• Krátkometrážní

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Ano, Charlie Hunnam byl zrozen být králem. Guy Ritchie opět dává epický start nové sáze, tak jak se mu to podařilo s Sherlockem. Avšak Arthur má mnohem větší ambice a rozměry, má více zajímavých příběhů a postav, kterých se jistě dočkáme v dalších filmech. Hunnam si všechny scény krade pro sebe svým "cocky" stylem, Ritchie možná udělal pár změn v Artušovo vyrůstání, ale udělal to mnohem zajímavější, než to bylo v knížce. Ostatní ovšem nejsou Artušem vůbec upozaděni: Aidan Gillen, Àstrid Bergès-Frisbey, Honsou, ale hlavně Jude Law. Film utíká velmi rychle, někdy se i zasmějete (někdy zase zesmutníte), má překrásné lokace. Možná je tam trochu rychlý střih, ale to mi moc nevadilo, narozdíl od jiných filmů. Akce je mistrovsky zvládnutá (hlavně svítící Excalibur), a závěrečný souboj 1 vs. 1 - pastva pro oči! Úžasný kick-starter pro skvělou ságu. Hned se mi chce zase si přečíst Rytíře Kruhového Stolu. 90%

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Má to sice pomalý rozjezd, ale od čtvrté epizody to začíná nabírat do hloubky. Minette a Langford to zahráli parádně, ke konci to začíná být pořádně smutné a temné. Rodiče Bakers a Tony byli pro mě dobré postavy, ale jinak jsem si ke všem (rozhodně kvůli nahrávkám) vypěstoval patřičnou nenávist. Někdy se sice dá říct, že se to může stát každému a že ta nahrávka byla úplně zbytečná, ale někdy jsou tam opravdu strašlivé důvody jako např. nahrávka 12. Seriál má poměrný spád, a vesměs to bylo skvělé shlédnutí jen ten konec byl dost neuzavřený. 80%

Rozpolcený (2016)

Film má velmi zajímavou myšlenku a James McAvoy podává skvělý výkon v zahrání hned 4 (a více) postav, přičemž se každá chová úplně jinak, a to zvládl fantasticky. Jinak obsazení není nijak známé ale Anyě Taylor-Joy jsem fandil hned od začátku, tak se z ní v budoucnu může stát skvělá herečka. The Beast byl Ohromující. a Hedwig mile dětinský. A konečná scéna (co potvrzuje návaznost na jeden skvělý film), mi otevřela pusu úplně dokořán. 90%

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Když opomenete těch milon chyb a paradoxů vytvořených cestování v čase (které vůbec neovlivňují ostatní seriály - což nedává smysl), tak si lze tento seriál pořádně užít. Legend je 9, takže si každý najde svého oblíbence (mým je Hawkman), který má důležitou část v ději, a každý si v seriálu něčím projde. Pokud chcete na chvíli vypnout mozek, a pobavit se u nějaké té superhrdinské akce, tohle je pro vás. Štve mě pouze Stein, který se mi k akcím vůbec nehodí, a je mi nesympatický. Ostatní se ale velmi povedli, zejména Rip (Doctor Who). Vandal Savage mi nejdříve lezl svým slizkým dojmem na nervy, ale ve výsledku je to skvělý nesmrtelný záporák a archnemesis Ripa... Takže negativa jsou Stein, chyby v scénáři o cestování v čase a také vztah mezi Kendrou a Rayem mi připadal až moc nudný (a typický pro Cw). S1: 70% Druhá série se o dost zlepšila, zejména mě potěšili nové přírůstky: Vixen a Steel (který má fakt úžasný oblek). Také nám krátce představili JSA, což bych vůbec nebyl proti, kdyby jim příště věnovali více epizod. Chyby tam sice stále jsou, ale s tím už jsem se smířil. Legion of Doom se víceméně povedla - Professor Zoom a Merlyn byli báječným přídavkem, zato Damien Darhk nikoliv (ani zde, ani v Arrowovi). Jinak jsou epizody velmi zábavné, a velmi obohacené kulturou - pokaždé se cestuje do jiné doby: samuraiové, Apollo 13, western, Tolkien, Lucas atd. Efekty jsou na úrovni. 85% Třetí série je vrchol Legends, nebo alespoň zatím. Zbavili se nepotřebných postav a dali nám novější o dost zajímavější - Zari a hlavně Constantine!!! Ten zde zatím moc času netráví, ale čtvrtá série bude určitě bombastická. Některé filler epizody mě zas tak nebavily ale Mallus se ukázal jako skvělý záporák. 87%

La La Land (2016)

Muzikály moc nemusím, ale tenhle se dost povedl. Hlavně mě zaujal Ryan Gosling (který umí fakt dobře hrát na piáno a přitom i zpívat). Skvělé songy. A Emma Stone je srdcovka - překrásná, a jak pláče!

