• Krátkometrážní

Zabiják & bodyguard (2017)

Podle traileru to vypadá jako akční přihlouplá podívaná a tak to doopravdy je. Nevtipných scén nebo vtipů je tu dost, ale i přesto jsem se někdy zasmál, díky skvělému S. Jacksonovi. Jinak ale nikdo nezaujme, a to jsem se na shledání Deadpoola, Furyho, Gordona a Elektry těšil. Bylo tam až příliš moc "fuckování", a většinou to nebylo vtipné ani padnoucí. Aspoň ta akce byla dobrá. 6/10

Dunkerk (2017)

Takhle napínavý válečný film jsem ještě neviděl. To bylo samozřejmě hlavně díky soundtracku Hanse Zimmera. Moji oblíbenci Tom Hardy a Cillian Murphy k mému nadšení ještě přispěli. I Whitehead zabodoval. Doufám, že to nebyl Nolanův poslední snímek. Nebýt Logana, film roku. 90%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Překvapení stejně velké jako Ant-Man. Na nového Spider-Mana jsem se zas tak moc netěšil, říkal jsem si, co nového by mohl nabídnout a tím se lišit od ne jednoho, ale pěti předchozích Spider filmů? A hle, podařilo se. Nejlepší z celého filmu byl humor. Nebyl nucený (ahoj GOtG) ani ho nebylo příliš (čau GOtG) a ani ho necpali do akce (Age of Ultron......a GOtG), brali to prostě s mírou a do těch správných momentů. Ani nedali všechno do trailerů (jak jsem předpovídal) a dostkrát jsem se v kině zasmál. Tom Holland nabídl úplně nového Parkera a ještě lepšího Spider-Mana, za což musíme poděkovat i Wattsovi a scénáristům. Bál jsem se, že bude Spidey upozaděn Iron Manem (tak, jak naznačuje plakát), ale naštěstí se ve filmu párkrát pouze mihnul, a nezahnal úžasného pavouka do kouta. Michael Keaton si potřetí zahrál okřídleného drsňáka a i zde se mu to povedlo (podle mě ze všech nejvíc). Z komiksového směšného starého dědka Vulturea s primitivním ptačím oblekem udělali super nadupanou kovovou nestvůru, které by se bál i Iron Man. Zklamání byl Shocker, který byl v komiksu velkým záporákem, a tady z něj udělali nulu s cool pěstí. V komiksu byl něco víc. Obával jsem se školního prostředí, např. Parker jako učitel Biologie ve středním věku mi připadalo mnohem zajímavější, ale i ta škola nevadila. Ale v příštím filmu už to chce něco jiného. Docela zmrvili Flashe Thompsona a Zendaya taky moc nepotěšila. Peterův velký kamarád byl dobrou částí filmu, jen se mohli vyvarovat toho, že se dokáže hacknout do různých systému - trapné klišé... no aspoň mu nedali brýle. Dost negativ. Potitulkové scény navnadily a pobavily. Cameo Capa pobavilo více než Stan Lee. Nevím jestli je to nejlepší Spider film, ale nejhumornější určitě a to k Spideymu neodmyslitelně patří. Třetí nejlepší Marvelovka. Potlesk! 9/10

Kong: Ostrov lebek (2017)

Po poměrně veselých trailerech jsem očekával zklamání, ale ve výsledku je to celkem zdařilý film. Na Godzillu to sice nemá, ale Konga a ostatní příšery vystihli parádně (jak akční tak hororově scény). Bál jsem se, že John C. Reilly bude mít trapné "vtipné" momenty (jako v traileru) po celý film, leč naštěstí to tak nebylo. Líbilo se mi ono strašidelné postupné vymírání skupiny, ikdyž mohli ještě trochu přidat. Sam Jackson a Tom Hiddleston skvělí, ovšem B. Larson mě ničím neohromila, snad to bude naopak v Captain Marvel. 7/10

Američtí bohové (2017) (seriál)

