• Krátkometrážní

Lucy (2014)

Strhujúce a poučné zároveň.Asi sa zapíšem na prednášky k MORGANovi FREEMANovi lebo som sa asi nikdy nezamýšľala nad tým ako by sme fungovali ak by sme mali využitých 100% mozgovej kapacity.Teraz to už viem aj vdaka pôvabnej a šarmantnej Scarlett ktorej pripadla táto neľahká úloha.A skúšali to na nás prostredníctvom novoobjaveného prášku.Páčilo sa mi to prepojenie prírody s človekom.LUC BESSON to pojal svojským štýlom.Je to tam cítiť ten jeho podpis.Bolo zaujímavé sledovať ho,pretože fantáziám sa medze nekladú.

Sucker Punch (2011)

Fantastický výlet do fantázie sa môže začať..Kombinácia motivujúcej hudby s echt scénkami sa stáva z tohto dielka neopakovateľným zážitkom.Mladá sexy krv na čele so sympatickou EMILY BROWNING to dokázala a zo všetkou úctou parádne roztočila.Za bojové scény by padol na zadok hocaký akčný hrdina.MATRIX sa môže schovať do ulity.Takéto spracovanie ma baví daleko viac a hlavne viem,že u tohto žijem.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Tažko sa mi toto hodnotí,neviem čo si mám myslieť.Hlavná hrdinka zostáva s cudzincami úplne sama a odrezaná od sveta.A navyše cudzinci sú sadisti.Najhoršie na tom je,že si svoju bezradnosť a bezmocnosť uvedomuje a prišla na to v pravý čas.Lenže skôr ako sa stihne spamätať,všetko je úplne inak.Ale čo môže s tým robiť?!Asolútne nič alebo,nedávať sa do kopy s cudzincami!Sprvu som toto chcela preskočiť či ignorovať.Nedá mi to zatratiť,či naopak vyzdvihnúť,inými slovami nebolo to extra zlé,či obzvlášť vynikajúce.Skôr zvláštna vec.Pretože s takýmto niečím sa moje oko po pravde počas mojej dlhodobej ,,kariéry" sledovania filmov nestretlo.Skutočne správne šlahnutá magorina,nie vo svojej brutálnosti.Pre fanúšikov,ktorý obľubujú pomaly sa vkrádajúce napätie z otázkou,čo bude nasledovať dalej..Pointu som čakala skutočne inú,prekvapili ma,ale čím ma nemilo prekvapili je zase ten druh u mňa nepopulárneho záveru a síce,nech si každý z nás jednotlivo vyvodí ten svoj vlastný.Aj napriek tomu nech to má silné ***hviezdy.

Pád do ticha (2003)

Mrazivý vietor,kopa snehu..Takto spracovaná dráma dokumentárnym štýlom ma teda za srdce nechytila,ale to nevravím,že osud horolezca a jeho vysokom pude sebazachovania mi nebol ľahostajným a aj napriek takejto prekérnej situácie akou zlomenina nohy bezpochyby je,dokázal zliezť najvyšší vrch v rámci PERU.Všetka česť mu.No budem nekompromisná ak poviem,že si to zapríčinili sami,ked sa dobrovoľne drbú na vrchol kopca,je to diagnoza,s tým sa musí človek narodiť.Apropo je tu krásne vidieť ako sa kamarát vykašle na kamaráta a nechá ho tam hore napospas osudu,radšej si zachráni svoju holú riť.Musíš sa spoľahnúť len sám na seba.Vo filmovom scenári by ho ťahal zubami a niesol na pleciach.Smutné,hold taký je život.

NON-STOP (2014)

Poďme do oblakov a mám pri tom pocit,že teroristi sú všade..V pulzujúcom aero-thrilleri nie je nič také ako sa na prvý pohľad môže zdať a jeho úlohou je dokonale zmiasť diváka perfektne premysleným scenárom.Keď už si myslíte,že ,,neviditeľného" máte,BUM dokáže vás dokonale zviesť z cesty,keďže podozrenie tu padá na kohokoľvek.Liam Neeson sa opäť raz zhostil úlohy policajta alkoholika a týmto na seba strhol na chvíľu všetku pozornosť a podozrenie.Nedajte sa oklamať a v závere si držte klobúky zažijete ,,hladké pristátie".