Legion (2017) (seriál)

První seriál spadající do světa X-Menů a jak se jim povedl! Možná tam žádné X-Meny neuvidíme, ale jsou tam jistojistě zajímaví mutanti. Seriál je dost při zemi, takže žádné zachraňování světa nečekejte. A to mi vůbec nevadí. Legion už zaujme, perfektně obsazeným Danem Stevensem, který Davidovo psychické problémy zvládá velmi dobře. Tak se dostáváme k tónu seriálu: mnohdy je to takové to sci-fi na přemýšlení, ale pak (uvnitř Davdovo mysli) vtrhnou na scénu skvělé psycho, mnohdy až hororové scény, a má to dokonalý soundtrack, takže napětí je zaručené. Seriál to možná není moc akční, ale efekty jsou ohromující. Jinak negativ moc není: druhá a třetí epizoda, mi připadaly docela pomalé, a Ptonomy mi také nepřipadá moc zajímavý. Jinak ale skvělý start, k dalším X-Menovským seriálům. Pilot v psychickém ústavu byl vydařený a velmi dobrý začátek série. 90%

Assassin’s Creed (2016)

Princ z Persie mě jako herní adaptace nadchl více. Začnu pozitivy: Španělská inkvizice možná nebyl zrovna nejlepší výběr, ale akce se poměrně povedla. I bratrstvo assassínů nebylo špatné a ukázali i trochu parkouru. Mohli ale vybrat lepší oblek (především, nějaký bílý) a také se inspirovat nějakou hrou jako třeba Rogue nebo ACIII. Jeremy Irons byl skvělý přídavek do filmu, ale ostatní to měli naopak. Chyba je především ve scénáři, kdy i ze skvělých herců jako Fassbender a Cotillard nedokázali vytřískat maximum. Velmi ploché dialogy. Tak nějak nešlo pochopit, jak by Jablko z Edenu zastavilo všechno násilí na světě a zničilo Assassíny. Ještě k tomu hrozný, otevřený konec. Škoda, teď se dalšího dílu, nebo remakeu nedočkáme za dalších 10 let. P.S. Je velká škoda, že film nebyl Rko, takhle když tam Aguilar používá svoji čepel a podřízne někomu krk, ani kapka krve nevystříkne, a to je prostě až moc divné.

Iron Fist (2017) (seriál)

Skvělý seriál, nemá sice na Daredevila, ale Finn Jones je o dost sympatičtější než JJ nebo LC. Nejvíce se mi líbilo obsazení, na to, že tam je asi jenom 6 postav, každá má svou důležitou roli, a u které je ze začátku do konce, pořádně veliký vývoj. Finn Jones hraje mladého draka úžasně, a seriál se skvěle potýká s otázkou: Kdo jsem, Danny Rand nebo Iron Fist? Trochu mě mrzelo, že jsme nedočkali skoro žádných flashbacků na Dannyho výcvik. Na druhou stranu chápu, že tvůrci to chtěli udělat co nejméně podobné Arrowovi. Meachumové mě rozhodně nenudili, tedy až na Harolda. Harold je opravdu psycho otec. Trochu mě štval finální souboj, protože síly byly velmi nevyrovnané - záporák velmi slabý. Ale ostatní záporáci byli chvalitební: Zhou Cheng, Bride of the Nine Spiders, Hand a i Davos. Shrnuto: jsem spokojen se vším, až na hlavního záporáka + oblek. 7/10

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Dost dobrý válečný film, jen některé věci mi připadaly nerealistické. Jako např. voják co se bezhlavě vrhne do bitevní vřavy jen aby našel kamarádovu bibli (za což klidně položí život). Andrew Garfield to zahrál chvalitebně, jen měl někdy až moc výraz smutného štěnete. Více jsem byl nadšen z hereckých výkonů jako Hugo Weaving a Sam Worthington. Ani ta love story nebyla špatná. I přesto Gibson perfektně natočil samotnou bitvu u Hacksaw Ridge. Z toho naskakovala až husí kůže. 84%