Začátek překvapí brutalitou, a po celou sérii jí rozhodně nešetří. Každá osoba má něco do sebe, mým oblíbencem byl leprikón Mad Sweeney. V prostřední fázi to začíná být trochu pomalé, ale konečná epizoda byla triumfální a někdy i vtipná. Nejlepší jsou samozřejmě úvodní desetiminutovky, které nám odhalují různá božstva. Intro titulky velmi zajímavé. S1 - 8.5/10 S2 - 7.5/10

Americký gangster (2007)

Naprosto špičkové obsazení. Na to, že to je tříhodinový film, jsem se vůbec nenudil. Washington, Crowe a Brolin - úžasní..

Gotham (2014) (seriál)

Gotham si jede vyloženě po svém, z komiksů bere čistě jen postavy (kašle na jejich originy) a jinak si úplně přetváří historii. Jakmile se s tímhle smíříte, tak si tenhle seriál užijete naplno. Je sice pravda, že záporáci Batmana se zrodili až po jeho příchodu (!!), ale o čem by tenhle seriál pak byl... Ze začátku se to tváří, jako by to měla být obyčejná kriminálka, ale pak přichází části s Penguinem (legendární Lord Taylor), které tento seriál krásně okořenili mafiánskými příběhy plné korupce, zrady a i pár těch samopalů. Občas se tam mihne nějaký záporák, kterého hned dopadne Gordon - což je naprostá blbost (ty může chytit jen Batman (!!) nebo nějaký jiný superhrdina). Tím se dostávám k jedinému mínusu a tím je hlavní protagonista - Ben McKenzie. To je úplně nejhorší herec z celého seriálu (umí dvě grimasy - drsňák a to druhé nedokážu nazvat...) a musí mít zrovna hlavní roli?? Fish Mooney taky úplně neexceluje, ale ta nemá tak závažnou roli. I přesto atmosféru Gothamu vystihli skvěle. S1 - 85%

Arrow (2012) (seriál)

Arrow přináší znovuzrození superhrdinského seriálu. První série přináší netradiční příběh lučištníka-zabijáka, snažícího se "očistit" město od zločinu a korupce. Vydařenou novinkou jsou flashbacky - náhledy do minulosti Olivera o tom, jak se stal tím, kým v současnosti je. Akce je dost vydařená, ať už na ostrově (se skvělým Sladem Wilsonem), nebo v přítomnosti, kdykoli si Hood škrtá jméno ze svého kill-listu. Ačkoliv Amell nepředvádí žádný hvězdný výkon, zbytek obsazení je velmi dobrý - Laurel, Tommy, Thea, Q. Lance, Felicity, Roy, Merlyn a hlavně Slade(!). Má to správnou temnou atmosféru, tajemno, občas cliffhanger a hlavní záporák Dark Archer je velmi charismatický a děsivý. Postupně všechno vygraduje v hvězdné finále. Občas se sem tam mihne nějaký ten komiksový záporák (Vertigo, Deathstroke). S1 - 85% Druhá série všechno překonává a dává lat'ku hodně vysoko. Hned začátek vychrlil tunu záporáků (s obleky, jmény - víc ani nechci...League of Assassins, Ravager), ostrovní flashbacky s Ivoem jsou o to tajemnější a všechno to podtrhává krásná Canary. Nečekané zvraty jsou snad úplně všude, Brother Blood a úžasný hlavní záporák, kterého nebudu vyzrazovat (boží překvápko). Komiksovými postavami se to jen hemží. Velká škoda, že konec není až tak epický jak slibovali, naopak poslední epizody jsou dost slabé - akce není všechno. S2 - 90% Třetí série je oproti předchůdcům totální odpad, romancí je tam čím dál víc (Olicity) a seriál nešetří chybami v akci, i flashbacky jsou kratší - Japonsko - promrhaný potenciál. Vůbec nedává smysl, aby Arrow jen trochu zavadil o Ra's al Ghula - Ra's je o dvě třídy výše ten se vyrovná jen Batmanovi. Z League of Assassins udělali trapné "vojáky," co vůbec neumí bojovat - porazí je i Laurel (začátečník), jediný plus - Roy má hezký oblek, ale to je opravdu všechno, tahle série Arrowa (nebo Batmana?) opravdu zneuctila. 65% Čtvrtá série není o nic lepší než ta třetí, opět tu máme trapného záporáka: Damiena. Magie se k Arrowovi moc nehodí, mohli to pojmout lépe. Flashbacky jsou nuda. I z těch dobrých postav (Merlyn) udělali naprosté hlupáky. Felicity opět zabíjí všechny scény. 65% S5 slibuje návrat ke kořenům a dost se jí to povedlo. Je to o dost temnější, přichází nový tým, který je skvělá novinka, a nejlepší z toho všeho je Prometheus, sice to není ten z komiksu a je to asi 100. lučištník v seriálu, ale herec je pořádně charismatický a dost s Oliverem zatočí. Finále se Sladem bylo překvapivě velmi dobré. 75% Se seriálem končím, průměr: 76%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