Mezi náhrobními kameny (2014)

Priemerná krimi s light akčnými vsuvkami Vás presvedčí,že byť mafiánom je hrou nebezpečnou a byť ženou mafiána ešte nebezpečnejšie.Hrozí tu totižto riziko,že by vaše telo mohlo byť rozsekané na malé kúsky.Vid snímok.Liam Neeson vie byť akčným hrdinom no v tomto prípade sa nesnaží byť za každú cenu nevyhnutne akčným (dokonca tu dostáva aj riadne na ,,frak",predsa len má svoje roky) a jeho úloha vyslúžilého policajta je vecou prijateľnejšou a o to viac som sa s Liam Neeson-om ako detektívom stotožnila.Potešilo.

Klub vyděračů (2007)

,,Všetko je to len HRA".Ja som sa pri tomto naučila jedno a síce,ak máte na pláne hrať s niekým podobnú hru,pamätajte jedno,musíte byť vždy o 2 kroky dopredu pred svojím súperom.Presne takto bol o 2 celé kroky dopredu Pierce Brosnan hrajúceho lovca-bastarda,pred loveným Gerardom Butlerom a jeho mrchou ženuškou. Superakčná naháňačka na mačku a myš,kde zo začiatku nie je nič také ako sa na prvý pohľad môže javiť.Oplatí sa v tomto prípade počkať na šokujúce rozuzlenie v samotnom závere filmu.O prekvapenia tu nebude núdza.Ja som teda z tých,ktoré netušili ako to celé vypáli.A apropo,dobre si rozmyslite,či budete partnerovi neverní!Nemuselo by to pre Vás dobre skončiť.

Jen 17 (2013)

Budeme svedkami a nahliadneme do vonkajšieho,no zároveň uzavretého sveta hlav.hrdinky ,ktorej veľmi skoro dôjde ako sa veci majú a víde ,,z kožou na trh" ( do jej myšlienok nevidíme) .Pracuje bez akýhkoľvek emocií,výrazu,citu a s chladom.Jednoducho veľká profesionálka vo svojom obore.Má to len jeden háčik a síce,tak ako pri tejto myšlienke film začína,tak s ňou bohužiaľ aj končí.Možno šokujúca téma,ale rozhodne ju neminulo mdlé a opatrné spracovanie,ved napokon p.režisér opatrnosti nikdy nie je dosť,však?!

Interstellar (2014)

A ide sa zachraňovať ľudstvo..McConaughey v roli záchrancu a milovaného otca rodiny.Interstellar nie je len plochou vesmírnou odyseou,vie byť aj poučnou učebnicou a na niektorých miestach zároveň zábavným priateľom.Tvorcovia sa snažia brnknúť na city nám divákom cez silné rodinné väzby,ktoré tu hrajú prím po celú dobu.Na pozadí toho celého nás sprevádza fascinujúca a geniálne vyskladaná hudba od nemenej geniálneho p.skladateľa.Rezonuje mi v ušiach ešte dlho po vzhliadnutí.Najdojímavejšou sa však stáva pasáž štartovania raketoplánu.Vesmírna odysea ako bič,no chýba mi tam viac a viac vesmíru i s tým súvisiace paralelné svety.Záver je riadne ,,pritiahnutý za vlasy" a nájde sa tu i tam zopár nedomyslených vecí(chýb),ale treba to brať s určitou dávkou nadsázky,predsa len sa jedná o žáner sci-fi.#POZN.že mal McConaughey 124rokov!! vyzeral neodolateľne a sexy a ako pozerám INTERSTELLAR mieri v hodnotení čoraz bližšie ku hviezdam.

Red 2 (2013)

Red 2 má štruktúru akčného filmu,ale postavy sú pre mňa príjemne komediálne,pretože uprostred extrémneho násilia riešia tu absurdné problémy.Film je plný exotických miest,fascinujúcich automobilových naháňačiek ulicami Paríža a akčných scén.Z iného uhla pohľadu je to snímka o medziľudských vzťahoch a o tom,aký ťažký a neistý je údel tajného agenta a najmä jeho citový život.75%.