošskou kulturu Harlemu. Potěšilo to více než J. Jones, ale na Daredevila to nemá. Mike Colter to zahrál dobře.. Seriál má působivé záporáky, mě nejvíc seděl Shades a bylo mi jedno, ať už je to běloch nebo černoch. Série má dost překvapivý konec a záporáků nabízí velmi hodně. Cottonmoutha jsem moc nemusel, až příliš moc se podobal Kingpinovi. Flashbacková epizoda pobavila.

Spectre (2015)

Takhle by měla vypadat Bondovka. Skvělá akce, hezké ženy,pěkná auta a sem tam nějaká ta zbrojní vychytávka. Po hrozném Skyfallu je tohle dost osvobozující a Daniel Craig to zahrál bondovsky skvěle. Záporáci nemají chybu, mě nejvíc zaujal nabušený Bautista, se kterým byla akce fakt zábava. Christopher Waltz je hodně charismatický, s Maddsem Mikkelsenem jsou nejlepší záporáci. Léa Seydoux je pěkná eye-candy. Nevím jestli to překnalo Casino Royale, ale rozhodně to potěšilo.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Sice film nemá na své dva předchůdce, i přesto se jedná o působivé zakončení trilogie. Na to že má film 14 mutantů v popředí, zvládl Singer skvěle ukočírovat to, aby měl každý mutant svou skvělou část a nebyl jen páté kolo u vozu. Velmi dobrá byla konečná bitva 8 vs. Apocalypse. Každý měl svou významnou část jak První třída tak i ta nová. Magneto má sice už potřetí jednu a tu samou linku pomsty, ale jeho storyline v Polsku byla moc dojemná a tak mi to moc nevadilo. Co mi vadilo byl Apocalypse, který má sice boží vizuál, ale další záporák co chce zničit svět...to je už docela klišé. Four Horsemen toho moc nenadělali, ale měli aspoň úžasné obleky a skvělou akci, doufám, že se Angel a Psylocke vrátí, třeba jako členové X-Force. Nová třída X-Menů je velmi dobře obsazená, škoda to nemůžu říci o jejich oblecích. No alespoň jejich finální obleky nadchly. Potitulková scéna super. 80%

iZombie (2015) (seriál)

IZombie je pohodový epizodický seriál. Což je smůla detektivek je v poslední době až příliš. To je asi jediný zápor spolu s tím že to produkuje stanice Cw. Seriál ale překvapí občasnou zombie brutalitou, opravdových zombíků ale v seriálu je žalostně málo. Postavy jsou dobře napsané, nejlépe to samozřejmě hraje Rose McIver, ale ani ostatní (Ravi a Major) nejsou pozadu. Ke konci série je scénář nejlepší s Majorem, který ikdyž má stupidní jméno, tak se s radostí dere do akce. Záporák Blaine je chytrý a rafinovaný, tak se mi to líbí. S1 - 80% Druhá série se o dost zlepšila, sice jsou to pořád stejné jednoepizodovky, ale dali dovnitř více příběhových linií jako Major a Chaos Killer, Mr. Boss a Blaine. Je tam více humoru, což je jedině dobře. Vaughn Du Clark byl perfektní záporák, místy až šílený, a hlavně skvěle zahraný. Všechny postavy se o hodně prohloubili obzvlášť Blaine a Major. A dechberoucí finále, co víc si přát. S2 - 85%