První půlka série nijak převratná není, seznamujeme se se zvláštními případy, které mají trvanlivost jedné epizody, ale v druhé polovině se to konečně rozjíždí, hlavně díky nejmenovanému hrdinovi a příchodu megabombastické Hydry (děkujeme CA: Winter Soldier). Hydra seriál obrátila vzhůru nohama - a to v dobrém slova smyslu, hlavně nečekaný twist u mě vyzdvihl zájem o tento seriál. Postavy jsou dobré (každý je úplně jiný) ale musíte chvíli počkat, než se každá trochu vyvine. Bylo obzvlášť dobré dozvědět se jak Coulson přežil. Občas se tam mihne nějaký ten záporák (Graviton, Blackout), který je hned odstraněn a nemá čas se vyvinout. Seriál se po příchodu Hydry tváří velice vážně, proto překvapí velmi odlehčené finále. Clairvoyant byl super. S1 - 90% Druhá série překvapila hned od začátku - ta nejtemnější epizoda zatím, se skvělou akcí, Skye která umí bojovat, Ward (!!!) a Absorbing Man!!!!! Také máme nového rekruta Lance Huntera, který byl skvělou náhražkou Warda a je s ním i sranda. Tým se rozšiřuje a přichází i Mockingbird (s luxusním oblekem a skvělou akcí). Hydra jede na plné obrátky, sice s nezajímavým Krakenem, ale to nám vynahrazuje skvělý Mr. Hyde. Tohle je Wardovo nejlepší série, protože je v ní vidět jeho vývoj, ze sleeper agenta až na sólo zabijáka. Druhá půlka odhaluje Inhumans (Jiaying, Gordon, Lincoln) a Daisy, kterou si teď oblíbil snad každý. S2 - 100% S3 už není tak epická jako S2, ale je stále dobrá, Hydra stále jede, teď už s Wardem, objevují se další Inhumans (Yo-Yo, Hellfire) a formujou se Secret Warriors. Vše se hned zlepšuje, když na scénu přichází Hive - úžasný herecký výkon. Také přichází Lash, který má skvělé efekty, jen ho mohli ukazovat víc. S3 - 95% Čtvrtá série na to jde jinak, je rozdělena do 3 částí a to jí velmi prospělo, není to nudné ani natahující. Linka Ghost Rider zaujme nejvíc samotným Riderem, který přináší více mystrioznosti a magie do seriálu. LMD dává více prostoru Aidě, která je opravdu výborně pojata a Mallory Jensen hraje androida vskutku výtečně. Agents of Hydra podali virtuální fašistickou realitu, a objevili se i staří známí. Patriot potěšil. S4 - 98% Nej postavy: Coulson, Mister Hyde Nej Superhrdinové: Lincoln, Patriot a Ghost Rider Nej epizoda: Self-Control (S4E15)